swieta2020bm

malopolskaZarząd Województwa Małopolskiego  zatwierdził ocenę wniosków złożonych w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek” (Uchwała Nr 1620/20 ZWM z dnia 18.11.2020 r.). W ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej do publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne w Małopolsce trafi 8 mln zł.

Pakiet Edukacyjny jest w obecnej sytuacji bardzo ważnym uzupełnieniem działań podjętych przez rząd. W ramach konkursu złożono łącznie 214 wniosków, z czego 105 otrzyma grant finansowy na zakup sprzętu komputerowego. Gmina Zakliczyn otrzymała grant na kwotę 74 999,74 zł. W ramach zadania zostanie zakupionych 20 laptopów i 25 tabletów dla szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zakliczyn.  Podpisywanie umów o powierzenie grantu planowane jest w grudniu 2020 r.


Przekazane środki finansowe na zakup sprzętu komputerowego to realne i niezbędne wsparcie dla szkół z terenu Gminy Zakliczyn, z którego będą korzystać uczniowie i nauczyciele. Dziękuję Panu Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu i Zarządowi Województwa Małopolskiego za podejmowanie kompleksowych rozwiązań służących wsparciu małopolskich samorządów w tym ciężkim pandemicznym okresie - powiedział burmistrz Dawid Chrobak.

Ponadto przypominamy, że Gmina Zakliczyn uzyskała rządowe dofinansowanie w łącznej wysokości 185 tys zł na wsparcie nauki zdalnej w ramach 2 projektów grantowych realizowanych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa  pn. Zdalna Szkoła i Zdalna Szkoła +. W ramach tych projektów w kwietniu i czerwcu br. do szkół podstawowych z terenu gminy Zakliczyn trafiło 90 laptopów.


źródło:

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/rozstrzygniecie-naboru-o-przyznaniu-grantu-nr-1-w-ramach-projektu-grantowego-pn-malopolska-tarcza-antykryzysowa-pakiet-edukacyjny-cyfryzacja-szkol-i-placowek-oswiatowy-grant-nr-1

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.