Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

nagrodyW dniu 24 października 2021 dwie Kapele Opatkowice i Opatkowiaczki oraz grupa śpiewacza Opatkowianki z Zakliczyńskiego Centrum Kultury pięknie zaprezentowały się na X Głogowskim Przeglądzie Kapeli i Śpiewaków Ludowych WYKOPKI 2021. Zarówno obie kapele jak i grupa śpiewacza otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach.

 

 

wykopkiOrganizatorem wydarzenia jest Burmistrz Głogowa Małopolskiego oraz Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim, gdzie odbywał się przegląd.  Wydarzenie ma na celu prezentację tradycji ludowych pieśni i muzykowania, a także zapoznanie się z wartościami folkloru z różnych regionów naszego kraju. Występy oceniało profesjonalne Jury, które dokonało oceny prezentacji oraz przyznało nagrody i wyróżnienia w każdej z kategorii.

 

 

opatkowiaczkiOceniający brali przede wszystkim pod uwagę takie kryteria jak dobór repertuaru, technikę wykonania, interpretację, walory artystyczne występu czy dobór muzyki ze względu na region pochodzenia danego zespołu.

 

 

opatkowiceCo ciekawe, Miejsko Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim na swoim profilu facebookowym zachęcał mieszkańców Głogowa Małopolskiego do udziału w przeglądzie udostępniając filmik właśnie z występu naszej Kapeli Opatkowice, który na dzień dzisiejszy zanotował ponad 950 wyświetleń ( https://www.facebook.com/mgdk.glogow.mlp/videos/1081414702610345 ). Cieszy fakt, że Kapela Opatkowice  jest doceniana również poza granicami gminy, powiatu a nawet województwa.

 

 

opatkowianki2Serdecznie gratulujemy wszystkim członkom kapeli kolejnych sukcesów a instruktorom i rodzicom życzymy satysfakcji z osiągnięć i rozwoju ich podopiecznych  w kultywowaniu tradycji ludowych i pielęgnowaniu lokalnego folkloru.

 

źródło:

https://www.facebook.com/mgdk.glogow.mlp/

http://glogow-mlp.pl/aktualnosci/105-kultura-i-sztuka/2125-x-przeglad-kapel-i-spiewakow-ludowych

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.