teatr

 

etnopolska202118 i 19 września odbyła się w Gwoźdźcu „Polka – Fest”, czyli pierwszy w Polsce festiwal polki w parach. To kolejny, niekonwencjonalny projekt Zakliczyńskiego Centrum Kultury realizowany ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021."

033

Pomysłodawcy projektu; Halina Machel, Ewelina Siepiela i Krzysztof Węglarczyk dokonywali sporego wysiłku, aby zachęcić do udziału w konfrontacji tanecznej jak najwięcej osób. Efekt – jedenaście par, które odważyły się zatańczyć jeden z najpopularniejszych tańców ludowych w Polsce. I tak w kategorii młodzieżowej swoje umiejętności taneczne pokazały pary: Karolina Nowak i Kacper Drabik, Natalia Górak i Dawid Kraj, Joanna Łośko i Bartosz Dudowicz, Martyna Gajda i Arkadiusz Pawlik, Barbara Kiełbasa i Mateusz Kiełbasa, Emilia Kurek i Mateusz Pawlik oraz Anna Rodzik i Adam Gaura. W kategorii dorosłych zaś tylko cztery pary rywalizowały na gwoździeckim parkiecie: Monika Socha i Krzysztof Socha, Halina Machel i Stanisław Socha, Kinga Biel – Dubiel i Jan Biernacki oraz Teresa i Wiesław Musiałowie.

 

Komisja konkursowa w składzie; Honorata Włoch- Kowalczyk, Justyna Chmielek – Korbut, Krzysztof Węglarczyk – przewodniczący, Patryk Rutkowski i Marek Harbaczewski nie miała wielkich dylematów z wyłonieniem zwycięzców i obdarowaniem pozostałych uczestników kolejnymi lokatami oraz wyróżnieniami, zatem postawiła następujący werdykt:

 

Kategoria młodzież:

I miejsce - Karolina Nowak i Kacper Drabik

II miejsce - Natalia Górak i Dawid Kraj

III miejsce - Joanna Łośko i Bartosz Dudowicz

Wyróżnienia: Martyna Gajda i Arkadiusz Pawlik, Barbara Kiełbasa i Mateusz Kiełbasa, Emilia Kurek i Mateusz Pawlik oraz Anna Rodzik i Adam Gaura.

 

Kategoria dorośli:

I miejsce - Monika Socha i Krzysztof Socha

II miejsce - Halina Machel i Stanisław Socha

III miejsce - Kinga Biel – Dubiel i Jan Biernacki

oraz wyróżnienie Teresa i Wiesław Musiał.


Każdy kto zdobył się na odwagę by wziąć udział w dobrej zabawie mógł liczyć nie tylko na uścisk dłoni i gratulacje ze strony Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Tarnowskiego Ireny Kusion tudzież Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierza Dudzika, ale też na całkiem atrakcyjne nagrody finansowe, jeśli wziąć pod uwagę, że I miejsce zostało wycenione na 2 tysiące złotych, drugie na 1 500, trzecie miejsce na 1 tysiąc złotych, a wyróżnienia na złotych 500 o upominkach i festiwalowych gadgetach nie wspomnę.  Ponadto podczas festiwalu można było zobaczyć występy ZF „Gwoździec”, ZF „Szczyrzycanie”, Kapeli „Opatkowice” oraz mistrzowską formację Studio Tańca Honorata z Tarnowa. Niemałą gratką dla widzów był popis taneczny (a jakże w polce) w wykonaniu m.in. burmistrza Chrobaka i przewodniczącej Kusion.

 

Na zakończenie pragnę podziękować wszystkim tym, którzy nie zasłaniają się tzw. traumą covidową (to takie modne teraz określenie na tzw. niechciejstwo) i starają się na miarę swoich możliwości uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym. W tym samym dniu co finał Polki odbywał się Zjazd Gminny OSP i tam też w dyskusji poruszony był wątek zaangażowania społecznego (i jego braku). Być może coś w tym jest.

 

 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka
 polka polka polka

 

 

 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.