Przejście do firmy KM-Net

SKO

wizyta Wicepremiera Prof P Glinskiego w Melsztynie 24 11 21Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotacje w ramach tegorocznego naboru wniosków do programu „Ochrona zabytków”. Gmina Zakliczyn po raz kolejny otrzymała dofinansowanie do odbudowy wieży zamku w Melsztynie - tym razem w kwocie 740 tys. zł. Jest ono najwyższe z dotychczasowych.

 

 

 


ELEWACJA POLUDNIOWA OK 1 kopia

Do tej pory wykonano cztery etapy prac budowlano-konserwatorskich przy wieży zamkowej w Melsztynie. Ich wartość wyniosła blisko 1,7 mln zł, w tym niemal 1,2 mln zł to były dotacje właśnie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (około 70 procent wartości tych prac) oraz 225 tys zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL). Mur budowli został podniesiony do wysokości 11,60 m. Dzięki temu już teraz można stamtąd podziwiać piękne widoki na dolinę Dunajca i Beskid Sądecki.

 


- Do zrobienia pozostały jeszcze dwie kondygnacje z przestrzenią widokową dla turystów oraz dachem wieży do wysokości 28 metrów. Prace będą kontynuowane w bieżącym roku. Dziękuję Panu Wicepremierowi Prof. Piotrowi Glińskiemu, Panu Ministrowi Prof. Włodzimierzowi Bernackiemu oraz Panu Wicewojewodzie Ryszardowi Pagaczowi za udzieloną Gminie Zakliczyn pomoc finansową – informuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 


ELEWACJA WSCHODNIA OK 1Przypomnijmy, że w tym roku zakliczyński samorząd pozyskał już 100 tys. zł dotacji z budżetu województwa małopolskiego na kolejny etap odbudowy melsztyńskiego zamku. Za te pieniądze rozpocznie się wznoszenie przypory wieży, która będzie miała trzy kondygnacje z klatką schodową, a na szczycie również znajdzie się taras widokowy. Przypora będzie miała 16 metrów wysokości.

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.