Przejście do firmy KM-Net

SKO

WOLA StroskaW miniony czwartek 146odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z losowaniem kolejności grup wieńcowych prezentujących wieńce dożynkowe. W spotkaniu z przedstawicielami sołectw udział wziął Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik wraz z pracownikami ratusza oraz koordynatorki tegorocznych dożynek – Panie Renata Dyngosz i Paulina Siemińska oraz Sołtys Zdoni Jerzy Nowak i Przewodnicząca KGW "Zdonianki" Jadwiga Wojtas.

 


11. Dożynki Gminy Zakliczyn odbędą się 27 sierpnia br. i rozpoczną się mszą św. o godz. 15.30 w kościele parafialnym pw św. Idziego, po której korowód dożynkowy przemaszeruje na rynek. Na scenie plenerowej będzie miał miejsce obrzęd ośpiewania wieńca dożynkowego przez gospodarzy. Następnie pozostałe grupy wieńcowe będą ośpiewywać swój wieniec, jak ustalono, akompaniować wszystkim grupom dożynkowym będzie Tadeusz Malik wraz z zespołem. Po zakończeniu prezentacji pieśni dożynkowych i przekazaniu wieńców, każda grupa uda się na poczęstunek przygotowany przez gospodarzy a wszyscy uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu Kapeli Podwórkowej „Gulony”.


Od godziny 21.00 na płycie rynku rozpocznie się zabawa taneczna prowadzona przez profesjonalnego DJ’a, która potrwa do godziny 1.00. W tym dniu będzie zniesiona cisza nocna od godziny 22.00 do 1.00 w nocy.


Po omówieniu programu wydarzenia, przystąpiono do losowania kolejności prezentacji grup wieńcowych. Tradycyjnie przywilej rozpoczęcie obrzędu ośpiewania wieńca dożynkowego przypada gospodarzom dożynek. Kolejność prezentacji przedstawia się następująco:


1. Wola Stróska i Zdonia
2. Melsztyn
3. Kończyska
4. Borowa
5. Dzierżaniny
6. Faściszowa
7. Gwoździec
8. Wróblowice
9. Wesołów
10. Ruda Kameralna
11. Paleśnica
12. Zakliczyn
13. Filipowice
14. Stróże
15. Bieśnik
16. Lusławice
17. Charzewice
18. Słona

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.