tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

zmelsztynGmina Zakliczyn otrzymała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pieniądze na drugi etap prac związanych z odbudową zamku w Melsztynie. Teraz będzie można już oglądać mury pnące się do góry.

 

Po przeprowadzeniu badań archeologicznych samorząd opracował dokumentację techniczną niezbędną do odbudowy zamku. W ramach pierwszego etapu prac zabezpieczone zostały ruiny oraz odsłonięte zasypane i zarośnięte roślinnością fragmenty zamku, m.in. wejście i schody do zamku.

 


zbiesOdbudowano również częściowo mury wieży zamkowej. Samorząd Gminy Zakliczyn uzyskał w 2018 r. na to zadanie dofinansowane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości blisko 180 tys. zł (ponad 80%). Wkład własny samorządu Gminy Zakliczyn wyniósł ok. 40 tys. zł.


zmBurmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak nie ukrywał, że były to najtrudniejsze i najważniejsze prace w kierunku częściowej odbudowy zamku, w tym wieży widokowej. Zapowiedział starania o kolejne środki finansowe z ministerstwa na ten cel.


zbiesiadaWłaśnie ukazała się nowa lista zadań dofinansowanych przez MKiDN i gmina Zakliczyn otrzymała 290 tys. zł na drugi etap prac na melsztyńskim wzgórzu.
zmel- Wykonamy strop nad parterem, gdzie planowana jest sala wystawienniczo-ekspozycyjna i zostanie wykonany kolejny etap odbudowy wieży zamkowej. Słowa podziękowania za pomoc w uzyskaniu dofinansowania kieruję do Pana Posła Michała Wojtkiewicza i Pana Posła Prof. Włodzimierza Bernackiego – mówi burmistrz Dawid Chrobak.

 

Zamek w Melsztynie po częściowej odbudowie ma być atrakcją turystyczną i dopełnieniem tzw. szlaku zamków w dolinie Dunajca. W promieniu niespełna 15 kilometrów są już dwa zamki – Baszta w Czchowie i Tropsztyn w Wytrzyszczce.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych