Przejście do firmy KM-Net

SKO

dmalikPo ogłoszeniu wyników głosowania w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego - edycji 2022/2023, okazało się, że najwięcej powodów do radości ma Dominik Malik – autor zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego WM projektu pod nazwą „SOUNDS Academy - Akademia Muzyki Filmowej i Rozrywkowej”. Projekt rywalizował o wsparcie mieszkańców regionu tarnowskiego w kategorii regionalnej i otrzymał 1310 głosów, co przekłada się na wsparcie z Budżetu Obywatelskiego w kwocie 100 tysięcy złotych.


Na czym polega projekt Dominika Malika ? Oddaję głos autorowi:


- Inicjatywa zakłada prowadzenie akademii muzycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która zrzeszać będzie osoby chcące doskonalić swoje umiejętności muzyczne oraz tych którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z muzyką. W przeciwieństwie do szkół muzycznych, w których nacisk kładzie się przede wszystkim na wykształcenie muzyczne w kierunku klasycznym, akademia pozwoli rozwijać się uczestnikom w stronę muzyki jazzowej, rozrywkowej i filmowej. Akademia nie posiada ograniczeń wiekowych, co za tym idzie każdy kto wyrazi chęć będzie mógł być jej uczniem. Lekcje odbywać się będę z profesjonalną kadrą nauczycielską. Akademia ma na celu również promowanie i nauka oswojenia uczniów ze sceną, dlatego będzie przy niej działać orkiestra. Orkiestra będzie jednym z elementów nauki gry w zespole. Często rodzice mają dylemat posyłając swoje dziecko do szkoły muzycznej - czy poradzi sobie z ogromną ilością godzin i zajęć dodatkowych. Akademia jest bardziej elastyczną formą nauki, pozwala wydobyć z uczniów to co najistotniejsze mając na uwadze ich czas oraz zaangażowanie. Akademia przede wszystkim przygotowuje przyszłych muzyków do występów scenicznych oraz wypromuje i wesprze talenty. W najbliższej okolicy nie ma podobnych inicjatyw - przekonuje Dominik Malik. 


Warto na zakończenie dodać, że od 1 listopada 2023 roku Dominik Malik ponownie obejmuje funkcję instruktora i kapelmistrza Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice.” Staremu – nowemu kapelmistrzowi SOD „Filipowice” gratulujemy sukcesu. Warto przypomnieć, że o głosy zabiegały tez inne projektu z naszego terenu, które „dzięki” zbyt małej liczby otrzymanych głosów nie otrzymają dofinansowania z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego a mam na myśl m.in. „Letnie potańcówki na zakliczyńskim Rynku” – zaledwie 288 głosów czy „Artystyczna Jamna” – 200 głosów.

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.