swieta2020bm

Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisem objęci są:

  • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

 

Czytaj więcej: Rusza budowa mieszkań „pod klucz” w Lusławicach- Dnia 17 lutego zawarta została umowa pomiędzy gminą Zakliczyn a firmą Neobud z Rożnowa w sprawie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego w Lusławicach – poinformował na konferencji prasowej w zakliczyńskim Ratuszu burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Za kwotę przeszło 6,8 mln zł w ciągu niespełna 18 miesięcy „pod klucz” oddanych ma zostać 40 mieszkań. Dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych wyniesie 95 procent.

Czytaj więcej: Projekt W piątek 19 lutego w zakliczyńskim ratuszu Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak wręczył nagrody rodzinom z naszej gminy, które wzięły udział w konkursie "Benefis naszej rodziny". Na przełomie listopada i grudnia Gmina Zakliczyn przystąpiła do projektu "Benefis naszej Rodziny" realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych Solny Gwarek z Wieliczki w ramach kampanii "Po Pierwsze Rodzina!" dofinansowanej ze środków Pełnomocnika Rządu Do Spraw Polityki Demograficznej.

 

Czytaj więcej: 40 rocznica podpisania porozumień rzeszowsko - ustrzyckichW czwartek 18 lutego br. w kościele parfialnym pw. Matki Bożej Anielskiej odprawiona została  msza św.  w intencji Ojczyzny i Polskich Rolników upamiętniająca 40. rocznicę podpisania porozumień rzeszowsko - ustrzyckich. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz samorządowych szczebla powiatowego i gminnego z  Burmistrzem Miasta I Gminy Zakliczyn na czele oraz członkowie rolniczej "Solidarności" Gminy Zakliczyn. Piękną homilię wygłosił proboszcz parafii i gwardian klasztoru - o. Ariel Krzywda.

 

Czytaj więcej: Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - Patronki RobotnikówW miniony weekend 13 i 14 lutego wiele się działo w naszej gminie w związku ze zbiórką dla chorego Marcelka Kubali, a tymczasem do naszych zakliczyńskich kościołów zawitała kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - Patronki Robotników, replika krzyża nowohuckiego oraz  relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 

Czytaj więcej: Drużyna Żaków Akademii Piłkarskiej English Football Zakliczyn na turmieju im. A. Barwińskiego w...W niedzielę 7 lutego na hali sportowej w Wojniczu odbyła się kolejna już edycja Turnieju im. Antoniego Barwińskiego organizowanego przez klub MKS Tarnovia Tarnów dla chłopców oraz dziewczynek z rocznika 2013. W rozgrywkach udział wzięło 8 zespołów w tym Akademia Piłkarska English Football Zakliczyn oraz: KS Metal Tarnów, AP Igloopol Dębica, Okocimski Brzesko, Cracovia Kraków, Stal Mielec, Sandecja Nowy Sącz i gospodarze Tarnovia Tarnów.

 

Czytaj więcej: Informacja dzielnicowego Posterunku Policji w ZakliczynieDzielnicowi Posterunku Policji w Zakliczynie zgodnie z zarządzeniem nr 5 Komendanta Głównego Policji, w uzgodnieniu z kierownikiem ogniwa ds. prewencji, na podstawie zdiagnozowanych oczekiwań społecznych oraz analizy zagrożenia w rejonie, w cyklach półrocznych, dzielnicowi przygotowali plany działań priorytetowych, które są prowadzone od dnia 01.02.2021 do dnia 31.08.2021 roku.

 

Na terenie gminy Zakliczyn w powyższym okresie czasu realizowane będą następujące zadania:

 

1. Wyeliminowanie zjawiska polegającego na spożywaniu alkoholu w rejonie sklepu "Groszek" w miejscowości Paleśnica połączone z zakłócaniem ładu i porządku publicznego przez osoby nietrzeźwe.

 

2. Wyeliminowanie zjawiska polegającego na spożywaniu alkoholu na terenie parkingu przy stacji paliw "Moya" w miejscowości Roztoka połączone z zakłócaniem ładu i porządku publicznego.

 

Czytaj więcej: Nie dajcie się nabrać - ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorcówDo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje o anonimowej osobie, która podając się za pracownika firmy współpracującej z ARiMR, oferuje "pomoc" przy obsłudze wniosku o przyznanie dofinansowania. Ma ona polegać na tym, że jeśli rolnik zapłaci kurierowi 350 zł, to pracownik Agencji sam zadzwoni do wnioskodawcy i zajmie się obsługą jego wniosku. W związku z tym ARiMR ostrzega rolników i przedsiębiorców, którzy mogą otrzymać taką lub podobną propozycję - nie dajcie się nabrać, nie traćcie pieniędzy.

 

Czytaj więcej: Podziękowania za okazane wsparcie dla Marcelka KubaliNiedzielny kiermasz charytatywny zorganizowany w celu zebrania środków finansowych na przeszczep wątroby Marcelka Kubali odbił się szerokim echem po naszej gminie. Chęć niesienia pomocy zintegrowała wiele środowisk, grup formalnych i nieformalnych do działania na rzecz chorego dziecka. Kiermasz koordynowany był przez kilka osób z rodziny i przyjaciół Marcelka był dobrą okazją do integracji lokalnej społeczności. Panie Paulina Garbacz-Pach, Urszula Mróz i Małgorzata Soska zapraszały do współtworzenia kiermaszu organizacje społeczne, członków kół gospodyń wiejskich i parafie oraz wspólnoty parafialne, szkoły i przedszkola oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.