Przejście do firmy KM-Net

SKO

Msza za PrezydentaDzień po zaprzysiężeniu nowo wybranego Prezydenta RP, z inicjatywy burmistrza Dawida Chrobaka, w zakliczyńskim kościele parafialnym pw. św. Idziego odprawiona została Msza św. dziękczynna w intencji prezydenta Andrzeja Dudy.

W pierwszy piątek miesiąca Eucharystię koncelebrowali o. Bonawentura Nosek – kapelan Sióstr Bernardynek, ks. Piotr Abram – wikariusz i ks. Robert Pyzik – misjonarz z Kazachstanu, przebywający w Polsce na wypoczynku, jeszcze w zeszłym roku wikary zakliczyńskiej fary.

W pięknej homilii o. Bonawentura nawiązał do dorobku i przesłania Sierpnia. Miesiąca wielu ważkich wydarzeń w historii Polski (czytaj w Głosicielu). W tę najnowszą historię wpisuje się również akt zaprzysiężenia Andrzeja Dudy w dniu 6 sierpnia. Z kolei w swoim słowie poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Wojtkiewicz nawoływał do ustawicznej modlitwy w intencji prezydenta z Krakowa, by mógł godnie i skutecznie sprawować swój odpowiedzialny urząd. Nabożeństwo zakończyło się  odśpiewaniem hymnu „Boże, coś Polskę”.

W zakliczyńskiej świątyni obecni byli, prócz wymienionych osób, radni miejscy i powiatowi, Jacek Hudyma z Zarządu Powiatu z małżonką, wójtowie Wietrzychowic i Wierzchosławic, samorządowcy, działacze i przedsiębiorcy, wierni z parafii i spoza niej. Relację zamieściła tarnowska.tv.

 Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta
 Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.