mremizabproboszcz27 listopada w remizie OSP w Filipowicach odbyła się uroczystość przekazania do użytku wyremontowanej z udziałem środków z budżetu Gminy Zakliczyn i programu Województwa Małopolskiego „Małopolskie remizy – 2015.” Dzięki temu udało się odnowić pomieszczenie świetlicy w remizie, scenę oraz zamontować podwieszany sufit i nowe oświetlenie. Tak przy okazji strażacy wymienili również drzwi. Za remont wystawiono rachunki na 54 tysiące 132 zł 35 groszy z czego z konkursu „Małopolskie remizy” dotacja wyniosła 21 tys. 357 zł. Do remontu na miarę swoich możliwości dorzuciło się tej ZCK, które korzysta z pomieszczeń remizy na prowadzenie świetlicy.

 Gospodarzem basiaijozekuroczystości był Józef Wojtas pełniący funkcję prezesa OSP Filipowice. Pob_250_250_16777215_0_0_images_dudzik_2015_17_flitwa.JPG powitaniu gości ks. proboszcz Piotr Pabis poświęcił odnowiony obiekt, po czym prezes Wojtas dziękował wszystkim, którzy wnieśli wkład w remont remizy. Podziękowania zostały skierowane do Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, Skarbnik Gminy Zakliczyn, Tadeusza Świderskiego nadzorującego przebieg prac, Dyrektora ZCK, rozliczającej wniosek konkursowy „Małopolskie remizy” Małgorzaty Wojtanowskiej z Urzędu Miejskiego. Podziękowania popłynęły w kierunku radnych, wykonawcy remontu i tych, którzy wnieśli niewyceniony w złotówkach, ale bardzo wymierny wkład pracy; strażacy z miejscowej OSP, członkowie Klubu Przyjaciół Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” Stowarzyszenia Klucz, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Filipowicach oraz gospodarz świetlicy ZCK Barbara Olchawa.gosiceuroczystosci

Jak to bywa w Filipowicach, po oficjalnych podziękowaniach i przemówieniach gospodarze uroczystości zaprosili na poczęstunek, a że potrawy były smaczne a większość uczestników wcześniej uczestniczyła w obradach Rady Miejskiej w Zakliczynie obiad, sałatki i ciasta zniknęły szybko ze stołów.

W lopatkairozakFilipowicach działa kilka organizacji pozarządowych i każde stowarzyszenie ma swoje interesy do załatwienia. Bywa gdzieniegdzie tak, że jak jest za dużo aktywności i organizacji, to powstają wcześniej czy później konflikty – takie przykłady konfliktu są na terenie gminy Zakliczyn widoczne w niektórych miejscowościach. W Filipowicach w jednej remizie jest miejsce i dla strażaków, i dla KGW oraz Klubu Przyjaciół Orkiestry i dla świetlicy, ba! Nawet sołtys Olchawa w remizie urządził sobie „sołtysówkę” jak się patrzy. To pokazuje, że jak się chce, to można dogadać się w każdej sprawie z pożytkiem dla lokalnego środowiska.

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.