zyczenia

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Dodatkowe zapisy dzieci do nowego przedszkolaDyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie ogłasza dodatkowe zapisy dzieci do nowego Przedszkola Publicznego Nr 1 w Zakliczynie, ul. Spytka Jordana 2. Przedszkole będzie funkcjonowało w nowym budynku od 1 lutego 2019 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 18.00.

Czytaj więcej: Z Zakliczyninfo w dziesiąty rok w internecie W przyszłym, 2019 roku, portal Zakliczyńskiego Centrum Kultury – Zakliczyninfo, będzie obchodził 10 – lecie istnienia. W wirtualnej przestrzeni pojawiliśmy się dokładnie 27 marca 2009 roku, jako efekt realizowanego przez Centrum Kultury programu pod nazwą „Zakliczyńska Fabryka Pomysłów.” Mało kto dzisiaj pamięta, że w latach 2007 – 2009 w gminie Zakliczyn realizowany był Program Inicjatyw Społecznych finansowany z Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich ze środków Banku Światowego. Jednym z komponentów tego programu, który w Małopolsce objął 24 gminy, była właśnie Zakliczyńska Fabryka Pomysłów, a w ramach tej Fabryki pomysł utworzenia strony internetowej, która miałaby zamieszczać informacje o charakterze społecznym, kulturalnym, informująca o inicjatywach lokalnych, działalności samorządu. Wtedy zaczynaliśmy w trójkę: Kazimierz Dudzik, Michał Papuga i Stanisław Kusiak i w zasadzie przez pierwszy rok w takim zespole pracowaliśmy na sukces Zakliczyninfo. Potem dołączył do nas Marek Niemiec i liczne grono korespondentów oraz reklamodawców, dzięki którym finansujemy koszty domeny i miejsce na serwerze.

Czytaj więcej: Bober wygrywa Zakliczyńską Ligę Szachowa po raz 3 z rzędu!Czytaj więcej: Bober wygrywa Zakliczyńską Ligę Szachowa po raz 3 z rzędu!Dobiegły końca rozgrywki Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2018. Zwycięzcą Ligi po raz trzeci z rzędu okazał się Paweł Bober. Przez cały rok prezentował najrówniejszą formę. Wystąpił we wszystkich turniejach Ligi uzyskując na koniec 27 pkt. Dwukrotnie okazał się najlepszy w turniejach ( we Filipowicach i w Lusławicach) , ponadto  aż czterokrotnie zajmował drugie miejsce. Srebrny medal w Lidze przypadnie w udziale Kazimierzowi Świerczkowi , który zwyciężył w 2 turniejach - na początku ligi i na koniec. Na najniższym stopniu podium Ligi stanął Mirosław Stec . Ostatni dwaj wymienili się miejscami w porównaniu z Ligą w 2017 roku. Najlepszym juniorem został Michał Słowiński, który w ciągu ostatniego roku wykonał niesamowity progres w grze. Najlepszą kobietą po raz drugi z rzędu okazała się Kinga Świerczek. W rozgrywkach ligi wystąpiło łącznie 32 zawodników. Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 12 stycznia podczas Walnego Zebrania Członków.

Czytaj więcej: Będą wspierać Rudę W sobotę, 24 listopada w budynku świetlicy w Rudzie Kameralnej odbyło się spotkanie. Okazją były oczywiście Andrzejki. Ale również echo niedawnych wyborów samorządowych. Nowo wybrany z naszego rejonu (Filipowic i Ruda Kameralna) radny Rady Miejskiej Pan Zygmunt Olchawa wyraził chęć spotkania z lokalną społecznością. Tak więc z jego niejako inicjatywy jak również, oczywiście, świetlicowej grupa mieszkańców zebrała się, aby przy kawie, herbacie i smakołykach porozmawiać, wymienić uwagi i omówić współpracę.

Czytaj więcej: Ogłoszenie o naborze do żłobka

 Dyrektor Samorządowego Żłobka w Zakliczynie informuje, iż w dniach 13-20 grudnia br. odbędzie się nabór dzieci do żłobka. Żłobek otwarty będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30-18:00.

 

Karta zapisu dziecka dostępna jest na stronie www.zlobekzakliczyn.przedszkolowo.pl, należy ją wydrukować i złożyć w wymienionych wyżej dniach w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie, Rynek 32, pok. nr 2.

 

 

 

Czytaj więcej: Ważny czas dla KGWWielkiego „szaleństwa” frekwencyjnego na spotkaniu informacyjnym w sprawie możliwości założenia KGW oraz ubiegania się o pomoc finansową, które w dniu 6 grudnia 2018 roku w sali im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu zorganizowało Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie, nie było. Pomimo tego w kilku miejscowościach gminy Zakliczyn możliwość rejestracji koła KGW na nowych, bardziej dogodnych niż dotychczas warunkach, wzbudziło pewnie zainteresowanie. m.in. w Faliszewicach, Filipowicach, Gwoźdźcu, Wróblowicach, Woli Stróskiej czy Stróżach. Sęk w tym, że w wymienionych miejscowościach (może oprócz Faliszewic) działają prężnie rejestrowe stowarzyszenia przejawiające aktywność w tych samych obszarach.

Czytaj więcej: Gigant zakliczyńskiej polityki lokalnej na emeryturze ? Tegoroczne wybory samorządowe przyniosły pewne oczywiste i nieoczywiste rozstrzygnięcia. Mam na myśli nie tylko błyskotliwe, a czasem nawet niespodziewane, wkroczenie nowych postaci na samorządową arenę (czas pokaże, czy zakotwiczą się na dłużej w polityce), ale przede wszystkim odejścia pewnych osób, które "od zawsze" kojarzone były z lokalną polityką. Niewątpliwie taką postacią jest Kazimierz Korman, który podjął decyzję o zakończeniu kariery samorządowej. Były naczelnik gminy Zakliczyn, przewodniczący Rady Gminy, wójt i burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn w roku 2010 zdecydował, że o gminną władzę ubiegał się już nie będzie, ale żeby nie wyjść z wprawy, postanowił wybrać się na samorządową służbę do Rady Powiatu Tarnowskiego. Wyborcy zgodzili się z tą decyzją podczas elekcji w 2010 roku i 2014 roku również.

Czytaj więcej: Sesja o pieniądzach i podatkach O takich sesjach Rady, jaka miała miejsce w dniu 30 listopada w Sali S. Jordana mówi się, że to sesja okołobudżetowa. Jest to dobre określenie, bowiem żeby uchwalić budżet gminy, najpierw trzeba znać składowe tego budżetu, które ustalają poziom wpływów i możliwości wydatkowania środków. Każda z sesji poprzedzona jest posiedzeniami komisji stałych Rady Miejskiej, a dodatkowo na każde sesje zapraszani są radni Rady Powiatu Tarnowskiego z naszego okręgu wyborczego, a na sesje o tak ważnej tematyce zapraszani są również sołtysi. Rzecz oczywista w obradach Rady bierze udział kierownictwo gminy Zakliczyn z Burmistrzem na czele, Sekretarzem i Skarbnik Gminy oraz inspektorami Urzędu Miejskiego odpowiedzialnymi za poszczególne obszary aktywności samorządu. Na 3. sesji obecny był były burmistrz, były radny Rady Powiatu Kazimierz Korman, który po abdykacji z funkcji samorządowych dzierży obecnie zaszczytny tytuł honorowego obywatela gminy Zakliczyn i takim tytułem Kazimierza Kormana witała przewodnicząca Anna Moj. Rada ustaliła również wynagrodzenie dla burmistrza Dawida Chrobaka.

Czytaj więcej: Spotkanie Informacyjne;  rejestracja KGW oraz uzyskanie dotacjiZ dniem 29 listopada weszła w życie Ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Zgodnie z nią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzić będzie Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich.

Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie finansowe ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, a także kultywowania folkloru i tradycji.

 

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych możliwością założenia koła, oraz ubiegania się o pomoc finansową, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 grudnia 2018 roku o godzinie 9.00, miejsce: Sala im. S. Jordana w ratuszu w Zakliczynie, Rynek 32

 

 

 

Czytaj więcej: Rada Powiatu również wybrała komisje Podczas 2. sesji Rady Powiatu Tarnowskiego w dniu 29 listopada dokonywano wyboru komisji, ale nie poszło tak łatwo jak podczas sesji Rady Miejskiej w Zakliczynie. Opozycja choć liczbowo mizerna w tej kadencji, postanowiła zaznaczyć swoją odrębność i uprzykrzyć nieco przewodniczącemu Smoleniowi prowadzenie sesji, co z kolei dość mocno irytowało wicestarostę Jacka Hudymę, któremu nie chciał odpuścić radny Marek Podraza. Koniec końców radni w powiecie przyjęli uchwały w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej na czele której stanął Tomasz Pilch, Komisja Skarg, Wniosków i Petycji oraz tak zwanych stałych komisji Rady Powiatu Tarnowskiego. O szefostwo Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki z faworytką klubu PiS radną Grażyną Karaś próbował powalczyć były burmistrz Tuchowa (Wspólny Powiat) Mariusz Ryś, ale nic z tego nie wyszło. Szefem Komisji Planowania i Budżetu został doświadczony samorządowiec Józef Gondek. Komisji Rozwoju Powiatu, Leśnictwa i Ochrony Przyrody szefuje Magdalena Kopczyńska, a Komisji Zdrowia Anna Grabczyńka.  Jak w tym odnalazła się nasza dwójka radnych ?

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych