11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

Czytaj więcej: Do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020 zostało już tylko kilka dniUrząd Miejski w Zakliczynie przypomina, że rolnicy mogą się spisać przez telefon (infolinia spisowa 22 279 99 99), online: https://psr2020.spis.gov.pl/ lub w trakcie bezpośredniego wywiadu prowadzonego w miejscu zamieszkania przez rachmistrza spisowego. Powszechny Spis Rolny 2020 kończy się 30 listopada br.

Czytaj więcej: Podpisanie umowy na dokończenie rewitalizacji centrum ZakliczynaPodpisana została umowa na drugi etap rewitalizacji centrum Zakliczyna, m.in. wykonanie nawierzchni z kostki granitowej na płycie głównej rynku oraz w części gdzie znajduje się przystanek autobusowy. Prace zrealizuje firma PROJEKTMP sp. z o.o. z siedzibą w Laskówce Chorąskiej, która wygrała przetarg.

Czytaj więcej: Węgierski Konsul Generalny w ZakliczynieW dniu wczorajszym Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak gościł Konsula Generalnego Węgier w Krakowie pana dra Tibora Gerencséra. W wyzycie wziął udziałrównież Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma. Nowy Konsul Generalny wizytował cmentarz nr 296 w Paleśnicy, który wiosną został odnowiony i sfinansowany w całości ze środków przekazanych przez stronę węgierską, całkowita wartość zadania opiewała na kwotę 150 tys. zł.

 

Czytaj więcej: Blisko 75 tys. zł od Marszałka Województwa Małopolskiego na zakup sprzętu komputerowego do szkół...Zarząd Województwa Małopolskiego  zatwierdził ocenę wniosków złożonych w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek” (Uchwała Nr 1620/20 ZWM z dnia 18.11.2020 r.). W ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne w Małopolsce trafi 8 mln zł.

Czytaj więcej: Dh Łukasz Łach nowym Dyrektorem Zarządu Wykonawczego ZOW ZOSP RP Od początku listopada Zarząd Wykonawczy Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Małopolskiego  ma nowego dyrektora. Został nim Zakliczynian - Dh Łukasz Łach pełniący dotychczas funkcję zastępcy dyrektora.

 

Czytaj więcej: Ruszyła 20 edycja projektu Szlachetna PaczkaW sobotę 14 listopada została otwarta Baza Rodzin w projekcie Szlachetna Paczka realizowanym od 20 lat przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. Oczywiście i w tym roku, pomimo przeszkód związanych z szalejącą epidemią koronawirusa, w Zakliczynie znalazła się grupa Wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy rodzinom w potrzebie.

 

Informujemy o wprowadzeniu ważnej zmiany dla osób, które dokonują samospisu internetowego – skrócono czas na wypełnienie formularza z 14 dni do 5 dni.Czytaj więcej: Powszechny Spis Rolny 2020 – samospis internetowy

Na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji (https://psr2020.spis.gov.pl). Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości inaczej niż zwykleUroczystą mszą św. o godzinie 9.30 w kościele parafialnym pw św. Idziego Opata w Zakliczynie rozpoczęły się symboliczne obchody Święta Niepodległości w Zakliczynie. Ze względu na ograniczenia w liczbie uczestników nabożeństw w kościołach do 1 osoby na 15 mkw i zgromadzeń publicznych do 5 osób, uroczystości miały charakter symboliczny ale bardzo wymowny. Dzięki transmisji internetowej we mszy św. w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez ks. proboszcza Pawła Mikulskiego mogła uczestniczyć nieograniczona liczba wiernych.

 

Czytaj więcej: Utrzymane stawki podatku rolnego, od nieruchomości i środków transportu na dotychczasowym poziomieW dniu 10 listopada odbyła się XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie podczas, której podjęto m.in. uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Uchwała zakłada utrzymanie stawek podatkowych na dotychczasowym poziomie tj. roku 2020, pomimo wzrostu stawek maksymalnych o 3,9% wg danych z Ministerstwa Finansów.

Czytaj więcej: Zmiany w rozkładzie jazdy na gminnej linii nr III Zakliczyn Rynek – DzierżaninyOd 10 listopada do 30 listopada zmiany w rozkładzie jazdy na gminnej linii komunikacyjnej nr III Zakliczyn Rynek – Dzierżaniny, ograniczenia do 3 kursów dziennie

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych