Kliknij aby oglądnąć

O. Andrzej Chlewicki opuszcza Jamną

Opublikowano: piątek, 17, listopad 2023 Kazimierz Dudzik

ChlewickiDotarła do nas informacja o tym, że kustosz sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej, Honorowy Obywatel Gminy Zakliczyn, poeta i myśliciel, a także najbliższy współpracownik śp. o. dra Jana Góry z którym budował Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów Jamnej – o. Andrzej Chlewicki opuszcza Jamną.


Uroczyste pożegnanie o. Andrzeja Chlewickiego odbędzie się 26 listopada (w niedzielę) podczas Sumy w kościele pw. MB Niezawodnej Nadziei w Jamnej. Poniżej przytaczam artykuł, który ukazał się na stronie Dominikanów z Jamnej:

 

Drodzy Przyjaciele,
decyzją Prowincjała o. Andrzej Chlewicki z początkiem grudnia rozpocznie swoją posługę w klasztorze dominikanów w Tarnobrzegu.


Pragniemy Was wszystkich serdecznie zaprosić na Mszę świętą 26.11 o godz. 11:00. w czasie której pożegnamy o. Andrzeja, który przez ponad dwie dekady poświęcił się budowie i rozwojowi niezwykłego miejsca jakim jest Jamna.


O. Andrzej jest nie tylko kontynuatorem myśli o. Jana Góry, architekta tego miejsca, ale także jego duszą i sercem. Jego pasja, zaangażowanie i niezłomna determinacja przyczyniły się do stworzenia wspólnoty, w której każdy mógł znaleźć swoje miejsce.


Chcielibyśmy razem z Wami podziękować o. Andrzejowi za każdy dzień, uśmiech i wygłoszone słowo. Jego wkład w to miejsce jest nieoceniony, a jego obecność pozostawiła niezatarte ślady w sercach wszystkich, którzy mieli możliwość Go spotkać.


Zapraszamy Was na wspólne pożegnanie, abyśmy mogli razem wyrazić naszą wdzięczność dla o. Andrzeja, aby wspólnie podziękować i życzyć o. Andrzejowi powodzenia w kolejnym etapie jego życia.

Odsłony: 662