ksujm

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

OGŁOSZENIE

Przewodniczący Miasta Zakliczyn zaprasza mieszkańców Gminy Zakliczyn na spotkanie przedwyborcze, które odbędzie się 9 października 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w Sali Ratusza w Zakliczynie.

TEMAT ZEBRANIA:

  1. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn z realizacji zadań w kadencji 2014-2018.
  2. Prezentacja kandydatów do wyborów samorządowych - Rady Miejskiej, Powiatu oraz Sejmiku.

 

Przewodniczący Miasta Zakliczyn
  Kazimierz Ryba

Szanowni Państwo,

Z dniem 25 maja 2018 r. na terytorium Polski rozpoczęło się stosowanie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO), które reguluje zasady przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym oraz w trosce o ochronę Państwa danych osobowych przedstawiamy następującą informację, dotyczącą przetwarzania danych osobowych w Zakliczyńskim Centrum Kultury w Zakliczynie, ul. Rynek 1, 32-840 Zakliczyn:

  1. Zakliczyńskie Centrum Kultury gromadzi i przetwarza dane osobowe na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności ustawy Ustawy z dnia 25 października 1991 roku O organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2001 r. nr 13 poz. 123 z późn. zm.) w celu realizacji zdań statutowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury.
  3. Zakliczyńskie Centrum Kultury co do zasady nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw.
  4. Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.
  5. Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.
  6. Zakliczyńskie Centrum Kultury nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.
  7. W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Zakliczyńskiego Centrum Kultury z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Zakliczyńskiego Centrum Kultury. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie pocztą tradycyjną.

 

 

„…Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek, a wspomnień nikt nam nie odbierze,

zawsze będą z nami…”

 

Redaktorowi naczelnemu „Głosiciela”

Panu

Markowi Niemcowi

oraz Jego Rodzinie

Szczere wyrazy współczucia i słowa otuchy po śmierci

Mamy

 

Składają:

 Przewodnicząca Rady Miejskie

w Zakliczynie

Anna Moj

Burmistrz Miasta i Gminy

Zakliczyn

Dawid Chrobak

 

Kochany człowiek nigdy nie umiera,

żyje zawsze w myślach, słowach i wspomnieniach

  

Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

 

Panu

Michałowi Wojtkiewiczowi

oraz  Jego Rodzinie

 

Wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu śmierci

 

Żony

Składają

Przewodnicząca Rady Miejskiej

 w  Zakliczynie

Anna Moj  

Burmistrz Miasta i Gminy

Zakliczyn

 Dawid Chrobak

 

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 18 października o godz. 15:00

w Kaplicy cmentarnej w Tuchowie

 

 

Do sprzedaży dom wolnostojący w Stróżach (gm. Zakliczyn) o powierzchni 230 m kwadr. (8 pokoi), wybudowany z cegły w 1964 r. po kapitalnym remoncie w 2011 r. Budynek z poddaszem użytkowym i suterenami do zamieszkania od zaraz. Działka 1 ha ogrodzona, dojazd asfaltowy.

Media: gaz, prąd, woda, kanalizacja, centralne ogrzewanie gazowe i węglowe, kominek, telefon, Internet.

Na 1-hektarowej działce, na której oprócz budynku mieszkalnego znajduje się budynek dawnej szwalni (20 stanowisk pracy, gotowy do wykorzystania) o pow. 110 m kwadr. oraz 2 budynki gospodarcze (garaż po generalnym remoncie o powierzchni około 135 m kwadr. oraz stodoła do remontu lub wyburzenia i dwie solidne piwnice wolnostojące o powierzchni około 35 m kwadr.

Ogłoszenie bezpośrednio od właściciela: tel. +48-66-77-03-429; +44-74-01-06-45-33. Więcej informacji na www.adresowo.pl.

Cena nieruchomości: 650 000 PLN.

Czytaj więcej: Dom do sprzedania Czytaj więcej: Dom do sprzedania Czytaj więcej: Dom do sprzedania
Czytaj więcej: Dom do sprzedania Czytaj więcej: Dom do sprzedania  

Organizatorzy imprez na terenie gminy Zakliczyn - zgłoszenia o imprezach przez Was organizowanych proszę przesyłać na pocztę: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz Imprez Kulturalnych 2018 roku

 

 

 

WRZESIEŃ

 

19. Święto fasoli w Zakliczynie. 01 - 02 września. Kompleks Rekreacyjno - Sportowy "Kamieniec" w Zakliczynie. Największa i najpopularniejsza w Małopolsce zakliczyńska impreza promująca produkt lokalny - fasolę "Piękny Jaś z doliny Dunajca". Główne atrakcje to: Jarmark Produktu Lokalnego, prezentacje sceniczne oraz lunapark na zakliczyńskim Rynku. W tym roku na scenie Święta fasoli zobaczymy m.in. Kordiana (sobota) i Stachurskiego (niedziela). Organizatorzy: ZCK oraz Stowarzyszenie "Klucz" przy wsparciu samorządów; gminnego, powiatowego i wojewódzkiego.

 

Program 19. Święta fasoli w Zakliczynie "Nasze Dziedzictwo – Nasza Duma" 

 

 

1 września – 19:00 – 2:00

Disco fasola z gwiazdą – koncert "Kordiana", początek godz. 21:30

 

2 września – zaczynamy od 11 -tej

 

11:00 – Jarmark Produktu Lokalnego
11:00 – Małopolski Piknik Wolności
12:00 – Małopolska Szkoła Tradycji – Zakliczyński Matecznik Tradycji
13:00 – III Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Dawida Matury
14:00 – SOD "Filipowice" – koncert jubileuszowy
15:00 – Oficjalne uroczystości 19. Święta fasoli
16:00 – Wyniki konkursu fasolowego
17:00 – Fasolka od Burmistrza
18:00 – koncert zespołu Tequlla Band
20:00 – Stachursky – gwiazda 19. Święta fasoli

 

Jak zwykle na Rynku w Zakliczynie podczas Święta fasoli czynny będzie Lunapark z Moraw, prowadzone będą akcje charytatywne i licytacje, a także przygotowaliśmy szereg atrakcji towarzyszących imprezie, m.in. pokaz węgierskich huzarów.

 

Konferansjerem 19. Święta fasoli jest Łukasz Kornaś

 

 

Organizatorzy:

Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Klucz” przy współpracy firm "Tropic" Mariusza Osysko i Witold Wolf Organizacja i Obsługa Imprez Plenerowych, ZG Z OSP RP w Zakliczynie, Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, Zakładu Usług Komunalnych w Zakliczynie, Dawida Matury, LKS Dunajec Zakliczyn, GBP Zakliczyn oraz wsparciu: ARiMR OR Kraków, firmy Sufigs, KM-NET, Centrum Sztuki Mościce.

 

Patronat medialny: RDN Małopolska, portal ZCK www.zakliczyninfo.pl , Gazeta Krakowska, Głosiciel, Kurier Tarnowski, Koncertowy Tarnów i Okolice.

 

Na 19. Święto fasoli zapraszają do Zakliczyna: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Wicemarszałek Małopolski dr hab. Stanisław Sorys, Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Dyrektor ZCK i Prezes Stowarzyszenia „Klucz” Kazimierz Dudzik.

 

Narodowe Czytanie  - Zakliczyn, ratusz - sala im. S. Jordana, początek godz. 9:00. Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Gminna Biblioteka Publiczna im. o. Jana Góry zapraszają na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

 

Eko-festyn w Zakliczynie - 100 tys. drzewek na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości 9 września, początek godz. 14:00 - Rynek w Zakliczynie. 

 

Program:

14:00 – 15:00 - Konferencja proekologiczna „Współczesny patriotyzm – czyste środowisko” w sxali im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu- po zakończeniu konferencji z udziałem Pana Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Krakowie oraz Burmistrza i gośćmi dokonamy uroczystego posadzenia drzewa Niepodległości w centrum Zakliczyna.

16:00 – 16:30 – wernisaż wystawy "Dwie Galicje" w Galerii "Poddasze" zakliczyńskiego ratusza

15:00 – 18:00 – Eko-festyn na zakliczyńskim rynku, czyli:
„Pet za drzewko” - akcja w ramach której dokonamy zbiórki na zakliczyńskim Rynku, a następnie wywóz odpadów podlegających recyklingowi w zamian za darmowe sadzonki drzew.
„Jedz na zdrowie” - stoiska ze swojskim, tradycyjnym jadłem .
„Festyn na zdrowie”; prezentacje artystyczne na scenie, quiz ekologiczny oraz animacje dla dzieci i rodzin na płycie Rynku w Zakliczynie.

 

Uroczystości ku pamięci kpt.Jana Dubaniowskiego "Salwy". 15 - 16 września. Grabie, Pogórze, Ruda Kameralna.

Program

 

15 września (sobota) : 

Zakliczyn, sala im. S.Jordana, poczatek godz. 15:30  - Spotkanie ze Zdzisławem Gałatem, bratem Eugeniusza Gałata ps. "Sęp"

Grabie , Pogórze - rozpoczęcie Rajdu Szlakiem kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy", inscenizacja historyczna, prelekcje historyczne, spotkanie z rodzinami żołnierzy NSZ, spotkanie przy ognisku, wystawa militariów.

 

16 września (niedziela) - kontynuacja rajdu, przejazd autokarem do Rudy Kameralnej przez pogórzańskie miejsca pamięci. 

12:45 - recital Chóru ZCK "Cantando canzoni" pod kierunkiem Adama Pyrka

13:00 - Msza święta w Kaplicy w Rudzie Kameralnej w intencji żołnierzy kpt. Jana Dubaniowskiego "Salwy"

14:00 - Uroczystości przy pomniku; Apel poległych, złożenie kwiatów i wiązanek, wystąpienia gości, zakończenie rajdu.

 

Mobilne Muzeum Multimedialne - 24 - 25 września 2018 roku, Rynek w Zakliczynie. Wystawa Mobilne Muzeum Multimedialne została przygotowana z inicjatywy Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z okazji Narodowych Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zakliczyn jest jednym z 56 miast Polski do którego trafia ekspozycja. W poniedziałek 24 września wystawa będzie czynna w godz. 12.00 – 18.00, a we wtorek 25 września w godz. 10.00 – 16.00. Bezpłatną wystawę mogą zwiedzać osoby indywidualne, rodziny, klasy szkolne i inne grupy zorganizowane. Może ona stanowić multimedialne i interaktywne wprowadzenie do lekcji wychowania obywatelskiego, historii, języka polskiego lub sztuki czy rozmaitych zajęć z edukacji pozaformalnej.

 

74. rocznica pacyfikacji Jamnej i bitwy batalionu "Barbara" 16 p.p. AK - 23 września, początek godz. 10:15. Jamna. Program wydarzenia; ceremoniał wojskowy pod pomnikiem poległych podczas pacyfikacji, msza święta w intencji poległych i pomordowanych, piknik patriotyczny. Organizatorzy: Gmina Zakliczyn oraz Ośrodek św. Jacka w Jamnej pod patronatem Starosty Tarnowskiego.

Impreza towarzysząca: Biegi Pamięci Akcji "Burza" - Jamna 1944 – 2017 IV Jamneński Bieg Górski. Organizator: Agencja Turystyki Aktywnej „STYR” Janusz Flakowicz, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  , tel. 696 992 339.

 

Uroczystość patriotyczno - religijna na Mogile - 30 września, początek godz. 10:45. Doroczna uroczystość upamiętniająca atak hitlerowski na szpitalik AK w lasach Woli Stróskiej.

 

 

 PAŹDZIERNIK

 

Kazimierzowskie Spotkania u Jordana - 14 października, początek 17:00 -  cykl spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. Gośćmi Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury będą w 2018 roku m.in. Krystyna Man Li Szczepańska, Jan Jakub Należyty,  małżeństwo artystyczne Witalina i Michał Pastuchowie. Spotkania będą mieć konwencję rozmowy z artystami oraz występami scenicznymi. Październikowe Kazimierzowskie Spotkanie u Jordana odbędzie się z Janem Jakubem Należytym; aktorem, kompozytorem, miłośnikiem piosenki francuskiej. Zobaczymy recital Jana Jakuba Należytego pt. "Pod dachami Paryża."  Wstęp tylko za wejściówkami, które będą do odbioru w siedzibie ZCK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Różaniec i msza święta w intencji pokoju na świecie - 21 października, początek godz. 14:00. Rokrocznie w trzecią niedzielę października Proboszcz Parafii Domosławice zaprasza do udziału w modlitwie różańcowej oraz mszy świętej na terenie cmentarza wojennego w Charzewicach na tzw. Pomnikach na pograniczu Charzewic, Melsztyna i Gwoźdźca.

 

2 Korowód Świętych - 31 października, początek godz. 16:00. Przejście ulicami miasta barwnego korowodu świętych i błogosławionych, trasą ze Szkoły Podstawowej, na rynek i do kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej. Organizator: Parafia MB Anielskiej, Domowy Kościół i Oaza Rodzin, Szkoła Podstawowa w Zakliczynie

 

LISTOPAD

 

100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - listopad - cykl imprez patriotycznych rozpoczynających się od 4 listopada.

Kazimierzowskie Spotkania u Jordana - 25 listopada, początek 17:00 - cykl spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. Gośćmi Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierza Dudzika, będą w 2018 roku m.in. Krystyna Man Li Szczepańska, Jan Jakub Należyty, małżeństwo artystyczne Witalina i Michał Pastuchowie. Spotkania będą mieć konwencję rozmowy z artystami oraz występami scenicznymi. Listopadowe Kazimierzowskie Spotkanie u Jordana odbędzie się z Krystyną Man Li Szczepańską; znakomitą pianistką. Zobaczymy recital Man Li pt. "Muzyka świata." Wstęp tylko za wejściówkami, które będą do odbioru w siedzibie ZCK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

GRUDZIEŃ

 

Kazimierzowskie Spotkania u Jordana - 09 grudnia, początek 17:00 - inauguracja cyklu spotkań artystycznych z niezwyczajnymi, znanymi artystami w sali im. S.W. Jordana. Gośćmi Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury będą w 2018 roku m.in. Krystyna Man Li Szczepańska, Jan Jakub Należyty czy małżeństwo artystyczne Vitalina i Michał Pastuchowie. Spotkanie grudniowe odbędzie sie z małżźeństwem Vitalina i Michał Pastuchów. Zaparszamy na koncert "Wszystkie barwy folkloru". Wstęp tylko za wejściówkami, które będą do odbioru w siedzibie ZCK. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zakliczyński Festiwal Smaku Regionalnego - 22 grudnia, początek godz. 9:00 - Zakliczyn - Rynek. Prezentacja stoisk organizacji pozarządowych gminy Zakliczyn z wyrobami regionalnymi nawiązującymi do tradycji świątecznej oraz dekoracjami świątecznymi. Ponadto "pod arkadami" przy wejściu do ratusza będzie serwowana przez burmistrza świąteczna zupa grzybowa. Organizatorzy: Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem" oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury. Zgłoszenia stoisk przyjmowane są drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub w siedzibie ZCK w ratuszu na poddaszu.

 

 

Adam Czaplak

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych