Przejście do firmy KM-Net

SKO

Jamna pacyfikacja 2023A24 września 2023 roku, w 79 rocznicę pacyfikacji Jamnej i bitwy Batalionu „Barbara” 16 pułki piechoty AK, odbędą się uroczystości patriotyczno – religijne, a po ich zakończeniu na terenie Ośrodka Dominikanów rozpocznie się z Rodzinny Piknik Odkrywców Parków Krajobrazowych.

 

Uroczystości rozpoczną się na dziedzińcu sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei przy pomniku poległych podczas bitwy i pacyfikacji Jamnej.


Ta część manifestacji zakończy się złożeniem wiązanek kwiatów w Dolinie Męczeństwa, po czym odprawiona zostanie msza święta w intencji poległych i zamordowanych.

 

W oprawie manifestacji patriotycznej obok Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” weźmie udział asysta Wojska Polskiego; poczet sztandarowy, posterunek wojskowy oraz asysta do składania wiązanek pod pomnikiem,a także werblista i trębacz Orkiestry Wojskowej z Krakowa.

Program uroczystości został w tym roku wzbogacony Rodzinnym Piknikiem Odkrywców Parków Krajobrazowych podczas którego można będzie odwiedzić stoiska edukacyjne Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, a także wziąć udział w warsztatach historycznych, w quizach i konkursach.

 

Tekst: Kazimierz Dudzik, grafia: Stanisław Kusiak

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.