teatr

 

promesa powodziwki1Prawie 2 mln zł otrzymała gmina Zakliczyn na likwidację szkód powodziowych z lata tego roku. Za te pieniądze naprawionych zostanie pięć odcinków dróg w Lusławicach, Faściszowej, Zakliczynie, Filipowicach i Rudzie Kameralnej o łącznej długości 3,2 km. W sumie małopolskie samorządy otrzymały od premiera Mateusza Morawieckiego przeszło 48 mln zł. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa.


Gwałtowne ulewy, które przeszły nad Małopolską w czerwcu i lipcu tego roku spowodowały wiele strat w infrastrukturze komunalnej. M.in. uszkodzonych zostało wiele dróg. Mieszkańcy i samorządowcy nie pozostali jednak sami. Na wniosek wojewody Łukasza Kmity premier Mateusz Morawiecki przeznaczył przeszło 48 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa dla małopolskich samorządów na usuwanie skutków tegorocznych powodzi.


promesa powodziwki- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego dotrzymuje słowa. Widząc skutki groźnych zdarzeń pogodowych, zdecydował o natychmiastowym udzieleniu wsparcia. Wcześniej zostały także wydane stosowane rozporządzenia przez premiera, które pozwalają skrócić do niezbędnego minimum wszystkie formalności przy odbudowie infrastruktury – powiedział Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.


W ramach przyznanych środków zostanie zrealizowanych 106 zadań w dwudziestu trzech samorządach w Małopolsce. Gmina Zakliczyn otrzymała prawie 2 mln zł (80 procent wartości inwestycji). Za te pieniądze wyremontowanych zostanie pięć odcinków dróg w miejscowościach Lusławicach (Lwowska), Faściszowej (Do Szkoły), Zakliczynie (ul. Piłsudskiego), Filipowicach (Dogale) i Rudzie Kameralnej (Zimny Potok) o łącznej długości 3,2 km.


- Dawniej gminy otrzymywały pieniądze na likwidację skutków klęsk żywiołowych dopiero po kilku latach od wystąpienia zdarzenia i to zazwyczaj znacznie mniejszą kwotę od wnioskowanej. Teraz pomoc od rządu przychodzi natychmiast i co jest bardzo istotne: wszystkie wnioski przekazane przez gminy w całości zostały pozytywnie zaakceptowane – podkreśla burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.