Przejście do firmy KM-Net

SKO

thersiaorkiestraTheresia Orchestra to wybitna międzynarodowa orkiestra młodych profesjonalistów zajmująca się repertuarem klasycznym granym na instrumentach z epoki. Nazwana na cześć austriackiej cesarzowej Marii Teresy, orkiestra została założona w 2012 roku z inicjatywy grupy mecenasów. Zrzesza muzyków w wieku poniżej 28 lat, którzy specjalizują sięw praktyce wykonawczej opartej na historycznych informacjach w wiodących europejskich instytucjach muzycznych, towarzysząc im w ich podróży do życia zawodowego. Muzycy orkiestry pochodzą z ponad 40 różnych krajów z całegoświata, organizując rezydencje i koncerty w całej Europie we Włoszech, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Słowenii i Polsce. W 2022 roku Theresia dołączyła do grupy wiodących europejskich orkiestr młodzieżowych współfinansowanych przez Komisję Europejską wraz z EUYO (European Union Youth Orchestra) i kilkoma innymi projektami orkiestrowymi rozwijającymi talenty. Będąc członkiem Europejskiej Sieci Muzyki Dawnej (REMA), Theresia Orchestra jest obecnie wspierana i zarządzana przez włoską fundację ICONS oraz przez Komisję Europejską w ramach projektu EMPOWER finansowanego z programu Kreatywna Europa.

 

Podczas sobotniego koncertu do zespołu jako solistka dołączy niezwykle utalentowana skrzypaczka – Sulamita Ślubowska, laureatka wielu prestiżowych konkursów, absolwentka i wykładowczyni Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, solistka i kameralistka współpracująca z wieloma znakomitymi zespołami i orkiestrami.

 

Całość poprowadzi znakomity, belgijski dyrygent Maestro Dirk Vermeulen, znany na całym świecie z interpretacji muzyki klasycznej i wczesnoromantycznej. Równie dobrze czuje się w muzyce dawnej, barokowej, jak i współczesnej.

 

Podczas koncertu artyści zaprezentują słynne utwory W. A. Mozarta: "Eine kleine Nachtmusik" oraz Koncert skrzypcowy G-dur, a także symfonie F. J. Haydna i K. Lipińskiego.

 

23 września 2023 (sobota), godz. 18.00

Sala koncertowa, Lusławice

 

Theresia Orchestra

Dirk Vermeulen – dyrygent

Sulamita Ślubowska – skrzypce

 

W programie:

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)

Eine kleine Nachtmusik, KV 525

 

Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)

Koncert skrzypcowy G-dur, nr 3, KV 216

 

Franz Joseph Haydn (1732 – 1809)

Symfonia G-dur “Le Soir“, nr 8, Hob. I:8

 

Karol Lipiński (1790 – 1861)

Symfonia B-dur, Op. 2 nr 3

 

Serdecznie zapraszamy!

 

żródło informacji: www.penderecki-center.pl

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.