teatr

 

Czytaj więcej: Ogłoszenie wyborów uzupełniających Sołtysa KończyskZARZĄDZENIE nr I/42/2021
Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn
z dnia 19 października 2021 r.

w sprawie ogłoszenia wyborów uzupełniających Sołtysa Kończysk

 

Na podstawie art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2021 r. poz. 1372), § 14 ust. 5 statutu sołectwa Kończyska, stanowiącego załącznik Nr 10 do uchwały Nr XLV/455/2014 Rady Miejskiej w Zakliczynie z dnia 13 listopada 2014 r. w sprawie nadania statutów sołectwom (Dz. Urz. Woj. Mał. z 2014 r. poz. 6721; Dz. Urz. Woj. Mał. z 2018 r. poz. 8248) zarządzam, co następuje:

§ 1. Ogłaszam wybory uzupełniające Sołtysa Kończysk na dzień 21 listopada 2021 r. (niedziela) w godzinach od 800 do 1800 w budynku Domu Myśliwego w Kończyskach.

 

Czytaj więcej: W Zakliczynie powstanie Muzeum RegionalneZaadaptowany na ten cel zostanie budynek dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej. Gmina Zakliczyn na pierwszy etap prac otrzymała 210 tyś. złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Przyznane środki finansowe z Ministerstwa stanowią 70 % kosztów zadania etapu pierwszego. Pozostałe środki tj. 90 tyś. złotych pochodzić będą z budżetu Gminy Zakliczyn. Szacowana wartość robót dla całego zadania związanego z przebudową, rozbudową i zmianą sposobu użytkowania budynku po byłym przedszkolu przy ul. Jagiellońskiej na Muzeum Regionalne wyniesie ok. 1 mln złotych.

 

Mamy przed sobą wiele wyzwań


Czytaj więcej: Samorządowcy przyjechali do Zakliczyna na zaproszenie burmistrzaSamorządowcy nie tylko z Małopolski spotkali się w Zakliczynie. Przyjechali tutaj na zaproszenie włodarza gminy – burmistrza Dawida Chrobaka. Dwudniowa konferencja poświęcona była współpracy gmin, powiatów i województw z administracją rządową oraz spółkami skarbu państwa, które świadczą usługi na rzecz mieszkańców. Przy okazji dyskutowano o roli i możliwościach wsparcia kultury lokalnej, zarówno przez instytucje państwowe, jak i biznes. – Dla nas była to okazja do zaprezentowania osiągnięć, planów i promocji naszej gminy – mówi burmistrz Dawid Chrobak. Spotkanie zorganizował Związek Samorządów Polskich.

Czytaj więcej: Zakliczynianka Alina Mułka z domu Świderska ze złotym medalem Mistrzostw Świata w SarajewieAlina Myłka z domu Świderska została zwyciężczynią  Mistrzostw Świata UCI Gran Fondo 2021, które zakończyły się w niedzielę w bośniackim Sarajewie. Kilka dni wcześniej Alina Myłka zwyciężyła również w zawodach indywidualnych w swojej kategorii wiekowej i tym sposobem wróciła z mistrzostw z podójnym złotem. Zawodnicza pochodząca z Zakliczyna startowała w kategorii K35-39 (kobiety 35-39 lat - przyp. autora). Panie do 50 roku życia oraz panowie do lat 60 rywalizowali na dystansie 100km, natomiast na starsze kategorie wiekowe czekało 66 kilometrów.

 

Czytaj więcej: Kondolencje w związku ze śmiercią śp. Ireny Chrobak "Nie żyjemy, aby umierać, ale umieramy, aby żyć wiecznie."
Michael Buchberger

 

 

 

 

Pani Dyrektor Małgorzacie Chrobak i Panu Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi wyrazy szczerego i głębokiego współczucia po śmierci  Teściowej i Babci  Śp. Ireny Chrobak składa Dyrektor  Zakliczyńskiego Centrum Kultury wraz z Pracownikami.

 

Czytaj więcej: Kończy się czas na wymianę „kopciuchów”Zgodnie z uchwałą antysmogową dla Małopolski już niedługo nie będzie można użytkować starych, nieekologicznych kotłów na paliwa stałe.

  • Do końca 2022 r. trzeba wymienić wszystkie „kopciuchy”- kotły pozaklasowe, posiadające 1 lub 2 klasę lub nie posiadające tabliczki znamionowej
  • Do końca 2026 r. trzeba wymienić wszystkie kotły posiadające 3 lub 4 klasę emisyjności (informację o klasie kotła znajdziesz na tabliczce znamionowej).

Ponadto od 1 lipca 2017 roku:

 

 

Czytaj więcej: Koniec naboru wniosków w ramach programu „MÓJ PRĄD” na dofinansowanie mikroinstalacji...W dniu 06.10.2021 r. o godzinie 14:05 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamknął nabór wniosków o dofinansowanie z powodu wyczerpania budżetu programu.

 

Czytaj więcej: Koło Gospodyń Wiejskich w Bieśniku Koło Gospodyń Wiejskich w Bieśniku "BIEŚNICZANIE" bierze udział w konkursie ogólnopolskim na najładniejsze zdjęcie z Festynu Szczepimy Się z KGW. Obecnie jest na trzeciej pozycji pod względem liczby głosów, ale ma spore szanse na zwycięstwo w tym konkursie. Do konkursu dołączyło również KGW w Słonej ,,U ŹRÓDŁA"  i są to jedyne dwa koła z terenu powiatu tarnowskiego. KGW ze Słonej walczy o utrzymanie się w pierwszej dwudziestce ale dzięki mobilizacji naszych mieszkańców możemy zapewnić wyskoie lokaty obu kołom. Tym bardziej warto wesprzeć lokalne kgw, gdyż jest to doskonała promocja naszej gminy i regionu tarnowskiego.

 

Czytaj więcej: Sześćdziesiąt lat minęłoSzanowni Państwo! Od tamtej pamiętnej chwili, gdy w roku 1961 stary, wysłużony już dzwonek oznajmił koniec naszej ostatniej lekcji w Szkole Podstawowej w Zakliczynie, w tym roku mija 60 lat. Oprócz pożegnań, uśmiechów, łez i kwiatów, nadeszła chwila rozstania, która nasze młodzieńcze lata zamknęła na wiele lat, a czasem nawet na zawsze. Sześćdziesiąt lat temu uczniowie klas VII A i VII B, łącznie 66 osób, po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławach, a potem każdy odszedł swą własną ścieżką przez życie, z błogosławieństwem bliskich i znakiem krzyża na drogę.

 

Czytaj więcej: Rejon Szlachetnej Paczki w Zakliczynie zaprasza do współpracy SUPER WChociaż rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki ruszyła już 9 czerwca to w pierwszej kolejności zgłosili się wolontariusze doświadczeni w projekcie, którzy chcą kontynuować mądrą pomoc. Dopiero końcówką wakacji tak realnie rozkręciła się kampania poszukiwania wolontariuszy, bo dzięki nim mądra pomoc co roku dociera do potrzebujących. Do projektu włączyć mogą się wszystkie osoby, które:

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.