Plan gminnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak zaprasza do udziału w gminnych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbędą się w Zakliczynie i w Rudzie Kameralnej.
27 lutego z inicjatywy Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego PTTK „Compass” działającego przy Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie odbędzie się Szkolny Bieg „Tropem wilczym” w ramach XIV edycji ogólnopolskiego Biegu „Tropem wilczym” – zakliczyński Bieg odbędzie się na obiektach LKS „Dunajec” Zakliczyn, początek o godz. 12 – tej.
1 marca o godz. 9:30 w kościele pw. Św. Idziego opata w Zakliczynie odprawiona zostanie Msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych. Po nabożeństwie delegacja samorządowa złoży wiązankę kwiatów na grobie mjra Jana Dubaniowskiego „Salwy” na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie.
Tego samego dnia z inicjatywy Szkolnego Koła Krajoznawczo Turystycznego PTTK „Compass” działającego przy Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie odbędzie się Rajd Pieszy „Wilcze tropy na partyzanckim szlaku” Zakliczyn – Ruda Kameralna.
Na zakończenie rajdu, które planowane jest na godzinę 12 – tą w koło świetlicy w Rudzie Kameralnej, burmistrz Dawid Chrobak z asystą samorządową i uczestnikami rajdu, złoży wiązankę kwiatów pod Pomnikiem mjra Jana Dubaniowskiego „Salwy” i jego żołnierzy.


