Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

wypadekPoniedziałek 30 maja dla wielu z nas rozpoczął się od dźwięku syren kilkadziesiąt minut przed godzin ósmą. Burmistrz Dawid Chrobak będący w podroży służbowej znalazł się w tym czasie na miejscu zdarzenia drogowego w Roztoce, w którym ucierpiały dzieci z rzeszowskiej podstawówki. Niezwłocznie postawił w gotowości wszystkie potrzebne instytucje aby przyjąć i zaopiekować się uczestnikami wypadku autobusowego na czas przybycia opiekunów poszkodowanej młodzieży.

 


Przekazał informację, że w Roztoce doszło do wypadku autokaru wiozącego na wycieczkę szkolną dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeszowie prowadzonej przez Zakon Pijarów. Młodzież jechała do Zakopanego na 4-ro dniową wycieczkę w góry. Po wstępnej kwalifikacji medycznej, mniej poszkodowani uczestnicy nie wymagający hospitalizacji mieli zostać przewiezieni do ratusza gdzie będą oczekiwać na przybycie rodziców.


Pracownicy Zakliczyńskiego Centrum Kultury przygotowali salę im. Spytka Jordana, zapewniając wodę i ciepłą herbatę oraz powiadomili właściciela restauracji Rynkowej o potrzebie przygotowania ciepłego posiłku dla poszkodowanych. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Zakliczynie Pan Tomasz Damian i Małgorzata Ankier konwojowani przez policyjny radiowóz zwozili stopniowo dzieci do budynku ratusza. W Urzędzie Miejskim uruchomiono zarządzanie kryzysowe, udostępniono telefon kontaktowy dla rodziców poszkodowanych dzieci, w ratuszu zjawili się również pracownicy socjalni z zakliczyńskiego MOPS wraz z Dyrektorem służąc pomocą w przyjmowaniu poszkodowanych.


wypadek1Na miejsce został ściągnięty psycholog dziecięcy z Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Pani Maria Sula Morys, która służyła dzieciom fachową pomocą do momentu odebrania dzieci przez ich rodziców. W ratuszu zainstalował się również zespół ratownictwa medycznego, który dokonał szczegółowej oceny stanu zdrowia każdego dziecka i udzielał potrzebnej pomocy medycznej, a także policjanci, którzy rozmawiali z młodzieżą i służyli pomocą. Dzieci otrzymały ciepłą herbatę i pizzę, restauracja przygotowała też zimne okłady na stłuczenia. Druhowie z OSP Zakliczyn wraz dh Tomaszem Damianem w obecności przewodnika wycieczki, zabezpieczyli i przewieźli do ratusza rzeczy i bagaże zebrane z miejsca zdarzenia i wraku autokaru.


Do ratusza stopniowo przybywali zaniepokojeni rodzice i po zgłoszeniu i potwierdzeniu tożsamości mogli odebrać swoje dzieci. Przyjechał również bardzo zmartwiony Dyrektor Szkoły z Rzeszowa, po rozmowie z dziećmi i Burmistrzem odebrał rzeczy poszkodowanych, którzy zostali przewiezieni do szpitala i udał się do Tarnowa aby dowiedzieć się jaki jest ich stan zdrowia i czego potrzebują. Podziękował włodarzowi za bardzo sprawną organizację pomocy i ciepłe przyjęcie jego uczniów. Przed godziną 11.00 wszystkie dzieci zostały zabrane z ratusza i udały się w drogę powrotną do domów.


Wyrazy uznania i podziękowania skierował Burmistrz do wszystkich zaangażowanych w pomoc poszkodowanym. Po raz kolejny służby i instytucje wykazały dobrą współpracą i gotowością na niesienie pomocy.

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.