Przejście do firmy KM-Net

SKO

AdA w SzczawnicyWakacje to czas odpoczynku, dobrej zabawy i spędzania wolnych chwil ze znajomymi. Jeżeli tylko zdrowie na to pozwala i pogoda sprzyja, to każdy z nas powinien choć przez jeden dzień w te wakacje zrelaksować się i spędzić czas w miłym towarzystwie. Trzydziestu trzech uczestników Akademii dla Aktywnych z Gwoźdźca w ramach projektu „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą poprzez utworzenie ośrodka wsparcia – klubu samopomocy” finansowanego przez Małopolski Urząd Wojewódzki i Gminę Zakliczyn, w lipcu tego roku odwiedziło Szczawnicę (i nie tylko). Wyprawę zorganizował pan Janusz Flakowicz, który okazał się fantastycznym przewodnikiem i kompanem podróży.

W dniu wyjazdu o 7:30 na placu przez remizą OSP Gwoździec wszyscy uczestnicy zwarci i gotowi wsiedli do autokaru i z uśmiechem na ustach wyruszyli w stronę Sromowców Wyżnych, gdzie czekała na nas główna atrakcja dnia - spływ Dunajcem w kierunku Szczawnicy. Pomimo odrobiny strachu, każdy nie mógł się doczekać, kiedy wsiądzie do łodzi i wyruszy przed siebie. Pogoda była wymarzona, jakby zarezerwowana specjalnie na ten dzień, więc nic nie mogło już popsuć dobrego humoru gromady z Gwoźdźca. Spływ okazał się strzałem w dziesiątkę. Piękne widoki, bliskość natury, wszechobecny spokój, szum fal, oderwanie od rzeczywistości i odrobina adrenaliny - to przepis na udany odpoczynek. Wisienką na torcie okazało się towarzystwo flisaków, którzy dbali nie tylko o nasze bezpieczeństwo na wodzie, ale także zabawiali nas różnymi góralskimi anegdotami, żartami i ciekawostkami. W zamian nasi akademicy urozmaicili im drogę wspólnym śpiewem. Po ponad dwugodzinnym spływie dotarliśmy do celu, czyli do Szczawnicy, gdzie odwiedziliśmy Pijalnię Wód, Inhalatorium oraz spacerkiem obeszliśmy Park Górny i Dolny wraz z kaplicami znajdującymi się w ich wnętrzu. Pierwszą część dnia podsumował przepyszny obiad, który każdemu z wycieczkowiczów smakował jak nigdy. Pełni sił i zapału wyruszyliśmy w stronę Wąwozu Homole, którego przejście pozwoliło na pozbycie się kilku zbędnych kalorii po sytym obiedzie oraz na regenerujący trening dla organizmu. Jednak pomimo wysiłku, wszyscy uczestnicy wytrwale maszerowali szlakiem i podziwiali piękne krajobrazy znajdujące się na wyciągnięcie rąk. Po powrocie do autokaru okazało, że nie taki diabeł straszny jak go malują i wyprawa przez Wąwóz w rezultacie sprawiła wszystkim przyjemność. W trakcie wędrówki klubowicze mieli czas na spokojny spacer, rozmowę z innymi oraz na napawanie się górskimi widokami otaczającymi nas zewsząd. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń przyszedł czas na chwilę oddechu i oddanie się przyjemności zakupów. Pamiątek ze Szczawnicy było do wyboru, do koloru, dlatego każdy znalazł coś dla siebie i dla swoich bliskich. Oczywiście nie obyło się też bez oscypków, bo co to za wyprawa w góry bez tych lokalnych smakołyków, które na swoim rodzimym terenie smakują najlepiej. Młodzież osaczyła także słynną lodziarnię u Jacaka, gdzie są podobno najlepsze lody w całej Szczawnicy.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy uczestnicy wrócili punktualnie do autokaru i ruszyli w drogę powrotną. Wydawałoby się, że po tak wyczerpującej wycieczce wszyscy będą chcieli odpocząć w ciszy i spokoju, może na chwilę zamknąć oczy, ale nie! W drodze powrotnej wracaliśmy ze śpiewem na ustach i to niezależnie od wieku, bo w Gwoźdźcu wszyscy lubią śpiewać. Zresztą po tak udanym dniu, każdy z nas miał energii za dwóch i z przyjemnością wybrałby się na taką wyprawę jeszcze raz.

 AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy
 AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy
 AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy
 AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy
 AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy  AdA Dwoździec w Szczawnicy
 AdA Dwoździec w Szczawnicy   

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.