MST

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

owywoz

nitus3

Kochany człowiek nigdy nie umiera,

żyje zawsze w myślach, słowach i wspomnieniach

  

Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

 

Panu

Michałowi Wojtkiewiczowi

oraz  Jego Rodzinie

 

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci

 

Żony

Składają

Przewodnicząca Rady Miejskiej

 w  Zakliczynie

Anna Moj  

Burmistrz Miasta i Gminy

Zakliczyn

 Dawid Chrobak

 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 18 października o godz. 15:00

w Kaplicy cmentarnej w Tuchowie

 

 

Do sprzedaży dom wolnostojący w Stróżach (gm. Zakliczyn) o powierzchni 230 m kwadr. (8 pokoi), wybudowany z cegły w 1964 r. po kapitalnym remoncie w 2011 r. Budynek z poddaszem użytkowym i suterenami do zamieszkania od zaraz. Działka 1 ha ogrodzona, dojazd asfaltowy.

Media: gaz, prąd, woda, kanalizacja, centralne ogrzewanie gazowe i węglowe, kominek, telefon, Internet.

Na 1-hektarowej działce, na której oprócz budynku mieszkalnego znajduje się budynek dawnej szwalni (20 stanowisk pracy, gotowy do wykorzystania) o pow. 110 m kwadr. oraz 2 budynki gospodarcze (garaż po generalnym remoncie o powierzchni około 135 m kwadr. oraz stodoła do remontu lub wyburzenia i dwie solidne piwnice wolnostojące o powierzchni około 35 m kwadr.

Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela: tel. +48-66-77-03-429; +44-74-01-06-45-33. Więcej informacji na www.adresowo.pl.

Cena nieruchomości: 650 000 PLN.

Czytaj więcej: Dom do sprzedania Czytaj więcej: Dom do sprzedania Czytaj więcej: Dom do sprzedania
Czytaj więcej: Dom do sprzedania Czytaj więcej: Dom do sprzedania  

Zgłoszenia o imprezach prosimy przesyłać na pocztę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kalendarz Imprez Kulturalnych 2017 roku

 

Biegi Pamięci Akcji "Burza" - Jamna 1944 – 2017 III Jamneński Bieg Górski - 08 października  - Mogiła. Organizator: Agencja Turystyki Aktywnej „STYR” Janusz Flakowicz, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 696 992 339.

 

Uroczystość patriotyczno - religijna na Mogile - 08 października, początek godz. 10:45. Doroczna uroczystość upamiętniająca atak hitlerowski na szpitalik AK w lasach Woli Stróskiej.

 

Różaniec i msza święta w intecji pokoju na świecie - 15 października, początek godz. 14:00. Rokrocznie w trzecią niedzielę października Proboszcz Parafii Domosławice zaprasza do udziału w modlitwie różańcowej oraz mszy świętej na terenie cmentarza wojennego w Charzewicach na tzw. Pomnikach na pograniczu Charzewic, Melsztyna i Gwoźdźca.

 

Senioriada 2017 - 15 października, początek godz. 14:30. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Stróżach. Spotkanie integracyjne uczestników Akademii dla Aktywnych działających na terenie gminy Zakliczyn. W programie m.in. prezentacja artystyczna uczestników AdA, konkursy oraz biesiada. Organizatorzy: SPON "Bez barier" Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem". 

 

II. Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Beethovena05 - 12 listopada. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Celem konkursu jest propagowanie muzyki kameralnej Ludwiga van Beethovena, oraz Polskiej muzyki współczesnej. II. Międzynarodowy Konkurs Kameralny im Ludwiga van Beethovena jest organizowany wspólnie przez: Internationale Beethoven Gesellschaft e.V z siedzibą w Berlinie, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena z Warszawy, Europejskie Forum Muzyki Polskiej e.V. i Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

 

Zakliczyńskie Obchody Święta Niepodległości Polski - 11 listopada

 

 

TO JUŻ BYŁO

Wrzesień

73. rocznica pacyfikacji Jamnej i bitwy batalionu "Barbara" 16 p.p. AK - 24 września, początek godz. 10:15. Jamna. Program wydarzenia; ceremoniał wojskowy pod pomnikiem poległych podczas pacyfikacji, msza święta w intencji poległych i pomordowanych, piknik patriotyczny. Organizatorzy: Gmina Zakliczyn oraz Ośrodek św. Jacka w Jamnej pod patronatem Starosty Tarnowskiego.

Uroczystości ku pamięci kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy". 16 - 17 września. Zakliczyn - Ruda Kameralna.

Program

16 września, sobota

9:00 - 14:00 Edukacyjny Rajd Górski im. kpt Jana Dubaniowskiego "Salwy".
15:00 -15:30 Złożenie zniczy na grobie Kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy" w Zakliczynie przez uczestników rajdu. Uroczysty przemarsz na rynek miasta.
16:00 -16:30 Inscenizacja historyczna na rynku w Zakliczynie, zbrojna działalność oddziału NSZ "Żandarmeria".
17:00 - Premiera książki Grzegorza Gawła, autora biografii kpt. Jana Dubaniowskiego. Spotkanie ze świadkami historii oddziału.

17 września, niedziela

8:45 - Oficjalne złożenie zniczy i wiązanek na grobie kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy". Przemarsz do kościoła Św. Idziego w Zakliczynie.
9:30 - Uroczysta Msza Święta w patriotycznej oprawie w intencji dowódcy i żołnierzy oddziału NSZ "Żandarmeria". Po Mszy Św. przejazd do Rudy Kameralnej.
11:00 - Ruda Kameralna - Oficjalne uroczystości pod pomnikiem partyzanckim. Powitanie Gości, Apel Poległych, złożenie kwiatów i wiązanek, wystąpienia gości. Przekazanie przez Wojewodę Małopolskiego na ręce córki Marii i syna Jana Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski "Polonia Restututa" przyznanego pośmiertnie przez prezydenta RP kpt. Janowi Dubaniowskiemu "Salwie". Po oficjalnej części poczęstunek.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Zakliczyn w Biegach na Orientację - 23 września , początek godz. 14:30 - Jamna. Chatka Włóczykija.Agencja Turystyki Aktywnej „STYR” Janusz Flakowicz, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 696 992 339.

18. Święto fasoli w Zakliczynie. 02 - 03 września. Kompleks Rekreacyjno Sportowy "Kamieniec" w Zakliczynie. Największa i najpopularniejsza w Małopolsce zakliczyńska impreza promująca produkt lokalny - fasolę "Piękny Jaś z doliny Dunajca". Główne atrakcje to: Jarmark Produktu Lokalnego, prezentacje sceniczne oraz lunapark na zakliczyńskim Rynku. W tym roku na scenie Święta fasoli zobaczymy m.in.zespoły; Exotic (sobota) oraz w niedzielę; Paweł Gołecki, Kapela Górali - Wino, Kobiety i Śpiew oraz Mateusza Mijala i Libera. Organizatorzy: ZCK oraz Stowarzyszenie "Klucz" przy wsparciu samorządów; gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

Sierpień

Wakacje odkrywców - sierpień 2017 - mini kolonie dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat metodą Anny Rattenbury i od 7 do 11 lat w formie wrsztatów twórczych, odkrywczych i teatralnych realizowane są w sierpniu przez Centrum Języków Obcych Language Solutions w Zakliczynie. Szczegóły na stronie: www.lscentrumjezykowe.pl

4. Zakliczyński Triathlon Turystyczny - 6 sierpnia, początek godz. 14:00 - Zakliczyn – Piaski Drużków, trasa kajakowa: Piaski Drużków – Zakliczyn (most), trasa biegowa: Zakliczyn (prawy brzeg Dunajca do Rynku). Cały dystans triathlonu nie przekracza 50 km. Organizator: "Sokół" Zakliczyn przy współpracy z Urzędem Miejskim w Zakliczynie, firmą Kajaki Dunajcem, Agencją Turystyki Aktywnej „Styr”, OSP Zakliczyn, Zakliczyńskim Centrum Kultury.

Dożynki Gminy Zakliczyn w Stróżach - 13 sierpnia, początek godz. 13:00 - Stróże. Najwięsze w regionie tarnowskim dożynki gminne odbędą się tym razem w Stróżach. Rozpoczną się mszą świętą - dziękczynną w miejscowej kaplicy, potem impreza rozkręci się na stadionie LKS "Orzeł" Stróże. Gościem specjalnym imprezy będą aktorzy kultowych "Spotkań z balladą" w Kopydłowie. Organizatorami imprezy są: Sołectwo Stróże, Stowarzyszenie Pod Bocianim Gniazdem przy współpracy z ZCK.

Program Dożynek:

12:30 - Przybycie Grup Wieńcowych na parking przy kościele w Stróżach i ustawienie na dziedzińcu kościoła p.w. Św. Jerzego.
13:00 - Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w kościele.
14:00 - Przejście Korowodu Dożynkowego na kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej w Stróżach, który poprowadzi Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic.
14:10 - Występ Dętej Orkiestry Strażackiej z Filipowic.
14:40 - Oficjalne otwarcie Dożynek, przywitanie Gości i przekazanie Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn chleba dożynkowego przez Starostów Dożynek.
15:20 - Przegląd Grup Wieńcowych - prezentacja grup.
18:00 - Wręczenie nagród loterii fantowej oraz podziękowań za udział w dożynkach.
18:30 - Muzyczny recital Julki Bagińskiej lokalnej gwiazdy estrady
18:45 - Gwiazda wieczoru - gościnnie w Stróżach Kabaret z Kopydłowa
20:30 - Pokaz sztucznych ogni.
21:00 - Festyn ludowy. Do tańca przygrywać będzie Zespół O´Men z Łącka.

Przez cały czas trwania imprezy: animatorzy organizują wiele atrakcji dla dzieci, „dmuchawce, latawce, wiatr”, kucyki Pana Lupy, malowanie twarzy i inne niezapomniane zabawy. Będzie można wykonać sobie niezapomnianą fotografię przy okazjonalnej foto-ścianie.

Odpust Jamneński i 15. Święto Pojednania - 14 - 15 sierpnia. Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów na Jamnej. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Starosta Tarnowski oraz Rektor Kościoła Akademickiego o. Andrzej Chlewicki.

Program wydarzenia:

14 sierpnia

15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 – Misterium – Radosny Pogrzeb Matki Bożej
19:00 – Msza święta
20:00 – Sympozjum „Dziedzictwo O. Jana Góry” w Wieczerniku poprowadzi dr hab. O. Nikodem Brzózy

15 sierpnia

10:15 – Uroczystość patriotyczna przy pomniku upamiętniającym poległych partyzantów AK i mieszkańców Jamnej (plac przykościelny);
- Hymn Polski – Strażacka Orkiestra Dęta „Filipowice”
- wystąpienia: burmistrza Dawida Chrobaka i starosty Romana Łucarza
- wystąpienia zaproszonych gości
- modlitwa za poległych
- złożenie kwiatów pod pomnikiem
- odsłonięcie w Kościele Rektoralnym tablicy pamiątkowej Śp. O. Jana Góry oraz z okazji 25. rocznicy przybycia OO. Dominikanów na Jamną
11:00 – Msza święta polowa w intencji poległych (msza odpustowa)
12:10 – Poświęcenie Ogrodu Różańcowego im. Ojca Pio
12:40 – Polonez na łące i inne atrakcje
13:00 – koncert jubileuszowy Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec”
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:30 – Misterium Jacka Kowalskiego o Zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny

Lipiec

Międzynarodowy Festiwal Kultury Regionów - 8 - 9 lipca - Gwoździec - sobota; początek godz. 17:00 oficjalne uroczystości 20 lecia Zespołu Folklorystycznego "Gwoździec", międzynarodowe warsztaty ludowe oraz biesiada ludowa na terenie Domu Strażaka w Gwoźdźcu. . Niedziela w Gwoźdźcu prezentacja zespołów z Polski, Węgier i Ukrainy. Na finał zobaczymy zespół Krywań z Zakopanego.

Wakacyjne warsztaty z języka angielskiego - 10 - 28 lipca - Zakliczyn - Centrum Języków Obcych Language Solutions w Zakliczynie zaprasza na bezpłatne zajęcia konwersacyjne z Native Speaker z USA. Zajęcia prowadzone przez wolonatriuszy programu Learning Enterprises dedykowane są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

English Football Camp - 11-15 lipca - Kompleks Rekreacyjno Sportowy "Kamieniec" w Zakliczynie. Pierwsze takie wydarzenie w Polsce kiedy trenerzy z jednej z najlepszych Akademii piłkarskich na świecie oraz renomowanej organizacji "TEAM SPIRIT" Sports Coaching, będą prowadzić zajęcia w naszym kraju. Obóz piłkarski z trenerami z Anglii, to pięć dni treningów w godzinach od 10:00 do 16:00. Oprócz zajęć piłkarskich wszyscy uczestnicy wezmą również udział w zajęciach z języka angielskiego, wszystko po to aby poczuć smak angielskiego środowiska a także zachęcić dzieci do komunikacji z trenerami prowadzącymi treningi. Organizator: Akademia Piłkarska "English Football" Zakliczyn.

Lato na Rudzie - 22 lipca, początek, godz. 15:00 - obiekty Świetlicy ZCK w Rudzie Kameralnej. Cykliczna impreza w Rudzie Kameralnej organizowana rokrocznie w środku lata, czyli Lato na Rudzie. Atrakcje dla dzieci i rodzin oraz festyn do białego rana. Organizatorzy imprezy to Świetlica ZCK oraz Rada Sołecka w Rudzie Kameralnej.

Suffolk Youth Orchestra - 29 lipca, początek godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W programie muzycznej edukacji hrabstwa Suffolk (Anglia) uczestniczy około 4500 utalentowanej młodzieży. Najlepsi z nich odbywają próby oraz grają w "Suffolk Youth Orchestra." To jedna z najlepszych na Wyspach Brytyjskich młodzieżowych orkiestr symfonicznych. W próbach oraz koncertach uczestniczy około 100 młodych muzyków w wieku od 13 do 20 lat. Koncertują nie tylko w hrabstwie Suffolk, ale też w innych miastach Wielkiej Brytanii. Realizują program współpracy artystycznej ze słynną profesjonalną orkiestrą "London Symphony Orchestra". Wstęp na koncert bezpłatny.

Czerwiec

Portugalia nieobiektywnie - 30 czerwca - Galeria "Poddasze" ZCK - piątek, początek, godz. 19:00. Wernisaż wystawy Renaty Michalczyk - członkini Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Jej prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Ostatnie odbyły się w Klubie Sztuki Art Cafe MCK Sokół w Nowym Sączu i Pijalni Artystycznej w Piwnicznej oraz w w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu, a także w Galerii "Pod Piątką" w Starym Sączu. Za działalność na rzecz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego autorka otrzymała Srebrne Jabłko Sądeckie. Wystawa potrwa do 20 sierpnia.

Gminne Zawody Sportowo - pożarnicze - 24 czerwca, początek godz. 14:00 - stadion PKS Jedność w Paleśnicy. W zawodach udział wezmą jednostki OSP z terenu Gminy Zakliczyn. Oprócz drużyn męskich zobaczymy 3 drużyny młodzieżowe oraz jedną żeńską.

Biesiada Rycerska w Melsztynie - 25 czerwca, początek godz. 17:00 - teren ruin zamku melsztyńskiego. Drużyna Wojów "Czarny sokół" z Dębicy zajmującą się odtwarzaniem kultury materialnej i zwyczajów ludzi zamieszkujących tereny Polski w XI wieku oraz Najemny Poczet Herbu Gryf z Gorlic specjalizujący się w okresie średniowiecza, a w szczególności jego schyłku, tj. XV wieku oraz początków renesansu. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują kulturę i obyczaje tamtych czasów oraz sztukę wojenną. Gościem specjalnym będzie Waldemar Zeb. Organizatorzy: Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie "Klucz." Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

V Festyn Tematyczny w Gwoźdźcu - w "Wiosce pod kobiecą ręką" - 17 czerwca - Remiza OSP w Gwoźdźcu i teren wokół remizy. Gwoźdźcanki gwarantują niezapomiane rodzinne chwile! Oferujemy: bogaty repertuar sceniczny, wiele darmowych zabaw dla dzieci, konkursów rodzinnych i innych towarzyszących atrakcji, aby nasi goście poczuli się szcześliwie i syto. Ponadto zapewniamy tańce i zabawę do białego rana.

Nadanie patronatu św. Jana Pawła II miastu Zakliczyn i przekazanie relikwii św. Jana Pawła II w 460 rocznicę lokacji miasta Zakliczyn - 15 czerwca, początek godz. 14:00 - Rynek - Zakliczyn.

Program uroczystości;

14.50 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.00 – Uroczysta Msza św. Bożego Ciała pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża

Odczytanie i przekazanie dekretu Stolicy Apostolskiej ustanawiającego św. Jana Pawła II Patronem Miasta Zakliczyn przez Bpa Ordynariusza Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn
Przekazanie relikwii św. Jana Pawła II parafii św. Idziego
Podziękowania Burmistrza Miasta i Gminy oraz Proboszcza Parafii św. Idziego

16.30 – Procesja Bożego Ciała do 4 ołtarzy na zakliczyńskim Rynku

17.30 – Zakończenie procesji przy pomniku św. Jana Pawła II na placu kościelnym i uroczyste błogosławieństwo wiernych Najświętszym Sakramentem

Akt Zawierzenia Miasta i Ziemi Zakliczyńskiej św. Janowi Pawłowi II dokonany przez Burmistrza Miasta i Gminy przy pomniku św. Jana Pawła II w 460. rocznicę lokacji miasta. Ucałowanie relikwii przez wiernych i przeniesienie relikwii św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego

18.15 – Odsłonięcie okolicznościowej tablicy upamiętniającej wydarzenia nadania patronatu św. Jana Pawła II w 460. rocznice lokacji miasta na budynku Zakliczyńskiego Ratusza

18.30 – Uroczysta kolacja w Zakliczyńskim Ratuszu

18.30 – Tańce lednickie w wykonaniu Szkoły Tańca Lilli Sztyler

19.00 – Rozpoczęcie III Diecezjalnego Koncertu Uwielbienia "Bóg bogaty w miłosierdzie".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i błogosławieństwo
Apel w godzinie śmierci św. Jana Pawła II
Pantomima ewangelizacyjna

ok. 22.00 – Zakończenie koncertu

Honorowy Patronat:
J.E. Ks. Ordynariusza Bpa dra Andrzeja Jeża oraz Wicepremiera Prof. Piotra Glińskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wielki Test Wiedzy o Zakliczynie - 10 czerwca, poczatek, godz. 16:00. Sala im. W.S. Jordana w ratuszu. W ramach Małopolskiego Dnia Uczenia Się Przez Całe Życie i w ramach obchodów 460 rocznicy lokacji miasta Zakliczyn, Zakliczyńskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie "Klucz" oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zapraszają rodziny (zespół składa się z 3 osób, w tym jedna osoba ucząca się) do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Zakliczynie. Podczas eliminacji wszystkie zespoły odpowiadają na zestaw pytań zaznaczając spośród trzech odpowiedzi jedną właściwą. Do finału kwalifikują się trzy zespoły, które walczą o tytuł Mistrzów Wiedzy o Zakliczynie i cenne nagrody.

Śpiewająca Pippi - 14 czerwca, początek godz.18:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Premiera dwuaktowej opery w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Domosławicach. Wstęp tylko z zaproszeniami. O godz. 14:00 odbędzie się w ECMKP próba generalna przed premierą. Wejściówek na operę brak, istnieje jeszcze możliwość uzyskania wejściówek na prapremierę w MCK "Sokół" w Nowym Sączu w dniu 20 czerwca 

Maj

6. Charytatywny Koncert Piosenki Przedszkolnej "To dla Ciebie" - 1 maja, początek, godz. 15:00 - Sala im. W.S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu. Na scenie ZCK wystąpią przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Zakliczynie (Zakliczyn i oddział w Lusławicach). Organizatorem jest Przedszkole Publiczne nr 1 z Zakliczyna. Patrona honorowy; Burmistrz MIasta i Gminy Zakliczyn i Starosta Tarnowski.

6. Zakliczyńska Majówka Historyczna – szlakiem wybitnych miejsc i rodów – Wawrzyniec Spytko Jordan - 03 maja, początek godz. 17:00 - Zakliczyn. Projekt kulturalno - edukacyjny. Tym razem w związku z 460 rocznicą lokacji miasta Zakliczyn zajmiemy się postacią założyciela miasta. Organizator; Stowarzyszenie "Klucz" przy współpracy z ZCK oraz Parafią pw. św. Idziego opata w Zakliczynie.

Program Zakliczyńskiej Majówki Historycznej;
17:00 - Powitanie uczestników Majówki na Rynku przed ratuszem. Wprowadzenie w tematykę Majówki,tj. jubileuszu Lokacji Miasta Zakliczyn, m.in.: Statuty Spytko Wawrzyńska Jordana,
17:15 - spacer historyczny po Zakliczynie; z Rynku na ul. Różaną (fragment głównej drogi Opatkowic), ul. Mickiewicza w stronę kościoła p.w. św. Idziego opata,
17:40 - wykład mgr Ewy Jednorowskiej połączony z projekcją fotografii i rysunków Stanisława Kusiaka,
19:00 - spotkanie rekreacyjne uczestników Majówki w ogrodzie plebańskim.

Śladami św. Jana Pawła II - 17 maja, początek, godz. 18:00. Ratusz w Zakliczynie. Podsumowanie projektu edukacyjnego realizowanego przez Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne "Compass" przy Gimnazjum w Zakliczynie.

Gminny Dzień Strażaka - 20 maja, początek, godz. 15:00. Stróże. Doroczne święto strażaków w gminie Zakliczyn tym razem organizowane jest przez OSP Stróże. Najpierw msza święta w intencji druhów w kaplicy w Stróżach, przemarsz pododdziałów pod remizę i tam dalsza część uroczystości. Na uroczystości zapraszają: OSP Stróże, Zarząd Gminny Z OSP RP w Zakliczynie, Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury.

XII Majówka ŚDS - Stróże 2017 - 23 maja, początek, godz. 10:00. Obiekt Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Środowiskowy Dom Samopomocy organizuje doroczną, cieszącą się dużym zainteresowaniem imrezę integracyjną. Wstęp za zaproszeniami.

Kwiecień

Koncert Litewskiej Orkiestry Kameralnej - 8 kwietnia, początek, godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Litewska Orkiestra Kameralna i Chór Narodowy Forum Muzyki pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka; w programie m.in. Bach, Kilar i MacMillan.

Szymon Nehring - 21 kwietnia, początek, godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Na scenie Centrum w Lusławicach wystąpi finalista XVII Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina i utytułowany pianista młodego pokolenia – Szymon Nehring. Repertuar wieczoru obejmie utwory Mozarta, Beethovena , Scarlattiego i Szymanowskiego na fortepian solo oraz kwartet fortepianowy Gabriela Faure.

MARZEC:

Sztuka kluczem do lepszej przyszłości - 17 marca, początek godz. 17:30 - Galeria "Poddasze" ZCK w ratuszu - wernisaż wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach. Istnieje możliwość zakupu rękodzieła - dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na rehabilitację społeczną uczestników WTZ.

„Jeszcze polska muzyka..."  - 24 marca, początek godz. 19:30 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach - Jest to koncert inaugurujący 8. edycję cyklu „Jeszcze polska muzyka..." W programie zabrzmią: I Koncert skrzypcowy op. 35 Karola Szymanowskiego, „Lark Ascending" Ralpha Vaughana Williamsa, Mała suita na orkiestrę kameralną Witolda Lutosławskiego oraz VIII Symfonia h-moll D.759 „Niedokończona" Franza Schuberta. Dzięki współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie zespołem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej zadyryguje dwójka studentów wydziału dyrygentury tej uczelni: Paweł Riess i Bartosz Staniszewski. Partie solowe wykona zaś znakomita skrzypaczka młodego pokolenia Marta Magdalena Lelek.

LUTY:

Fundusze z kulturą - 18 lutego, początek godz. 16:00. ECMKP w Lusławicach. Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego i Stanisław Sorys – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego zapraszają na koncert „Fundusze z kulturą". W programie największe przeboje scen operowych oraz rozdanie nagród dla instytucji kultury najefektywniej sięgających po dofinansowania z funduszy UE.Wydarzenie uświetni koncert krakowskich solistów z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w repertuarze klasycznych utworów muzyki operowej i operetkowej. Będzie można usłyszeć między innymi „La donna e mobile" z opery „Rigoletto" G. Verdiego, „Arię ze śmiechem" z operetki „La Perichola" J. Offenbacha czy „Gdybym był bogaty" arię z musicalu „Skrzypek na dachu".

Program obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Zakliczyn - 26 lutego 2017 roku pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 godz. 9:30 - msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych - kościół p.w. św. Idziego opata w Zakliczynie,

godz.10:30 - złożenie wiązanki kwiatów przez delegację samorządu Gminy Zakliczyn na mogile kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy", na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie,

godz.11:45 - złożenie wiązanki kwiatów przez delegację samorządu Gminy Zakliczyn pod pomnikiem kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy" i jego żołnierzy w Rudzie Kameralnej

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym"

godz. 12:00 - start biegu na dystansie 11 km z Rudy Kameralnej.

godz. 12:00 - rozpoczęcie gry miejskiej "Żołnierze Wyklęci" w Zakliczynie

godz. 12:15 – pierwszy start na dystansie 1963 m w Zakliczynie .

15:00 - koncert zespołu "Forteca" w sali im. W.S. Jordana w ratuszu.

Organizatorzy: SKKT - PTTK Compass przy Gimnazjum w Zakliczynie, ATA Styr w Zakliczynie, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, Fundacja Wolność i Demokracja, OSP Zakliczyn, Urząd Miejski w Zakliczynie, Zakliczyńskie Centrum Kultury. Patronat: Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Birmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Styczeń

Opłatek Seniorów - 05 stycznia, poczatek godz.17:00 - ratusz w Zakliczynie (sala im. S. Jordana). Impreza świąteczno - noworoczna organizowana przez Klub Seniora w Zakliczynie. Wstęp za zaproszeniem.

Orszak Trzech Króli w Zakliczynie - 06 stycznia, początek godz. 13:00 - Orszak wyruszy z parkingu przy klasztorze Franciszkanów trasąspod parkingu przejście na ulicę Jagiellońską, następnie Jagiellońską do skrzyżowania ul. Malczewskiego i Rynku, od Rynku na ulicę Mickiewicza do wejścia głównego kościoła pod wezwaniem św. Idziego opata w Zakliczynie. Trzej Królowie wprowadzą uczestników Orszaku i złożą pokłon przy żłóbku i przyniesione dary Dziecięciu. Wspólnie odśpiewamy kolędy Maleńkiemu przy akompaniamencie muzycznym.Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Zakliczynie są Proboszczowie obu zakliczyńskich parafii i Oaza Rodzin. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn.

"Siołkowianie" - 08 stycznia, początek po mszy świetej o godz. 11:30 w kościele o. Franciszkanów w Zakliczynie - koncert kolędowy męskiego chóru z Siołkowej koło Grybowa. Chór związany jest z Bazyliką Mniejsza w Grybowie, gdzie często koncertuje.

4. Wspólne Kolędowanie - 08 stycznia, początek godz. 16:30, wstęp wolny - remiza OSP w Gwoźdżcu. Impreza świąteczna organizowana przez Fundację MAK, Wioskę pod kobieca ręką oraz Sołtys Gwoźdźca. Wystąpią: ZF Niedźwiedzoki, Aleksandra i Piotr Kurek oraz Małgorzata i Anna Nowak.

Koncert Sinfonia Varsovia - 08 stycznia, początek godz. 19:00 - ECMKP w Lusławicach. Na scenie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego wystąpi orkiestra Sinfonia Varsovia, która tradycyjnie już rozpocznie kolejny koncertowy rok w Lusławicach. W programie wieczoru usłyszymy II Symfonię Krzysztofa Pendereckiego, nazywaną też „Wigilijną” lub „Bożonarodzeniową” oraz VII Symfonię Antonina Dvoraka, przez wielu uważaną za najcenniejsze dzieło w dorobku czeskiego symfonika. Gościem honorowym koncertu inauguracyjnego będzie patron Centrum – Krzysztof Penderecki, który zza pulpitu dyrygenckiego poprowadzi wykonanie jednego z utworów! Dyrygentem w pozostałej części koncertu będzie Maciej Tworek. Rezerwacja bezpłatnych biletów na to wydarzenie i innych w ECMKP odbywa się w formie internetowej na stronie www.penderecki-center.pl

Gminny Opłatek Strażacki - 14 stycznia, początek godz. 16:00 - Zajazd "Ania" Zakliczyn. Cykliczna, świąteczno - noworoczna impreza opłatkowa organizowana przez strażaków w gminie Zakliczyn, tym razem w samym Zakliczynie. Organizator: Zarząd Jednostki Ochotniczej Styraży Pożarnej w Zakliczynie. Wstęp za zaproszeniem.

Noworoczny Koncert Charytatywny Grupy Azoty - 14 stycznia, początek godz. 19:00 - ECMKP w Lusławicach. Wystąpi orkiestra Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała, a gościem specjalnym i solistką będzie chińska skrzypaczka Zen Hu! W programie wieczoru muzyka dynastii Straussów, Mozarta, Chopina, Dvořáka, Czajkowskiego. Do udziału w koncercie uprawnia przekazanie darowizny na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia PROMETEUSZ – szczegółowe informacje na stronie www.grupaazoty.com

Koncert Noworoczny - 24 stycznia, początek, godz. 19:00 - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach - usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy, utwory muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej w wykonaniu uczniów oraz nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Domosławicach; wystąpią soliści oraz zespoły kameralne. Wejściówek brak.

Z odwagą, miłością, bez lęku - 29 stycznia, początek, godz. 17:00 - ratusz w Zakliczynie, Galeria "Poddasze". wernisaż wystawy fotoreportażowej Joanny Dębiec. Zdjęcia powstały podczas turnusu rehabilitacyjnego w Sarbinowie Morskim maju 2016 roku i przedstawiają dzieci niepełnosprawne, młodzież – wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej wraz z rodzicami, opiekunami i wychowawcami.

Świąteczno - noworoczny koncert - 29 stycznia, początek, godz. 17:30 - ratusz w Zakliczynie (sala im. S. Jordana). Koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego pod kierunkiem Bogusława Wróbla, który przygotował nowe aranżacje do znanych i lubianych utworów świątecznych. Przed koncertem odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Z odwagą, z miłością, bez lęku.." Joanny Dębiec. Bohaterami fotoreportażu są wychowankowie SOZ-W w Złotej podczas turnusu rehabilitacyjnego, który miał miejsce w 2016 roku w Sarbinowie Morskim.

 

Czytaj więcej: Kancelaria Radcy PrawnegoKancelaria Radcy Prawnego 

Sebastian Kumięga

 

Faściszowa 23, 32-840 Zakliczyn

tel. 661-34-45-49,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pomoc prawna w sprawach z zakresu:

- prawa cywilnego

- prawa obrotu i zarządzania nieruchomościami

- prawa administracyjnego

- prawa samorządu terytorialnego

- prawa pracy i ubezpieczeń społecznych

- prawa rodzinnego

- prawa handlowego i gospodarczego

Kancelaria nie świadczy pomocy prawnej w sprawach, gdzie stroną postępowania lub organem rozstrzygającym jest Starosta Tarnowski reprezentujący Powiat Tarnowski lub Skarb Państwa.

Czytaj więcej: Dla nich jedziemy

Już w niedzielę 17 lipca zapraszamy mieszkańców naszej Gminy Zakliczyn i wszystkich, którzy chcą pomagać poprzez dobrą zabawę,  na charytatywną imprezę „DLA NICH JEDZIEMY BEZ BARIER” do Zakliczyna na Kompleks Orlik w godzinach od 12.00 do 22.00
Przedsięwzięcie ma na celu pomoc dla chorych dzieci z Gminy Zakliczyn potrzebujących wsparcia: Basi z Gwoźdźca, Damiana z Faliszewic, Jagódki i Oliwki z Zakliczyna
Wszystko rozegra się na Kompleksie Sportowym Orlik przy honorowym patronacie Burmistrza Gminy Zakliczyn.

PARKING BEZPŁATNY DLA UCZESTNIKÓW IMPREZY NA PŁYCIE RYNKOWEJ W ZAKLICZYNIE

Impreza obejmuje:

Społeczny Komitet Budowy Pomnika kpt. Jana „Salwy” Dubaniowskiego w Rudzie Kameralnej informuje, że pieniądze na budowę pomnika można wpłacać na konto Stowarzyszenia „Klucz”:

32 8589 0006 0140 0000 0387 0001 z dopiskiem „Salwa.”

Szerzej o akcji przeczytacie tutaj: http://www.zakliczyninfo.pl/index.php/stowarzyszenie-klucz/581-powstal-spoleczny-komitet-budowy-pomnika-kapitana-jana-salwy-dubaniowskiego

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl