zw

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Jubileusz 100 urodzin mieszkanki DPS w Stróżach Pani Stanisławy Wójcik8 lutego 2019 r. był wyjątkowym świętem, chwilą radości dla mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Stróżach Pani Stanisławy Wójcik. Niewielu  z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się nie do osiągnięcia. To czas w którym można zebrać mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć chwile szczęścia i radości. Jeżeli człowiek przeżył wiek życia, to śmiało można powiedzieć, że doznał niezwykłego błogosławieństwa Bożego, doznał łaski za wszystko co w swoim życiu zrobił.

Czytaj więcej: Sezon grypowy w rozkwicieNa terenie południowej i zachodniej części powiatu tarnowskiego sytuacja dotycząca zapadalności na tę chorobę jest bardzo różna. Są miejscowości, w których odnotowano sporo zachorowań i białe plamy, opierające się grypie.  W Wierzchosławicach od początku sezonu grypowego, czyli od października ub. roku do 13 lutego odnotowano już 80 zachorowań. W Tuchowie zachorowało 21 dorosłych pacjentów oraz ponad 40 - cioro dzieci. W Zakliczynie i okolicy też nie jest lepiej (p.K.D.). W Ciężkowicach, Jastrzębi i Bruśniku odnotowano jedynie pojedyncze przypadki choroby. Natomiast w przychodni lekarza podstawowej opieki zdrowotnej zlokalizowanej w Wojniczu zarejestrowano zachorowania grypopodobne, jednak samej grypy dotychczas tam nie odnotowano.

Czytaj więcej: Igrzyska na szachownicyW piątek 11 stycznia br., czyli tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, o godz. 9:00 w budynku Szkoły Podstawowej im. Lankorońskich w Zakliczynie odbyły się Igrzyska Dzieci Gminy Zakliczyn i Igrzyska Młodzieży Szkolnej Gminy Zakliczyn w Szachach. Organizatorzy to: Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Gulon i Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy Jordan. Koordynatorem zawodów był Ryszard Okoński, a sędzią Paweł Bober. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor szkoły, a zarazem radny Rady Powiatu Tarnowskiego - Józef Gwiżdż. Rywalizowano systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund tempem P-10 (po 10 min. na poziomie, 20 minut na partię). Na starcie stanęło 27 zawodników ze szkół w Zakliczynie, Gwoźdźcu, Filipowicach, Faściszowej i Wróblowicach.

Czytaj więcej: List do redakcjiPoszukuję informacji dotyczącej losów wojennych mojego Stryja - IGNACEGO KRAKOWSKIEGO ps. SĘDZIA, rocznik 1922, urodzony MELSZTYN - CHARZEWICE. Będę wdzięczny za każdą informację lub wskazówkę dotyczącą mojego Stryja.

 

W Instytucie Pamięci Narodowej jest wspomniany jako:

Ugrupowanie Huragana, dowódca: Jan Ziokowski ps. Huragan, okres działalności: wiosna 1946-1947 r., obszar działalności: południowy rejon Wadowic. Informacje dodatkowe: ugrupowanie podporządkowane było początkowo pod Radę Powiatową WiN w Katowicach, a od października 1946 r. pod Okręg Krakowski WiN;

Czytaj więcej: Weekend z szachami

 

W pierwszy weekend lutego Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy Jordan organizował imprezę pn. „Weekend z szachami”, a składało się na nią: 2 lutego (sobota) – VII  Mistrzostwa Miasta i Gminy Zakliczyn w szachach błyskawicznych P-5 oraz Walne Zebranie Klubu; 3 lutego (niedziela) – Turniej Startowy Zakliczyńskiej Ligi Szachowej.

 

 

Areną zmagań i obrad Walnego Zebrania była Świetlica Wiejska w Lusławicach.

Czytaj więcej: Jest akredytacja POZ dla CZTWysoka jakość świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej Centrum Zdrowia Tuchów potwierdzona została specjalnym certyfikatem ministra zdrowia. Dokument zaświadcza także o bezpieczeństwie procedur obowiązujących w placówce i sprawności organizacyjnej, dotyczącej ich stosowania.

 

Coraz więcej pacjentów przestaje tolerować złą jakość opieki niektórych placówek służby zdrowia. Jedną ze sprawdzonych metod zapewnienia właściwego poziomu świadczeń jest Czytaj więcej: Jest akredytacja POZ dla CZTwłaśnie akredytacja. By ją uzyskać trzeba spełnić jednolity dla wszystkich placówek zakres wymogów, zwanych standardami akredytacyjnymi. Dotyczą one szeregu zagadnień, wśród których najważniejsze to: właściwa diagnostyka, ocena stanu pacjenta, skuteczność opieki nad nim, kontrola zakażeń, zabiegi i znieczulenia, farmakoterapia, prawa pacjenta, ale też różne obszary zarządzania. Jak podkreślają przedstawiciele Centrum Monitorowania Jakości wizytujący placówki zainteresowanie uzyskaniem certyfikacji pełne korzyści z akredytacji uzyskują te placówki, które świadomie zmieniają funkcjonowanie, dostosowując je do standardów jakości i bezpieczeństwa opieki, przy pełnym zrozumieniu najwyższego dobra pacjenta i szacunku dla wykonywanej przez siebie pracy.

Czytaj więcej: Student, społecznik, DJ, a może nawet sołtys ? Dawida Maturę znamy z jego pasji społecznych, a przede wszystkim jako pomysłodawcę i realizatora projektu pod nazwą "Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie" podczas Święta fasoli, od pewnego czasu zajmuje się też DJ-ką, jest też twórcą start-up'ów: Happiness Body & Soul oraz Dawid Matura. Dawid Matura studiuje na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja F. Modrzewskiego i jest stypendystą Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ za wysokie wyniki w nauce. Dzięki Erasmusowi Matura od 27 sierpnia 2018 do lutego tego roku studiował razem z innymi studentami z całego świata w Holandii na Maastricht University, no i na finał pobytu w Holandii postanowił spróbować swoich sił, wysyłając prośbę do Armina van Buurena, jednego z najbardziej utytułowanych DJ’ów na świecie, o możliwość pojawienia się w jego studiu w Amsterdamie. Marzenia się spełniają.  7 lutego w Amsterdamie, w stolicy Holandii, spotkam się z jednym z najbardziej utytułowanych artystów muzycznych w historii, 5-krotnie najlepszym DJ’em na świecie – Arminem van Buurenem! W audycji radiowej A State Of Trance, w której będę miał przyjemność wystąpić, szacuje się, iż słucha jej nawet 40 000 000 osób każdego tygodnia - taką informację, za pośrednictwem messengera otrzymałem od Dawida Matury, który zapewnił, że usłyszy o nas cały świat.

Czytaj więcej: Najlepsi w Małopolsce Zakliczyńska OSP "od zawsze" uchodziła za najlepszą Ochotniczą Straż Pożarną w regionie, będąc dla sąsiadów wzorem do naśladowania. Gdy ponad dekadę temu doszło do zmiany pokoleniowej, niektórzy zastanawiali się, czy młodzieżowy Zarząd pod wodzą Macieja Gofrona i Łukasza Łacha da radę. Obawy były płonne, bo młodzież nie tylko dała radę, ale też od siebie dorzuciła sporo dobrych, istotnych dla rozwoju jednostki pomysłów i projektów. Dziś jest to jedna z najlepszych, a kto wie czy nie najlepsza OSP w Małopolsce, a jej liderzy cieszą się zasłużonym szacunkiem. W ostatnich latach dwukrotnie OSP Zakliczyn wybierana była najlepszą, małopolską jednostką OSP, a w ostatnim, jubileuszowym konkursie na najlepszą kronikę OSP, autorka zakliczyńskiej kroniki Ewa Klocek otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim finale.

Czytaj więcej: Na pomoc Szczepanowi „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”

 

św. Jan Paweł II

 

 

9 września 2018 roku 20-letni Szczepan Martyka przeszedł długą i bardzo skomplikowaną operację spowodowaną pęknięciem krwiaka znajdującego się w jego głowie. Pomimo szybkiej i sprawnej interwencji medycznej doszło do poważnego uszkodzenia całej lewej półkuli mózgu.

Czytaj więcej: Medale „Pro Patria” dla wicestarosty i burmistrzaCzytaj więcej: Medale „Pro Patria” dla wicestarosty i burmistrzaWicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak uhonorowani zostali medalami „Pro Patria”, cywilnym odznaczeniem za zasługi w kultywowaniu tradycji niepodległościowych. Uroczystość odbyła się 1 lutego br. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

 

Medal „Pro Patria” jest nadawany przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wnioski składać mogą m.in. organizacje kombatanckie. Tym medalem odznaczani są weterani walk o niepodległość, starający się do końca swoich dni być aktywni i działający na rzecz swoich koleżanek i kolegów w związkach kombatanckich, ale także honorowane są następne pokolenia, dbające o polską tradycję niepodległościową i przenoszące ją w przyszłość.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych