Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Czytaj więcej: Inwestowanie w lepszy klimatCzterdzieści małopolskich samorządów i spółek komunalnych odebrało w Nowym Sączu pomoc finansową dla gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Gmina Zakliczyn otrzymała 3 mln 591 tys. zł na budowę sieci kanalizacyjnej w Charzewicach i wodociągowej w Melsztynie. Podczas wydarzenia wicemarszałek Małopolski Józef Gawron przypomniał, że gospodarka wodno-ściekowa jest jednym z najważniejszych elementów codziennego życia mieszkańców, a potrzeby na budowę tej niezwykle potrzebnej infrastruktury, by podnosić jakość życia na obszarach wiejskich, są wciąż obiektem niezwykłej troski, nie tylko samorządów lokalnych. Zarząd Województwa Małopolskiego właśnie przekazał na ten cel kolejne fundusze – 128 mln zł.

 

Czytaj więcej: Trwaja Ferie Zimowe w ZCKW Zakliczyńskim Centrum Kultury trwają zajęcia zorganizowane w ramch "Ferii Zimowych w ZCK". Grupa dzieci w wieku 7-11 lat bierze udział w warsztatach plastycznych i tanecznych, które mają na celu uczyć alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu poprzez zajęcia ruchowe i artystyczne, a także rozwijać zainteresowania kulturą i historią. W pierwszych dniach dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach tanecznych prowadzonych przez Jolantę Gondek i Halinę Machel oraz rozwijały swoje talenty plastyczne pod czujnym okiem Patrycji Zelek - artyski i pedagoga.

 

Czytaj więcej: W Zakliczynie odsłonięto Pomnik upamiętniający Żydów i Polaków pochodzenia żydowskiego W czwartek 26 stycznia w Zakliczynie odbyła się uroczystość odsłonięcia Pomnika upamiętniającego ludność pochodzenia żydowskiego zamieszkującą w Zakliczynie i innych miejscowościach, wymordowaną przez Niemców w 1942 roku. Pomnik powstał z inicjatywy i przy wsparciu finansowym Pani Anny Grygiel-Huryn, która urodziła się w gettcie w Zakliczynie. Inicjatywę finansowo wsparł również Instytut Pamięci Narodowej oraz samorząd Gminy Zakliczyn.

 

Czytaj więcej: Zaproszenie na uroczystości ku czci ofiar niemieckich zbrodni – Żydów i Polaków żydowskiego...Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Krakowie zapraszają na uroczystości ku czci ofiar niemieckich zbrodni – Żydów i Polaków żydowskiego pochodzenia z Zakliczyna i okolic, które odbędą się w Zakliczynie w dniu 26 stycznia 2023 r. Szczegółowy program uroczystości na plakacie.

 

 

 

 

 

 

 

Gmina Zakliczyn otrzymała dofinansowanie ze środków Województwa Małopolskiego w kwocie 22.435,00 zł na zakup elementów wyposażenia świetlicy wiejskiej w sołectwie Melsztyn w ramach konkursu pn. „Małopolskie świetlice wiejskie 2022”.

 

Całkowita wartość zadania wyniosła 32.050,00 zł.
Wkład własny Gminy Zakliczyn: 9.615,00 zł

 

Czytaj więcej: Już blisko finału odbudowy zamkowej wieży w Melsztynie W grudniu 2022 r. zakończył się piąty etap prac związanych z odbudową wieży średniowiecznego zamku w Melsztynie. Gmina Zakliczyn na to zadanie otrzymała 1 mln 115 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wkład własny samorządu wyniósł 279 tys. zł. Zamkowa wieża została domknięta pod względem konstrukcyjnym. Pozwoliły na to wykonane w ubiegłym roku prace na dwóch kolejnych kondygnacjach – na poziomie III i IV piętra. Budowla podniesiona została już do 18 metrów.

 

 

W imieniu głównego organizatora wydarzenia – Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz współorganizatora – Zarządu Powiatu Tarnowskiego, serdecznie zapraszamy na uroczystości 149. rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

 

 

W związku z prowadzonym remontem w Poradni Stomatologicznej Zakliczyn, Centrum Zdrowia Tuchów uprzejmie informuje o zmianie miejsca udzielania świadczeń.Szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej: Zaproszenie na szkolenie dla Kół Gospodyń WiejskichBurmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak w imieniu Pani Poseł Anny Pieczarki oraz własnym zaprasza na szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich, które odbędzie się w ratuszu w Zakliczynie w dniu 17 stycznia 2023 r. o godz. 12.00 w sali Spytka Jordana.

 

W programie szkolenia:

 

Czytaj więcej: W niedzielę 29. stycznia będą koledować ulicami ZakliczynaKapela św. Idziego działająca przy parafii pw. Św. Idziego Opata w Zakliczynie oraz członkowie Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów Stowarzyszenia "Klucz" pod kierunkiem Tadeusza Malika w najbliższą niedzielę, tj. 29 stycznia 2023 roku będą Kolędować Ulicami Zakliczyna i zbierać datki na leczenie Wojtusia. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy do włączenia się i wsparcie szczytnego celu. Kolędnicy wyruszają o 14.00 spod salki katechetycznej przy parafii pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.