Przejście do firmy KM-Net

SKO

festiwal chóralnyVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej Sacra Ecclesiae Cantio – Tarnów 2023 odbędzie się w Tarnowie w sobotę 30 września 2023 roku. Celam Festiwalu jest propagowanie i upowszechnianie sakralnej muzyki chóralnej, konsolidacja środowiska chóralnego, wzajemne dzielenie się własnymi doświadczeniami muzycznymi, podnoszenie kultury muzycznej oraz promocja miasta i regionu Tarnowa na arenie ogólnopolskiej. Do Festiwalu został zgłoszony chór zakliczyński przez Stowarzyszenie Członków i Sympatyków Chóru ZCK „Cantando canzoni”.

- Chór ZCK Cantando Canzoni z Zakliczyna, wraz z dyrygentem Dawidem Nawalańcem, z radością ogłasza swoje uczestnictwo w prestiżowym VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej "Sacra Ecclesiae Cantio (...). Jest to niebywała okazja dla naszego zespołu, aby zaprezentować nasze umiejętności wśród innych zaproszonych chórów. Festiwal Muzyki Chóralnej jest jednym z najważniejszych wydarzeń w polskiej scenie chóralnej, gromadzącym utalentowane zespoły. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani do udziału w tej znakomitej imprezie muzycznej – czytamy na profilu społecznościowym Chóru.

 

Program Festiwalu:

 

  9.00 - 13.15 - przesłuchania (kościół Matki Bożej Fatimskiej)
13.15 - 14.00 - przerwa obiadowa
14.00 - 15.30 - przesłuchania (kościół Matki Bożej Fatimskiej)
16.00 - 17.00 - spotkanie Jurorów z dyrygentami (sala chóru PCT przy Katedrze)
17.00 - 18.00 - wspólna próba połączonych chórów przed Mszą św. (Katedra)
18.00 - 19.00 - Msza Święta w Katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa
19.00 - 21.00 - ogłoszenie wyników i koncert laureatów

 

Msza święta w Bazylice Katedralnej w Tarnowie stanowić będzie główną część Festiwalu, dlatego wszystkie chóry zobowiązane są do uczestnictwa w niej poprzez wspólne wykonanie śpiewów liturgicznych.

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.