tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

bfwal6 maja 2019 roku około godziny 16 – tej na zakliczyńskim Kamieńcu, w punkcie, gdzie w niedalekiej przyszłości turyści rowerowi przemierzający trasę rowerową VeloDunajec będą mogli udać się do tzw. Miejsca Obsługi Rowerzysty, odbył się odbył się briefing prasowy m.in. z udziałem wicemarszałków Małopolski; Łukasza Smółki i Anny Pieczarki, posła na Sejm i honorowego obywatela Gminy Zakliczyn Michała Wojtkiewicza, burmistrza Dawida Chrobaka, radnego wojewódzkiego Wojciecha Skrucha, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Tarnowskiego Ireny Kusion oraz samorządowców gminy Zakliczyn i mediów informacyjnych. Długość budowanego przez Województwo Małopolskie odcinka VeloDunajec zwanego też VeloNatura w tym rejonie przebiegającego przez gminy Czchów i Zakliczyn wynosi prawie 17 kilometrów. Koszt budowy tego odcinka to 9 mln zł, a wykonawcą prowadzonych już i mających zakończyć się w tym roku robót jest firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Między Czchowem a Filipowicami trasa rowerowa została poprowadzona po istniejących drogach. Pozostała część odcinka przez gminę Zakliczyn – aż do Lusławic (prawie 12 kilometrów) – będzie przebiegać po wałach przeciwpowodziowych Dunajca.

005

Wicemarszałek Anna Pieczarka zwróciła uwagę na ciekawe rozwiązanie, które zostanie zastosowane w okolicach mostu w Zakliczynie – w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975. Trasa rowerowa będzie poprowadzona pod przeprawą mostową przez Dunajec, dzięki czemu rowerzyści będą omijać bezkolizyjnie ruchliwą jezdnię. Wszystko zostanie wybudowane w najwyższym standardzie.
- Będzie to trasa łatwa, przyjazna dla rowerzystów. Stwarzamy warunki do rekreacji, do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale także do przyjemnego spędzania czasu na wydarzeniach kulturalnych. Z przyjemnością pragnę poinformować, że tegoroczne dożynki województwa małopolskiego odbędą się 1 września tutaj, w Zakliczynie, na obiekcie sportowo-rekreacyjnym „Kamieniec” – stwierdziła Anna Pieczarka.
W ten sposób Anna Pieczarka oficjalnie poinformowała, że 21. Dożynki Województwa Małopolskiego odbędą się 1 września 2019 roku w Zakliczynie. Dodam do tej informacji, że będą one połączone z 20. Świetem fasoli, a gwiazdami imprezy będą Brathanki (31 sierpnia) i Golec Uorkiestra (1 września).

 

Wróćmy jeszcze do trasy rowerowej VeloDunajec, która częściowo będzie tożsama z VeloNatura. Trasa VeloDunajec przebiegać będzie przez najbardziej malownicze tereny doliny Dunajca z widokami na Beskidy, Pieniny i Tatry. Przemierzając ją, rowerzyści będą mogli dotrzeć m.in. do: zabytkowego kościoła Św. Michała w Dębnie, Zamku w Niedzicy, Pienińskiego Parku Narodowego z przełomem Dunajca, kładki pieszo-rowerowej na Dunajcu (przejście na stronę słowacką), uzdrowiska w Szczawnicy, Sądeckiego Parku Etnograficznego, Zakliczyna i Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W rejonie Jeziora Czorsztyńskiego VeloDunajec będzie stanowić uzupełnienie trasy wykonywanej w ramach zagospodarowania otoczenia zbiornika. Od Starego Sącza do Ostrowa przebiegać będzie wspólnie z trasą EuroVelo 11, a w Wietrzychowicach połączy się z Wiślaną Trasą Rowerową. Na liczącej 237 km trasie będzie usytuowanych 14 Miejsc Obsługi Rowerzysty, w tym jedno z nich na Kamieńcu w Zakliczynie.

 

Obecny na briefingu radny Rady Miejskiej w Zakliczynie i znany animator turystyki aktywnej Janusz Flakowicz nie omieszkał upomnieć się o kładkę pieszo - rowerową w miejscu byłego mostu na Dunajcu łączącego Melsztyn w Wesołowem.

 

Relację fotograficzną z briefingu prasowego przygotowali dla Zakliczyninfo: Kazimierz Dudzik i Marek Niemiec. W realicji wykorzystano również materiały UMWM.

 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura
 natura natura natura

 

 

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych