Przejście do firmy KM-Net

SKO

pokonacTeatr Nie Teraz – od 18 marca 2023 roku – nasz Teatr dzięki utworzeniu Ośrodka Praktyk Artystycznych Teatru Nie Teraz w Rudzie Kameralnej rozsławia Zakliczyn i Rudę Kameralną na polskich scenach teatralnych. Wystarczy popatrzeć na kalendarz ostatniego miesiąca.


Pokonać piekło


Pamiętamy o tym, że 18 października odbyła się zakliczyńska premiera spektaklu „Pokonać piekło”, a już 22 października w wypełnionym po brzegi widownia Audytorium Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu mogła podziwiać kunszt aktorski Andrzeja Króla ( w roli św. Andrzeja Boboli) i Macieja Małysy ( w roli bł. ks. Jerzego Popiełuszki). Spektakl „Pokonać piekło” według scenariusza i w reżyserii Tomasza A. Żaka 7 listopada podziwiać będą Bydgoszczanie w Kinoteatrze Adria w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, a 9 listopada Tarnowianie w sali teatralnej kościoła Miłosierdzia Bożego.


Pisz do mnie więcej


piszobsada5 lipca w sali im. S. Jordana zakliczyńskiego ratusza odbyła się prapremiera sektakl Teatru Nie Teraz „Pisz do mnie więcej”, w której na scenie podziwialiśmy Annę Warchał w roli Marii Konopnickiej, Aleksandrę Pisz w roli córki Marii – Laury Pytlińskiej oraz Piotra Piechę (na co dzień aktora Teatru Ludowego w Nowej Hucie) w roli Antka. Premiera spektaklu miała miejsce 8 lipca w muzealnym wnętrzu domu Marii Konopnickiej. Ponownie Teatr Nie Teraz wystawił sztukę „Pisz do mnie więcej” w Żarnowcu (Muzeum Marii Konopnickiej) 7 października oraz w 113 rocznicę śmierci Marii Konopnickiej 8 października w Radomiu (Muzeum Wsi Radomskiej). 11 listopada sztukę "Pisz do mnie więcej" zobaczy widownia teatralna w Lesku w Bieszczadzkim Domu Kultury w ramach obchodów święta Niepodległości, które organizuje m.in. Miasto Lesko i Starostwo Powiatowe w Lesku.

 

Warto przypomnieć, że dzięki dofinansowaniu z Funduszu Patriotycznego – edycja 2023 – Wolność po polsku, realizujemy projekt dostosowania budynku świetlicy wiejskiej w Rudzie Kameralnej na Ośrodek Praktyk Artystycznych Teatru Nie Teraz. Prace remontowo- adaptacyjne zakończą się w listopadzie, a 13 grudnia 2023 roku nastąpi uroczyste oddanie do użytku i poświecenie budynku Ośrodka Praktyk Artystycznych TNT w Rudzie Kameralnej.

 

Tekst: Kazimierz Dudzik, foto: Stanisław Kusiak

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.