swieta2020bm

plsfNajwiększa i najbardziej rozpoznawalna impreza promocyjna Gminy od 2000 roku – Święto fasoli w Zakliczynie przed nami – do rozpoczęcia już kilkanaście godzin. Od poniedziałku ekipa Tadeusza Bukrego z ZUK porządkuje teren imprezy, tego dnia prosto z Szerzyn przyjechała tuchowska scena plenerowa. Do Rynku w środę wieczorem przyjechał Lunapark z Moraw i właśnie trwają prace związane z rozładunkiem i ustawianiem urządzeń. 1 września wieczorem pojawi się pierwsza grupa gości z zagranicy - to Polacy z Obertyna, którzy przyjeżdżają w ramach projektu pod nazwą „Integracja polsko – polska szansą na rozwój współpracy polsko-ukraińskiej”. 2 września przyjedzie ponad 60 osobowa grupa z Jászfényszaru – węgierskiego miasta, które jest jedynym miastem partnerskim Zakliczyna. Umowa z Jászfényszaru została podpisana 15 lat temu, a pierwsze kontakty kulturalne miały miejsce w 1998 roku.

scenByć może w tych dniach dojdzie do podpisania innych międzynarodowych umów, bowiem w Zakliczynie zapowiedzieli się Burmistrz Jászfényszaru, Mer Obertyna, przedstawiciele władz powiatowych z slunaTłumacza i deputowany do Iwanofrankiwskiej Rady Obwodowej. 3 września zapraszamy do lunaparku na Rynku, a wieczorem na "Dyskotekę Pod Gwiazdami", którą na Kamieńcu zorganizuje firma „Strefa Rynku” Magdaleny Hajdeckiej. Dyskoteka rozpocznie się o godzinie 20:00 jako impreza towarzysząca, preludium Święta Fasoli. Imprezę w klimacie latin & dance, pop, rock oraz polskiej sceny muzyki klubowej poprowadzi DJ RK Mechanics - prezenter radiowy i producent muzyczny. W tym samym czasie Zespół Folklorystyczny „Gwoździec” zorganizuje dla gości z zagranicy polsko – węgiersko – ukraiński dzień integracji kulturalnej.

sorlik4 września ruszamy z imprezą główną 17. Święta fasoli, o 11:00 startuje Jarmark Produktu Lokalnego na który zgłosiło się ponad 60 wystawców. Scena folkloru (zespoły „Gwoździec” i „Iglice”) rozpocznie się po godz. 13 - tej i potrwa pod uroczystości oficjalnych Święta fasoli o godzinie 15:00. Po części oficjalnej nastąpi pierwsza część licytacji fantów, w tym m.in. zdjęcie z autografem Bartosza Kapustki w ramach akcji „Na Fasoli dla Basi” organizowanej przez Stowarzyszenie „Bez barier”. Po licytacji zapraszamy na koncert Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice”, a po koncercie ogłosimy wyniki konkursu na najlepsza potrawę fasolową 17. Święta fasoli. Konkurs zorganizowany jest przez Zakliczyńskie Centrum Kultury, a oceny zgłoszonych potraw w samo południe dokona jury w składzie: Małgorzata Ankier – reprezentantka Gminy Zakliczyn, Irena Kusion – reprezentantka Powiatu Tarnowskiego oraz Anna Kuzera – Majewska – reprezentantka Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z/s. w Karniowicach. Fundatorem nagród jest ZCK oraz MODR. „Zdolny quartet” to umuzykalnione dzieci z gmin powiatu tarnowskiego – jest ich czworo; zagrają i zaśpiewają dla uczestników imprezy fasolowej. Zbliżając się do finału będziemy mogli na scenie podziwiać zespół Small Cafe i na zakończenie zespół Lachersi. To nie wszystko, bo na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym „Kamieniec” można będzie skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, m.in. pokazu MMA dla dorosłych i dzieci, dmuchańców, ścianki wspinaczkowej, stanowiska łuczniczego, etc.

3 i 4 września 2016 – 17. Święto fasoli zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz realizatorzy projektu; Zakliczyńskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie „Klucz” wraz ze wspierającymi organizatorów instytucjami i organizacjami Gminy Zakliczyn. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Tarnowskiego.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.