Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

ZSAGPojawił się pierwszy inwestor w Zakliczyńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Rada Powiatu Tarnowskiego wyraziła właśnie zgodę na sprzedaż należącego do powiatu terenu, który zakupi najprawdopodobniej firma zainteresowana produkcją w Zakliczynie palet metalowych.

W Zakliczyńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej do dyspozycji inwestorów przygotowano na razie prawie 2,5 hektara gruntów. Właścicielem 2 hektarów jest gmina Zakliczyn, reszta to tereny powiatu tarnowskiego. Właśnie na powiatowych gruntach ulokować się ma zakład, w którym produkowane mają być głównie palety metalowe.

Na wtorkowej sesji Rada Powiatu Tarnowskiego wyraziła zgodę na sprzedaż swoich gruntów w zakliczyńskiej strefie. Cena wywoławcza wynieść ma około 160 tys. zł. W Urzędzie Miejskim w Zakliczynie złożone zostały już papiery o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla tej inwestycji.

To jednak nie koniec dobrych informacji jeśli idzie o rozwój przedsiębiorczości w Zakliczynie. Najpóźniej w październiku zakliczyńska strefa włączona zostanie do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i będzie jej podstrefą. A to oznacza dodatkowe korzyści dla firm tutaj inwestujących i tworzących miejsca pracy, głównie ulgi podatkowe.

- Zaawansowane są rozmowy z kolejnymi inwestorami – informuje burmistrz Dawid Chrobak. – Najbardziej z jednym z przedsiębiorców z branży drzewnej, który chciałby u nas produkować meble.

To duży inwestor zainteresowany zagospodarowaniem nie tylko całego terenu gminy Zakliczyn w strefie. Jest przychylność Spółki Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej, która gotowa jest sprzedać swoje grunty, gdyby chciał rozwijać działalność przemysłową.

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.