Przejście do firmy KM-Net

SKO

0444 listopada zakliczyński ratusz gościł uczestników XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej "Legiony to żołnierska nuta", na który zgłosili się reprezentanci 20 szkół z terenu powiatu tarnowskiego. Przegląd odbył się dokładnie w 3 rocznice wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości do czego nawiązał w powitaniu Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. Otwierając przegląd Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie zaprosił zgromadzonych do odwiedzenia pomnika legionisty mjra Kazimierza Bojarskiego "Kuby"  znajdującego się na zakliczyńskim cmetarzu parafilanym.

 

Na ratuszowej scenie zaprezentowało się 17 solistek i solistów oraz 10 zespołów. Od kilku lat przegląd odbywał się w gminie Pleśna a w tej edycji po raz pierwszy zawitał do 001Zakliczyna. Organizatorami przeglądu był Oddział PTTK "Ziemi Tarnowskiej" i SKKT PTTK "Compass" przy SP w Zakliczynie, których wsparło Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Urząd Miejski w Zakliczynie, ZCK, Rada Rodziców SP w Zakliczynie oraz WBsound - Studio Nagrań i nagłośnienie Bogusław Wróbel. Przegląd poprowadziła Pani Irena Flakowicz, a pomocą uczestnikom w czasie przeglądu i w poprzedzających  przygotowaniach do niego służyli wolontariusze SKKT PTTK "Compass" w Zakliczynie oraz UKS "JORDAN" pod opieką Pani Haliny Kochan i Pana Janusza Flakowicza. W przeglądzie udział wzięłą Pani Barbara Jarocka - Prezes Oddziału PTTK "Ziemi Tarnowskiej". Dzięki gościnności Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego w przerwie między występami uczestnicy przeglądu mieli możliwość zwiedzić ekspozycję multimedialną. Przejazd uczestnikom zapewniła firma Jakubas.

 

002Przegląd rozpoczął się kilka minut po godzinie 9.00. W jury konkursowym zasiedli: Aleksandra Rżany - Przewodnicząca, Justyna Gancarek, Agnieszka Malisz i Dawid Nawalaniec - członkowie komisji. Po intensywnej pracy jurorów tuż przed godziną 14.00 Przewodnicząca odczytała wynki przeglądu, na co z niecierpliwością czekali wykonawcy oraz ich opiekunowie.

 


JgwidWyniki XVI Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Legiony to żołnierska nuta” przeprowadzonego w dniu 4 listopada 2021 r. w Zakliczynie przedstawiały się następująco:


Kategoria: śpiew solowy klasy I – III
1 miejsce – Katarzyna Czarna - SP im. A. Mickiewicza w Szczurowej
2 miejsce – Antonina Duman – SP w Wojniczu
3 miejsce – Maksymilian Smołucha – SP im. Jana Pawła II w Joninach


Kategoria: zespół klasy I – III
1 miejsce zespół „Nutki” z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Porębie Radlnej


Kategoria: śpiew solowy klasy IV – VIII
1 miejsce – Julia Piska – NZSP im. Jerzego Popiełuszki w Łękawce
2 miejsce – Aleksandra Radwańska – SP im. W. Witosa w Rudce
3 miejsce – Karolina Sanek – Zespół Szkół w Gromniku


Kategoria: zespół klasy IV –V III
1 miejsce - SP im. W. Witosa w Rudce
2 miejsce – SP im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze
3 miejsce – SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie


Nagrody Specjalne Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach,  "Udział w projekcie oratoryjnym i wspólny koncert” otrzymałą solistka Julia Piska i Zespół „DOreMI” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Eugenii Gierat w Tarnowie.


Wyróżnienia:
Zespół wokalno-instrumentalny ze SP w Radłowie
Zespół „DOreMI” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego im. Eugenii Gierat w Tarnowie
Nikola Tatar z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Porębie Radlnej


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom przeglądu oraz ich opiekunom. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD
PRZEGLAD PRZEGLAD PRZEGLAD

 

 

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.