zpn

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

owywoz

nitus3

Czytaj więcej: Honorowe Insygnia dla burmistrza ZakliczynaBurmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak zajął drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie na najpopularniejszego burmistrza Małopolski, zorganizowanym przez Gazetę Krakowską oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Laureatów, najbardziej skutecznych gospodarzy miast i gmin, cenionych przez mieszkańców oraz zaangażowanych w swoją pracę nagrodzono podczas uroczystej gali, która odbyła się na krakowskim Kazimierzu.

Czytaj więcej: Porozumienie na 100-lecie niepodległościPodczas Konferencji „Ślady Wielkiej Wojny w Krajobrazie Powiatu Tarnowskiego. Legiony – Cmentarze – Dziedzictwo”, która odbyła się w Centrum Kultury w Pleśnej podpisany został list intencyjny między Samorządem Powiatu Tarnowskiego oraz gminami Tuchów, Pleśna, Zakliczyn i Wierzchosławice o zamiarze wspólnej organizacji w przyszłym roku szeregu imprez i wydarzeń dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: Monitoring środowiska przyrodniczego  na terenie gminy ZakliczynMłodzież klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie uczestniczy w realizowanym przez Stowarzyszenie Ekopsychologia projekcie „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt obejmuje realizację inicjatywy lokalnej pt: „Monitorowanie środowiska przyrodniczego na terenie gminy Zakliczyn”.

Czytaj więcej: Czwarta rata podatkuPrzewodniczący Rady Miasta Zakliczyna informuje o poborze 4 raty podatku w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie, Rynek 32 (na parterze) w dniach 14 i 15 listopada 2017 (wtorek i środa) w godz. od 9:00 do 12:00

oraz w domu przy ul. Mickiewicza 59 w godz. od 16:30 do 18:00.

Kontakt: tel. 14-66-53-177 lub kom. 664-432-769.

Czytaj więcej: Wołania o obronę krzyżyWołania o obronę krzyży, symbolu świętego i najważniejszego dla nas katolików, bardzo mocno wybrzmiewały podczas Zlotu Niepodległościowego i Powiatowych Obchodów Święta Odzyskania Niepodległości. W Łowczówku po raz dziewiętnasty w niedzielę poprzedzającą Święto 11 listopada uczczono pamięć Legionistów, w większości młodych chłopców, którym zawdzięczamy wolną Polskę. W Łowczówku – jak zwykle - zjawiły się tłumy ludzi. Były małe dzieci, była młodzież, były osoby starsze. Widać było w tym miejscu najdobitniej, że współczesny patriotyzm nie jest kwestią pokoleniową. Łączy wszystkich, bez względu na wiek, którzy wyznają wartości takie, jak polscy legioniści. Tradycyjnie było mnóstwo pocztów sztandarowych, było Wojsko Polskie, była orkiestra.

Tegoroczne obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zakliczynie są preludium do przypadającej w następnym roku jubileuszowej, 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tak więc w listopadzie tego roku będziemy mogli wziąć udział w kilku projektach poświęconych niepodległości Polski organizowanych 11, 23 i 25 listopada. Oto program tegorocznych obchodów.

11 listopada

Czytaj więcej: Zakliczyńskie Obchody Święta Niepodległości Polski9:30 - Msza święta w intencji Ojczyzny - kościół pw. św. Idziego opata w Zakliczynie po mszy świętej przemarsz z asystą Strażackiej Orkiestry Dętej "Filipowice" pod pomnik poległych za Ojczyznę w Rynku, złożenie wiązanek pod pomnikiem poległych za wolną Ojczyznę.

XV Sztafeta Pamięci Łowczówek – Zakliczyn 2017

9.40 - 12.00 – przebiegnięcie trasy Łowczówek - Rychwałd – Lubinka - Janowice - Zakliczyn. Uczestnicy sztafety oddają hołd poległym żołnierzom poprzez zapalenie zniczy na cmentarzach znajdujących się na trasie ( cm nr 171, 188, 190, 191, 192, 294)

12.00 – prezentacja uczestników Sztafety na zakliczyńskim Rynku.

12.15 - 12.30 – złożenie wieńca na grobie mjr Kazimierza „Kuby” Bojarskiego i zapalenie zniczy na mogiłach innych legionistów spoczywających na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie.

Czytaj więcej: mPotęga w Stróżach Od września do grudnia 2017 roku Szkoła Podstawowa w Stróżach wraz z 262 szkołami realizuje projekt matematyczne i informatyczne dla dzieci i młodzieży, otrzymawszy grant w ramach programu „mPotęga”. Organizatorem całej akcji jest fundacja mBanku przy partnerstwie z fundacją „Dobra Sieć”. Autorem projektu, który otrzymał grant dla naszej szkoły jest pani Elżbieta Soska, wieloletni nauczyciel informatyki, która od zaszczepiła w dzieciach i młodzieży ogromne zainteresowanie informatyką, osiągając spore sukcesy w tej dziedzinie.

Czytaj więcej: Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Gminy Zakliczyn na temat możliwości pozyskiwania środków...Urząd Miejski w Zakliczynie, wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają mieszkańców Gminy Zakliczyn zainteresowanych pozyskiwaniem dotacji unijnych na konsultacje z pracownikiem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Dyżur konsultanta odbędzie się w Ratuszu w Zakliczynie w Sali Burmistrzówka, we wtorek 14 listopada 2017 r. w godzinach od 12:00 do 14:30. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskiwaniem środków na otwarcie lub rozwój działalności gospodarczej oraz w celu uzyskania informacji na temat możliwości ubiegania się o wsparcie w interesujących obszarach, w ramach perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Czytaj więcej: Dzień Wszystkich Świętych1 listopada obchodzimy w Kościele katolickim uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół modli się za wszystkich świętych, zarówno tych wyniesionych na ołtarze, jak tych anonimowych. Święto to ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na całym świecie. Dzień Wszystkich Świętych celebrowany jest przez odprawianie mszy świętej, podczas której księża mają na sobie białe szaty liturgiczne, symbolizujące radość i podniosły nastrój. Odbywa się ponadto uroczysta procesja. W wielu parafiach odprawiane są msze święte na cmentarzach, zazwyczaj poprzedzone modlitwą Różańca świętego odprawianą w procesji, w drodze na cmentarz. W Domosławicach msza święta na cmentarzu odprawiona zostanie o godzinie 13:30, w Filipowicach o 13:45, w Zakliczynie o 14:40.

Czytaj więcej: Regulamin XV Sztafety Pamięci  Łowczówek – Zakliczyn  2017Cel: uczczenie 99 rocznicy Odzyskania Niepodległości


* zamanifestowanie przez młodzież postaw i uczuć patriotycznych
* udział w przedsięwzięciu „ Młodzież Pamięta”
* kształtowanie nawyku aktywnego spędzania czasu wolnego
* podnoszenie sprawności fizycznej
* integracja międzypokoleniowa społeczności lokalnej

 

Termin: 11 listopad 2017

 

Organizator: SKKT PTTK „Compass” przy Gimnazjum w Zakliczynie, SP w Zakliczynie, Urząd Miejski w Zakliczynie we współpracy z: Odziałem PTTK „Ziemi Tarnowskiej”, OSP Zakliczyn, Zakliczyńskim Centrum Kultury, Agencją Turystyki Aktywnej „STYR”, Firmą Agrotech, FTU Jakubas, pod honorowym patronatem: Starosty Powiatu Tarnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl