Przejście do firmy KM-Net

SKO

kada kulinarne dziedzictwo teatrStowarzyszenie „Klucz” dzięki grantowi uzyskanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło realizację dużego, wieloletniego projektu edukacji kulturalnej w Gminie Zakliczyn pod nazwą Kluczowa Akademia dla Aktywnych (KADA). Jest to także zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Zakliczyn. 

 

kadazumbaTen 3 – letni projekt wzorowany jest na formule „Uniwersytetu ludowego” i realizowanych wcześniej przez Stowarzyszenie „Klucz” i Zakliczyńskie Centrum Kultury takich projektów, jak: Zakliczyński Uniwersytet Ludowy, ZUL – aplikacja, Uniwersytet na piechotę czy Uniwersytet Drugiego Oddechu. Kluczowa Akademia dla Aktywnych ma nieco zmodyfikowaną formułę w porównaniu do wyżej wymienionych projektów i czerpie z doświadczenia także innych, cieszących się dużym powodzeniem u odbiorców projektów grantowych takich jak; Kultura mobilna = kultura dostępna, Kultura na kółkach czy Małopolska Kultura Mobilna i pozwoli na realizację warsztatów tematycznych w zakliczyńskim ratuszu oraz w świetlicach w Gwoźdźcu, Filipowicach, Woli Stróskiej i Słonej.

 


Tylko w tym roku od września do grudnia odbędzie się kilkadziesiąt godzin zajęć warsztatowych z zakresu tańca, teatru, plastyki, malarstwa i fotografii, kulinariów, a także materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego.kadawarsztatyZajęcia w ramach KADA prowadzą wysokiej klasy fachowcy z poszczególnych dziedzin, co gwarantuje wysoki poziom realizowanych warsztatów, są to: Dorota Szymaszek (instruktor tańca Zumba), Patrycja Zelek (instruktor malarstwa, absolwentka ASP im. J. Matejki w Krakowie, autorka wystaw plenerowych, nauczyciel) Stanisław Kusiak (artysta – fotografik, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik wystaw i plenerów fotograficznych, kustosz Galerii ZCK „Poddasze”), Tomasz A. Żak (twórca, dyrektor, scenarzysta i reżyser Teatru Nie Teraz, autor książek i publikacji) któremu w warsztatach towarzyszyć będzie Anna Warchał aktorka TnT, specjalistki w zakresie kulinariów Spółdzielni Socjalnej „Serce Pogórza” oraz Kazimierz Dudzik (dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury, absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie – politolog, ekspert w dziedzinie historii lokalnej i regionalizmu oraz autor wielu projektów z tego zakresu, wydawca i dziennikarz mediów lokalnych).

 

Oczywiście zajęcia dla uczestników są darmowe, ale też ilość miejsc jest ograniczona, zatem zapraszam do szybkiego zgłaszania się na wybranie przez Państwa warsztaty do wybranych lokalizacji.Koordynatorkami projektu są; Magdalena Tobiasz oraz Katarzyna Nosek, z którymi należy kontaktować się z sprawach organizacyjnych.

Tekst: Kazimierz Dudzik, grafika: Katarzyna Nosek

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.