uzm

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

iskraCo roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny, czciciela Bożego Miłosierdzia, grupy wiernych na całym świecie spotykają się na chodnikach, rogach ulic i placach miast, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w intencjach dla nich najważniejszych. Są zaopatrzeni w plakat „Jezu, ufam Tobie” banery i ulotki zapraszające do modlitwy przypadkowych przechodniów. Czasami wzbudzają zainteresowanie, czasem niesmak, niekiedy poruszają sumienie i przypominają o modlitwie, którą zepchnięto gdzieś w najciemniejszy kąt duszy...

 

Na przestrzeni ostatnich lat w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek w Polsce. Jest to wielkie świadectwo wiary o Bożym Miłosierdziu wspólne polskich i zagranicznych miast oraz parafii.

 

Papież Franciszek niejednokrotnie jednoczył się na wspólnej modlitwie i błogosławił temu przedsięwzięciu. Również kancelaria prezydencka co roku dołącza się do wspólnej inicjatywy w Godzinie Miłosierdzia. Od kilku lat akcja ta również ma miejsce w Zakliczynie. To tutaj Koronka do Miłosierdzia Bożego łączy wiernych obu parafii oraz parafii ościennych, powracających z zakupów, po pracy lub po szkole do domu, by tego dnia dać świadectwo wiary i wyjść z modlitwą dosłownie „na ulicę”.

 

Wierni organizują się spontanicznie, zapraszają się nawzajem przy pomocy plakatów, banerów, maili, sms-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, przez portale społecznościowe, a także przez ogłoszenia parafialne. W tym roku również spotykamy się 28 września (tj. w poniedziałek) o godz. 15.00 w Zakliczynie. Koronka będzie odmawiana tradycyjnie przy rondzie oraz na płycie rynku. Wierni mogą również włączyć się w modlitwę w kościołach parafialnych, co będzie ogłoszone w niedzielę przed wydarzeniem.

 

Wyjdźmy z domów, do czego zachęcają organizatorzy akcji. Zgromadźmy się licznie na skrzyżowaniach miast i wsi w naszych miejscowościach, przy przydrożnych krzyżach lub kapliczkach. Bądźmy razem i wspólnie prośmy przede wszystkim o oddalenie pandemii koronawirusa, która pół roku temu obróciła nasze dotychczasowe życie o 180 stopni, ograniczając nasze wzajemne kontakty, wprowadzając strach i niepewność jutra, poprzez codzienne komunikaty w mediach, narzucając restrykcje sanitarne, stawiając pytanie: co dalej? Czy jeszcze kiedyś powróci normalność?

 

Zanieśmy wspólnie modlitwę do Miłosiernego Pana, aby zachował nas od powietrza, głodu, ognia i wojny...

 

Zapraszamy do modlitwy wszystkich, nawet z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wspólnie z całym światem Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Dla świata to nic nie znaczący kwadrans, dla Boga- wielkie wołanie grzeszników. Stańmy odważnie do modlitwy, którą zaniesiemy za wstawiennictwem Wielkiego Orędownika Bożego Miłosierdzia, a zarazem Patrona naszego miasta, św. Jana Pawła II, którego setną rocznicę urodzin świętujemy w tym roku.

 

Czy w dzisiejszych czasach mamy jeszcze odwagę publicznie przyznać się do naszej wiary, która jest ostatnio tak bardzo atakowana przez przeciwników Boga i Kościoła? Czy wobec zła i profanacji, które dzieją się na ulicach większych miast naszego kraju, jesteśmy w stanie opowiedzieć się po stronie wartości i zamanifestować swoją przynależność do Boga?
Bądźmy razem duchowo w tym dniu, a jednocześnie postarajmy się zachować odległości od innych osób uczestniczących w modlitwie, by nie naruszać wymogów sanitarnych.

 

Poniedziałek 28.09 godz. 15.00. Koronka na ulicach miast świata.

 

Do zobaczenia.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych