Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Czytaj więcej: „Dzień Sportu na Orliku” w PaleśnicyW dniu 24.09.2024 /sobota/ godz. 10.00 organizujemy event sportowy. W programie turnieje, konkursy sportowe, „aktywność na wesoło”, „Podwórkowe Gry i Zabawy Naszych Dziadków”, prezentacja klubów sportowych, wspólna zabawa rodziców z najmłodszymi, mecz międzypokoleniowy /rodzice kontra dzieci/, gry i zabawy sportowe.

 

Czytaj więcej: Otwarcie i poświęcenie boiska przy Szkole Podstawowej w FaściszowejMszą św. w intencji całej społeczności szkolnej zgromadzonej wokół Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego, rozpoczęto uroczystość otwarcia i poświęcenia boiska wielofunkcyjnego w Faściszowej. W wydarzeniu udział wzięli Minister Włodzimierz Bernacki, Poseł Anna Pieczarka, Poseł Piotr Sak, Radny Powiatowy Józef Gwiżdż, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Zastępca Burmistrza Dawid Drukała, Radna Rady Miejskiej w Zakliczynie i sołtys Faściszowej Zofia Boczek, Radny Zygmunt Olchawa, Ks. Dziekan Paweł Mikulski, O. Tomasz Michalik - Proboszcz Parafii i Gwardian klasztoru pw. św. Anny w Bieczu, radni Rady Miejskiej w Zakliczynie, a także zaproszeni dyrektorzy szkół, nauczyciele i przede wszystkim szkolna brać. Poświęcenia boiska dokonał O. Ariel Krzywda, Gwardian i Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie.

 

Czytaj więcej: O krok od medalu, Jakub Sikoń na 4. miejscu w Polsce w grze podówjnej, 9. w grze indywidualnejW dniach 17-18 września 2022 roku na obiektach Klubu Sportowego Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (zespół aktualnego Drużynowego Mistrza Polski) odbyła się VIII edycja ogólnpolskiego turnieju „PINGLA CUP”, są to Mistrzostwa Polski Skrzatek i Skrzatów (rocznik 2014 i młodsi), w zawodach wzięło udział ponad 230 dzieciaków! Nasz klub reprezentował Jakub Sikoń, który w turnieju gry pojedynczej zajął 9. miejsce, ulegając tylko turniejowej „1”.

 

 

 

Czytaj więcej: Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Zakliczynie
Przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie 12 września br. uroczyście otwarto i poświęcono boisko wielofunkcyjne, które służyć będzie młodzieży i mieszkańcom gminy. W wydarzeniu wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach, burmistrz Dawid Chrobak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion oraz radny powiatu Józef Gwiżdż.

 

Czytaj więcej: Zawód żołnierz – brzmi dumnie!Zawód żołnierz – brzmi dumnie, a Honor i służba to pojęcia od wieków związane z polską kulturą i historią, stanowiąc część moralno-duchową Polski - „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Jeśli chcesz zostać żołnierzem, zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych, spełnić obywatelski obowiązek obrony Ojczyzny zgłoś się do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie prowadzi nabór do nowego rodzaju służby wojskowej, która została wprowadzona przełomowym dokumentem dla obronności RP i polskich sił zbrojnych – Ustawą o obronie Ojczyzny.

 

Czytaj więcej: POŁĄCZ ŻYCIE OSOBISTE, ZAWODOWE ZE SŁUŻBĄ OJCZYŹNIE-ZOSTAŃ TERYTORIALSEM!Zrób „Pierwszy krok” i zarejestruj się na Resortowym Portalu Rekrutacyjnym zostanzolnierzem.pl. SPRAWDŹ SIŁĘ SWOJEGO CHARAKTERU! Jako żołnierz Obrony Terytorialnej będziesz pełnić służbę rotacyjnie (w jednostce wojskowej – co najmniej raz w miesiącu przez dwa dni w czasie wolnym od pracy) lub dyspozycyjnie (poza jednostką wojskową), od 1 roku do 6 lat, a jeżeli będziesz zainteresowany dalszą służbą, możesz wystąpić o jej przedłużenie.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Pobór III raty podatku w ZakliczyniePrzewodnicząca Miasta Zakliczyna informuje o poborze III raty podatku w dniach:

 

 


13 wrzesień br. (wtorek) w godz. 9:00-12:00 oraz 16:00-17:00
14 wrzesień br. (środa) w godz. 9:00-12:00 oraz 16:00-17:00
15 wrzesień br. (czwartek) w godz. 9:00-12:00 oraz 16.00- 17.00

 

w domu - Rynek 29. Należy zabrać ze sobą nakaz podatkowy.

Czytaj więcej: Gminne święto plonów na rynku w ZakliczynieW sobotę 27 sierpnia 2022 r. rolnicy z gminy Zakliczyn podziękowali za zebrane tegoroczne plony. W 11. Dożynkach Gminy Zakliczyn, których organizatorami oprócz Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn były dwa sołectwa: Wola Stróska z Sołtyską Renatą Dyngosz i Zdonia pod przewodnictwem Sołtysa Jerzego Nowaka; wzięło udział 19 grup wieńcowych. Co prawda do kościoła przywieziono ostatecznie 17 wieńców, a to z dwóch powodów. Gospodarze dożynek uwili wspólny wieniec, natomiast wieniec sołectwa Stróże wraz z przedstawicielami KGW w Stróżach w tym samym czasie reprezentował Gminę Zakliczyn na XXIV Dożynkach Województwa Małopolskiego, które w tym roku odbywały się w Zielonkach pod Krakowem. Oczywiście grupa wieńcowa ze Stróż wzięła udział w Dożynkach Gminy Zakliczyn i stróski winiec można było zboczyć w Zakliczynie, gdyż przedstawiciele Stróż powrócili na czas i zgodnie z kolejnością ośpiewali swój wieniec. Warto podkreślić, że w 11. Dożynkach Gminy Zakliczyn wzięła udział rekordowa ilość grup wieńcowych w historii naszej gminy.

 

 

Serdecznie zapraszamy po raz piąty na Jarmark Dominikański i poświecenie plecaków szkolnych, które odbędzie się w niedzielę 4 września 2022 r. 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.