Kliknij aby oglądnąć

To było Tango dla Mamy

Opublikowano: piątek, 07, czerwiec 2024 Kazimierz Dudzik

002Po raz trzeci Chór ZCK „Cantando canzoni” przygotował i wyśpiewał koncert dedykowany Mamom z okazji ich święta obchodzonego 26 maja – Dnia Matki. Pomysłodawczynią cyklicznych koncertów jest Elżbieta Malawska – Pajor na co dzień dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Stróżach, a z zamiłowania chórzystka w „Cantando canzoni”.


Tegoroczny koncert odbył się w Sali im. S. Jordana 2 czerwca 2024 roku o godzinie 20 – tej. Zanim rozpoczął się koncert, sala pękała w przysłowiowych szwach, i niektórzy z widzów podziwiali popisy artystów na stojąco. Chórowi towarzyszyła orkiestra smyczkowa oraz zespół muzyczny, a dodatkowym bonusem był występ pary tanecznej Anny i Krzysztofa Węglarczyków.


029Po zakończeniu koncertu burmistrz Dawid Chrobak, dziękując za zaprezentowany program, zauważył, że następnym razem potrzebna będzie większa sala niż ta ratuszowa, aby wszyscy mogli się pomieścić.


Podsumowanie koncertu na profilu Chóru ZCK „Cantando canzoni” brzmi następująco:


„Za Nami uroczy i niezwykle wzruszający niedzielny wieczór . „Tango dla Mamy” wyśpiewał Chór ZCK Cantando Canzoni oraz orkiestra dodała muzyce głębi i emocji. Utwory dobrane specjalnie z myślą o mamach, które zaaranżował Jakub Gościniak, poruszyły serca tak licznie zgromadzonej publiczności.
Piękną niespodzianką był występ pary tanecznej Anna Węglarczyk i Krzysztof Węglarczyk którzy w tangu wypadli znakomicie.


Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom, a w szczególności naszym kochanym Mamom. Mamy nadzieję, że poczułyście się docenione, a sam koncert zostanie na długo w Waszej pamięci.


Dziękujemy, że inicjatywa Stowarzyszenia Członków i Sympatyków Chóru Zakliczyńskiego Centrum Kultury ''Cantando Canzoni'' z siedzibą w Stróżach, otrzymało dofinansowanie na zorganizowanie III Koncertu z okazji Dnia Matki z funduszy społecznych Gminy Zakliczyn.


Dziękujemy Burmistrzowi Panu Dawid Chrobak, sekretarzowi Gminy Panu Januszowi Krzyżakowi oraz skarbnikowi Gminy Pani Joanna Świderska-Mróz za zaufanie i zlecenie wykonania zadania.


Dziękujemy dyrygentowi chóru i orkiestry Panu Dawid Nawalaniec za wszelki trud oraz ciężką pracę włożoną w to piękne dzieło.


Dziękujemy młodym muzykom, że zawsze możemy na Nich liczyć i z chęcią odpowiadają na nasze zaproszenie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni ks. Pawłowi Mikulskiemu za mądre i wartościowe refleksje. Dziękujemy partnerom organizacji w przebiegu koncertu; Zakliczyńskiemu Centrum Kultury oraz Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Stróżach.


Wielkie podziękowania składamy Szkółka Zakliczyn Państwu Gac za piękne rośliny do dekoracji oraz Paniom Anna Kusek i Iwona Żaba za ustrojenie sali.”

 

Zapraszam także do obejrzenia mojej relacji fotograficznej z wydarzenia.

 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango
 tango tango tango

Odsłony: 363