teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

pomocMoniceCzłowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” - to słowa patrona naszego miasta św. Jana Pawła II, które warto przypominać. Do naszej redakcji zwrócił się pan Grzegorz Janicki z Czchowa, którego żona Monika walczy z chorobą nowotworową od ponad roku. Na portalu zrzutka.pl można wesprzeć panią Monikę - link do zbiórki - https://zrzutka.pl/48fzk8.

 

 

 

 

 

Na stronie Informatora Brzeskiego opublikowano historię choroby mieszkanki Czchowa, która przed zdiagnozowaniem choroby pracowała jako manager gastronomi w hotelach. Wszystko zaczęło się w grudniu 2020 roku, kiedy  pani Monika usłyszała straszną diagnozę  - nowotwór. Potem już potoczyło się wszystko lawinowo, od stycznia do maja co dwa tygodnie chemioterapia w Gliwicach, w czerwcu operacja (mastektomia i usunięcie węzłów chłonnych w Gliwicach) i długotrwała rehabilitacja. We wrześniu odbyła sześciotygodniową radioterapię w szpitalu w Gliwicach a w listopadzie przebyła kolejną operację. Koniec roku to czas wlewów dożylnych i kolejne badania kontrolne.

Najbliższy harmonogram działań to:

Styczeń- Luty 2022 – wlewy dożylne

Marzec 2022 – operacja

Kwiecień-maj 2022 – rehabilitacja

 

Państwo Grzegorz i Monika wspólnie wychowują dwoje dzieci: Zuzię (10 lat) i Karolka (5 lata). Zuzia chodzi do IV klasy Szkoły Podstawowej, uczy się dobrze. Jest pod ścisłą opieką alergologa, ze względu na zdiagnozowaną astmę alergiczną. Z tego powodu codziennie zażywa leki. Karol chodzi do przedszkola — on równie jest pod opieką alergologa. Pan Grzegorz pracuje jako przedstawiciel handlowy. Mieszkają w Czchowie w domu jednorodzinnym odziedziczonym po rodzicach pana Grzegorza, który wymaga remontu. Pomimo wielu problemów w miarę możliwości starają się żyć normalnie.

 

Pani Monika i jej bliscy są niezwykle wdzięczni za wszelkie formy wsparcia i pomocy. Każdy wyjazd do szpitala, rehabilitacja to duże koszty ciężkie do udźwignięcia dla domowego budżetu. Dlatego zachęcamy do wsparcia leczenia i rehabilitacji Moniki. Jedną z form pomocy jest wpłata 1% procenta na CARITAS DIECEZJI TARNOWSKIEJ (nr KRS 0000211791) z oznaczeniem celu szczegółowego: LECZENIE MONIKA ŻEGLIŃSKA JANICKA. Cały czas aktywna jest internetowa zrzutka, gdzie można wesprzeć walkę Moniki z rakiem piersi. Cenne są nawet niewielkie wpłaty.

 

Po wszystkich tych operacjach pani Monika dzięki pomocy stara się wrócić do normalnego życia. Może uda się to w tym roku i już nigdy ten nieszczęsny nowotwór nie wróci do niej czego z całego serca życzymy.

 

źródło:

https://www.informatorbrzeski.pl/od-ponad-roku-monika-z-czchowa-walczy-z-rakiem-piersi-pomoz-jej-walce/

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.