Kliknij aby oglądnąć

Województwo Małopolskie wspiera działalność kulturalną Stowarzyszenia „Klucz”

Opublikowano: sobota, 29, czerwiec 2024 Ewelina Siepiela

Logo Małopolska V RGBDzięki wsparciu województwa zrealizujemy kolejne dwa projekty kulturalne, pierwszym z nich jest organizacja warsztatów gry na heligonce dla młodych, uzdolnionych muzycznie osób, które odbędą się w lipcu i sierpniu w łącznym wymiarze 24 godzin. W ramach tego samego projektu zostaną zakupione stroje ludowe dla Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec”, jest to możliwe dzięki realizacji projektu pt. „Warsztaty i stroje dla Zespołu Folklorystycznego Gwoździec” realizowanego w ramach programu „Etno Małopolska”. Wartość zadania 13 830 zł, wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego w wysokości 10 000 zł, wkład osobowy 3 800 zł, wkład własny finansowy 30 zł.


Drugim projektem jest natomiast „Wakacyjny Koncert Strażackiej Orkiestry Dętej Filipowice”, który odbędzie się podczas tegorocznego Święta Fasoli w Zakliczynie, w ramach zadania przeprowadzone zostaną warsztaty muzyczne łącznie 6 godzin oraz zakupiony zostanie na potrzeby orkiestry Flet. Ten projekt jest realizowany w ramach programu „Małopolskie Orkiestry Dęte 2024”. Wartość zadania 13 200 zł, wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego w wysokości 10 000 zł, wkład osobowy 1 000 zł, dofinansowanie z budżetu Gminy Zakliczyn 2 200 zł.


Nadmienić należy, iż zarówno Zespół Folklorystyczny „Gwoździec” jak i Strażacka Orkiestra Dęta „Filipowice” znajdują się w strukturach Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz” mając w nim swoje oddziały, co jak widać przynosi współmierne korzyści.

Projekty zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. 

Odsłony: 118