Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Dożynki powiatowe 2015W niedzielny wieczór otrzymaliśmy telefoniczną wiadomość od burmistrza D. Chrobaka o sukcesie gospodyń z Gwoźdźca w konkursie z okazji Dożynek Powiatowych - Wojnicz 2015. Na Facebooku burmistrz niezwłocznie poinfomował z nieukrywaną satysfakcją: „Wieniec dożynkowy reprezentujący Gminę Zakliczyn a wykonany przez mieszkanki Gwoźdźca uzyskał ex aequo z wieńcem z Gminy Ryglice I miejsce w konkursie powiatowym w kategorii wieńca tradycyjnego. Gratuluję sukcesu i dziękuję za ogromną pracę związaną z wykonaniem wieńca. To doskonała promocja naszej gminy”.

Trzeba przyznać, że gospodynie dzielnie się spisały, wszak wykonywały wieniec dożynkowy specjalnie na tę okazję (we Wróblowicach prezentowały inny, równie okazały). Prace doglądał osobiście Dawid Chrobak, doceniając wysiłek pań.

Przypomnijmy, w przyszłym roku w szranki konkursu powiatowego stanie sołectwo Stróże. Gwoździec i pozostałe miejscowości naszej pięknej gminy będą prezentować się podczas sierpniowych Dożynek Gminy Zakliczyn w Paleśnicy. Ale zaznaczmy od razu - nie o rywalizację tu chodzi, a o podtrzymanie wiekowej tradycji.

Tak więc po znakomitym występie Grupy Śpiewaczej Gwoździec na ogólnopolskim przeglądzie folklorystycznym w Bukowinie Tatrzańskiej, społeczność Gwoźdźca może poszczycić się kolejnym wspaniałym laurem. Warto pamiętać, że to nie jedyna nagroda w tej dziedzinie i na tym szczeblu w dorobku gwoździeckiego sołectwa na przestrzeni ostatnich lat. Przyłączamy się do gratulacji!

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.