Przejście do firmy KM-Net

SKO

060Za nami 18. Przegląd Pieśni Patriotycznej „Legiony to żołnierska nuta”, który odbył się 9 listopada w Sali im. S. Jordana w zakliczyńskim ratuszu. To pięknie i stojące na wysokim poziomie wydarzenie w którym wzięli udział soliści oraz zespoły wokalne reprezentujące 23 placówki oświatowe i instytucje kultury z terenu powiatu tarnowskiego oraz miasta Tarnowa, zorganizowały; Odział PTTK Ziemi Tarnowskiej, SKKT PTTK „Compass” działające przy Szkole Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie oraz Zakliczyńskie Centrum Kultury. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Dawid Chrobak. Na ratuszowej scenie wystąpiło 16 solistów oraz 10 zespołów wokalnych. Występom artystów przyglądali się m.in.: prezes Zarządu Oddziału PTTK „Ziemi Tarnowskiej” Barbara Jarocka, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, radny Rady Powiatu Tarnowskiego i Dyrektor SP w Zakliczynie Józef Gwiżdż, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik, opiekunowie zespołów i solistów oraz rodzicie, a także uczestnicy Małopolskiego Złazu Patriotyczno-Turystycznego ,,Szlakami Legionistów - Łowczówek” wśród których byli przedstawiciele także Warszawy czy Katowic.


Przegląd poprowadziła Irena Flakowicz.


Jury konkursowe w składzie; Justyna Chmielek – Korbut, Agnieszka Malisz, Dawid Nawalaniec pod przewodnictwem Janiny Kanii, ze względu na wysoki poziom prezentacji, miało nie lada dylemat z ostatecznym werdyktem i ostatecznie postanowiło przyznać następujące lokaty.


W kategorii solistów:


I miejsce ex – aequo - Wiktoria Syrek SP w Gromniku i Gabriela Gastoł Niepubliczna SP w Koszycach Małych
II miejsce – Karolina Kozik SP w Zaczarniu
III miejsce ex – aequo – Karolina Sanek z GOK w Gromniku i Szymon Chatała z Pałacu Młodzieży w Tarnowie.
Wyróżnienia trafiły do Antoniny Łakomy z SP w Koszycach Wielkich i Anny Tarchała ze Studia Wokalnego Talent.

 


Na scenie wystąpili ponadto; Julia Urbańczyk SP w Zakliczynie, Filip Starzyk SP w Lisiej Górze, Maja Maćkiewicz SP w Zabawie, Weronika Fijor SP w Stróżach, Mikołaj Adamowicz Niepubliczna SP w Tarnowie, Emilia Masło SP w Woli Rzędzińskiej, Jakub Tomaszowicz SP Integracyjna nr 11 w Tarnowie, Julia Marszałkiewicz SP w Porębie Radlnej i Katarzyna Pacura z SOS-W w Dwudniakach.

 

W kategorii zespołów wokalnych:

 

I miejsce -zespół wokalny SP w Zaczarniu
II miejsce -zespół KANTATA Niepubliczna SP w Jodłówce Wałki
III miejsce- zespół NUTKI SP w Porębie Radlnej
IV miejsce- zespół SP w Rudce
V miejsce -zespół SP w Stróżach.

 

Ponadto scenie wystąpiły zespoły: „Młody las” z SP w Bistuszowej, „Panda” z SP w Joninach, „Harmonia” z Niepublicznej SP w Łękawce, Chór Szkolny z Filipowic, Zespół wokalny z SP Integracyjnej nr 11 w Tarnowie.

 

Wszyscy uczestnicy Przeglądu oprócz dyplomów i upominków otrzymali bezpłatne zaproszenie do zwiedzania „Arboretum” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oraz zaproszenie do Zakliczyna na kolejny 19. Przegląd „Legiony to żołnierska nuta”.

 

Warto na koniec dodać, że oprócz wymienionych na początku głównych organizatorów wydarzenia, nie byłoby to możliwie do zorganizowania na wysokim poziomie, gdyby nie osobiste zaangażowanie Janusza Flakowicza oraz wsparcie członków i opiekunów SKKT PTTK „Compass”, KGW „Bieśniczanie”, „Mieszczanki” oraz ze Stróż, Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym Moniki Kulak, Rady Rodziców SP w Zakliczynie, całej załogi ZCK, firmie KM NET Marka Sobóla oraz UKS Jordan, OSP Zakliczyn oraz profesjonalnej obsługi dźwiękowej firmy GD - Sound.

 

 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta
 nuta nuta nuta

 

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.