Przejście do firmy KM-Net

SKO

12 sierpnia miała miejsce niecodzienna uroczystość, 70-lecie powstania świętował Domu Pomocy Społecznej w Stróżach. Jubileusz był okazją do podsumowania kilkudziesięciu lat działalności oraz zaprezentowania jak zmieniała się placówka na przestrzeni siedmiu dekad. Wśród zaproszonych gości w uroczystościach uczestniczyli: Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie - Jacek Kowalczyk, Starosta Tarnowski - Roman Łucarz, Wicestarosta - Jacek Hudyma, Sekretarz Powiatu Tarnowskiego – Wacław Prażuch z małżonką, a także radny Powiatu Tarnowskiego – Józef Gwiżdż.

 


Na jubileusz przybył również Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Zakliczyn i wieloletni Poseł ziemi tarnowskiej - dr Michał Wojtkiewicz, samorząd gminny reprezentowali: Dawid Chrobak - Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn i Dawid Drukała - Zastępca Burmistrza, obecna była również Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie - Anna Górska, w uroczystości uczestniczyli również byli dyrektorzy Domu Pomocy Społecznej w Stróżach Daniel Mosio i Jan Rogowski oraz dyrektorzy z DPS w Karwodrzy, Nowodworza, Wietrzychowic, Sieradzy, DPJ w Zakliczynie wraz z delegacjami mieszkańców domów oraz uczestnicy z ŚDS w Stróżach i WTZ w Dzierżaninach.


Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Małgorzata Chrobak, po czym miały miejsce wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości, a zaraz po nich uczestnicy spotkania zatańczyli Poloneza. Następnie w wyjątkowy sposób łącząc formę spektaklu teatralnego z prezentacją multimedialną, przedstawiono gościom historię stróskiej placówki. Był również czas na pamiątkowe zdjęcie, życzenia, podziękowania, zabawę, konkursy oraz wspólne biesiadowanie połączone z degustacją potraw z grilla i chłopskiego jadła oraz tort jubileuszowy. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił sekstet smyczkowy w składzie: Weronika Kulak, Natalia Czuba, Ewelina Kocik, Małgorzata Bodziony, Zuzanna Dulian i Dawid Kraj oraz zespół wokalny GAMA. Dodatkową atrakcją była fotobudka z firmy MK-Party, w której można było wykonać sobie pamiątkowe jubileuszowe zdjęcie.

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.