teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

Czytaj więcej: Nasi artyści ludowi na W dniach 21 i 22 maja br. w Szczurowej odbyła się kolejna edycja Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka "Krakowski wianek". Komisja Artystyczna wnikliwie oceniła 20 grup śpiewaczych, 9 zespołów folklorystycznych, 8 śpiewaków ludowych, 6 kapel ludowych, 3 solistów-instrumentalistów, mistrza i 3 uczniów, grupę regionalną oraz gawędziarza. Łącznie zaprezentowało się ok. 500 wykonawców z 6 powiatów regionu etnograficznego Krakowiaków i Pogórza Ciężkowickiego. W tym gronie nie mogło zabraknąć przedstawicieli środowiska kultury ludowej z naszej gminy.

 

11 czerwca w Krakowie w Klubie Studio odbędzie się koncert finałowy Festiwalu „Black or white” podczas którego wśród gwiazd polskiej estrady wystąpi zakliczynianka Izabela Mytnik.

Czytaj więcej: Iza Mytnik  na „Black or white”Koncert „Black or white” to wyjątkowe wydarzenie, w którym każdego roku uczestniczą Gwiazdy Polskiej Sceny Muzycznej. Każdy kto choć raz był uczestnikiem koncertu, wraca na jego kolejne edycje. A w tym roku mamy dla Państwa zaplanowaną niezwykłą muzyczną ucztę, która odbędzie się pod hasłem:

„Duety wszech czasów”

Na scenie Klubu Studio wystąpią: Grażyna Łobaszewska Stanisław Sojka Andrzej Lampert Kabaret Hrabi Edyta Krzemień Czesław Jakubiec Karolina Leszko Mateusz Krautwurst Jan Bzdawka Izabela Mytnik, Zespół Wokalny Colour Voices, Zespół Wokalny Star_si. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalowa OF BOW pod dyrekcją Karola Pyki.


Koncert poprowadzi Ewa Drzyzga

Czytaj więcej: Przygotowania do koncertu uwielbienia W sobotę 21. maja miały miejsce kolejne z cyklu warsztaty wokalne dla wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać pasję, jaką jest śpiew. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Dawida Nawalańca i gościnnie Aleksandry Królik, wokaliści w różnym wieku zgłębiali wiedzę na temat technik emisji głosu oraz uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych. W sposób teoretyczny i poznawczy uczestnicy przekonali się, że każda część ciała ma wpływ na jakość dźwięku, jaki z nas się wydobywa, nawet tak niepozorna, jaką jest palec u stopy. Jak zapewniają uczestnicy warsztaty emisji głosu były bardzo pracowite i na pewno wpłynęły na technikę śpiewu oraz zmobilizowały do ćwiczeń indywidualnych.

 

Czytaj więcej: Otwarcie wystawy Nadii Zamorskiej na poddaszu ratuszaW czwartek o godzinie 18.00 została otwarta wystawa prac artystycznych szesnastoletniej Nadii Zamorskiej z Ukrainy, absolwentki Obwodowej Szkoły Sztuki w Winnicy. Nadia rysuje od dzieciństwa, zaś przygodę z malarstwem rozpoczęła studiując  rysunek. Do tworzenia inspiruje ją muzyka, ale ostatnie prace powstały od wpływem przeżyć wojennych. Artystka w swoich pracach chce przekazać cały ból i cierpienie jakie obecnie przeżywają obywatele Ukrainy. Chce również wyrazić swoją wdzięczność Polakom za wszelką pomoc, która daje wiarę w ostateczne zwycięstwo Ukrainy.

 

Uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy mieli możliwość sprawdzenia i poszerzenia swojej wiedzy z zakresu historii. Konkursu został zorganizowany przez Gminę Zakliczyn i Zakliczyńskie Centrum Kultury we współpracy z dyrektorami szkół z terenu gminy Zakliczyn pod honorowym patronatem Pani Józefy Szczurek-Żelazko Poseł na Sejm RP.

 

Czytaj więcej: Gminny Konkurs Historyczny „Solidarność, a stan wojenny w Polsce”Jutro 13 maja (w piątek) w sali im. S. Jordana w ratuszu o godzinie 8:15 rozpocznie się Gminny Konkurs Historyczny „Solidarność, a stan wojenny w Polsce”. Konkurs planowo miał odbyć się 13 grudnia 2021 roku, w 40. rocznicę stanu wojennego jednak ze względu na ograniczenia pandemiczne i rozpoczęcia wojny na Ukrainie został on przełożony na późniejszy termin.  W programie Konkursu pod patronatem Poseł na Sejm Józefy Szczurek – Żelazko znalazły się: 

 

Czytaj więcej: Zaproszenie na kolejny koncert „MIŁOSIERDZIE PAŃSKIE WYŚPIEWYWAĆ BĘDĘ”Schola ZORZA z Gwoźdźca i Schola SAINT GILLES z Wróblowic oraz zespół muzyczny Pana Andrzeja Piątka zaprasza na kolejny koncert ku czci Boga Bogatego w Miłosierdzie, tym razem do kościoła parafialnego w GWOŹDŹCU. Koncert odbędzie się 15 maja o godzinie 16.00. Obie schole ćwiczyły repertuar od styczna w remizie OSP w Siemiechowie, efekty prób można było usłyszeć w Niedzielę Miłosierdzia w kościele parafialnym w Zakliczynie, teraz czas na Gwoździec.

Czytaj więcej: Wynik konkursu Na początku marca do uczniów ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy dotarła informacja o wyjątkowym konkursie łączącym w sobie umiejętności plastyczne z wiedzą z zakresu literatury. Zmagania opatrzono hasłem „Ulubiona książka w lapbooku”. Stali bywalcy bibliotek, zmotywowani przez swoich nauczycieli i rodziców, poczuli, że to konkurs dla nich. Przygotowywali więc lapbookowe kieszonki, krzyżówki i puzzle, by w poświątecznym tygodniu przywieźć prace do organizatora Konkursu. W sumie było ich 73 z siedmiu szkół. Lapbooki zostały zakodowane i przygotowane do oceny.


28 kwietnia Komisja w składzie: Pani Agnieszka Pomikło - Dyrektor ZSP w Paleśnicy, Pani Ewelina Ruman - przedstawicielka Gminnej Biblioteki Publiczne w Zakliczynie i Pan Kazimierz Dudzik - Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury po trzygodzinnych obradach wydała werdykt (informacja na plakacie). Informacja o wręczeniu dyplomów i rozdaniu nagród zostanie ogłoszona w terminie późniejszym.

Czytaj więcej: Wiosenny Festiwal De Natura Sonoris Lusławice – DwórPo 42 latach muzyka ponownie zawita w progi lusławickiego dworu. Festiwal DE NATURA SONORIS Lusławice – Dwór odbędzie się w dniach 1-3.05.2022. Zapraszamy na wydarzenie odwołujące się do twórczości, idei i pasji Krzysztofa Pendereckiego, a także do tradycji zapoczątkowanej przez Elżbietę i Krzysztofa Pendereckich późnym latem 1980. Wówczas, tuż po podpisaniu porozumień w Stoczni Gdańskiej i po powstaniu Solidarności, w odrestaurowanym dworze nowi właściciele zorganizowali I Festiwal Muzyki Kameralnej Lusławice – Dwór. W kolejnych latach festiwale lusławickie poświęcone były pieśni romantycznej i muzyce na smyczki.

 

Wiosną, w czasie kiedy lusławicki park rozpoczyna kolejny cykl swojego życia zachwycając feerią kolorów i zapachów zapraszamy ponownie na muzyczne wydarzenia do tego niezwykłego miejsca.

Czytaj więcej: MROS zagra w  StrasburguWielokrotnie pisaliśmy o powstałej w naszym regionie z inicjatywy naszego Dyrektora Pana Kazimierza Wojnickiego Młodzieżowej Regionalnej Orkiestrze Symfonicznej, w której grają uczniowie i absolwenci 11 szkół muzycznych z Małopolski. W lutym czwórka wybranych w drodze przesłuchań młodych muzyków orkiestry pojechała do Paryża i w ramach programu ODE DEMOS reprezentowała MROS w Europejskiej Orkiestrze Młodych złożonej z muzyków pochodzących z 27 państw UE. Koncert tej wyjątkowej orkiestry transmitowany był w telewizji ART i na kanale YOU TUBE z filharmonii paryskiej 26 lutego br. Tym razem EOM DEMOS została zaproszona do zagrania koncertu w siedzibie parlamentu europejskiego w Strasburgu, w dniu 9 maja br. Razem z młodymi artystami zaproszenie otrzymali również członkowie Zarządu MROS. Jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ koncert nie jest biletowany, a słuchaczami będą członkowie PE i zaproszeni goście.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.