Przejście do firmy KM-Net

SKO

listopadswietoProgram zakliczyńskich, gminnych obchodów 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczniemy 9 listopada w ratuszu o godzinie 9 – tej, kiedy to rozpocznie się XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej „Legiony to żołnierska nuta.” Jest to wydarzenie organizowane przez Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie, SKKT PTTK „Compass” działające przy Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury i adresowane do placówek oświatowych, SKKT – PTTK, placówek kulturalno – oświatowych, Szkolnych Kół Krajoznawczo – Turystycznych oraz drużyn harcerskich – które mogły zgłosić do przeglądu jeden zespół i jednego solistę.

 

Tego samego dnia Kino za Rogiem ZCK zaprasza na film „Piłsudski” o godzinie 18 – tej. „Piłsudski” to film biograficzny z 2019 roku wyreżyserowany przez Michała Rosa o przyszłym Marszałku Polski. Akcja filmu zaczyna się w 1901 roku, kiedy to Józef Piłsudski "Ziuk" po brawurowej ucieczce z rosyjskiego szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Wraz z Walerym Sławkiem, Witoldem Jodko-Narkiewiczem, Aleksandrem Sulkiewiczem oraz Aleksandrem Prystorem rozpoczyna bezkompromisową walkę o niepodległą Polskę. Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, nie cofnie się przed niczym: zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg w Bezdanach. I w końcu pojawia się wielka szansa: w zamachu w Sarajewie ginie następca austro-węgierskiego tronu. Wybucha I wojna światowa…


Do naszego Kina za Rogiem ZCK zapraszamy również 10 listopada, tym razem na seans filmowy „Niepodległość.” Tym razem proponujemy dokument z 2018 roku w reżyserii Krzysztofa Talczewskiego, który pokazuje drogę do odzyskania niepodległości w 1918 roku, walkę o jej utrzymanie w pierwszych latach II Rzeczypospolitej oraz budowę nowej, niepodległej Polski. Film powstał dzięki odnalezieniu dotąd nie publikowanych materiałów archiwalnych z lat 1914-1923, dzięki najnowszym osiągnięciom techniki filmowej odrestaurowanym i pokolorowanym. Zachęcam do wcześniejszego rezerwowania sobie biletów na oba seanse, bo oba filmy warto zobaczyć. Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu 14 666 41 06.

 

11 listopada zaplanowane zostały główne obchody 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, które rozpoczną się o godz. 9:30 Mszą święta w intencji Ojczyzny z oprawą muzyczną SOD „Filipowice”. Po nabożeństwie zapraszamy do przemarszu na Rynek w asyście Orkiestry, gdzie pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych za Wolną Ojczyznę odbędzie się manifestacja patriotyczna.

 

 

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.