teatr

 

manliZakliczyńskie Centrum Kultury otrzyma w 2018 roku dofinansowanie w wysokości 35 tys. zł na realizację autorskiego programu muzycznego pod nazwą „Kazimierzowskie spotkania u Jordana”. Projekt ten cykl spotkań zakliczyńskim ratuszu – w Sali Spytka Jordana z nietuzinkowymi postaciami świata muzyki. Gości zaprosi i spotkania poprowadzi dyrektor ZCK Kazimierz Dudzik – stąd nazwa programu. W tym roku zaproszenia otrzymają: Krystyna Man Li Szczepańska – znakomita pianistka, urodzona w Chinach, od kilku lat mieszka w Biskupicach Melsztyńskich i pracuje w Szkole Muzycznej im. Ks. prof. J. Tischnera w Domosławicach oraz koncertuje, często wraz z córkami; Melody i Mirandą w Polsce. Artystka wykonuje najchętniej muzykę polską, węgierską, norweską, rosyjską, chińską i kubańską.

 

janjakubKolejny gość w notesie Dyrektora ZCK to Jan Jakub Należyty - artysta wszechstronny - muzyk, aktor, piosenkarz, autor tekstów piosenek, satyryk, konferansjer, reżyser, a od 2008 roku autor i producent znanych i cenionych sztuk teatralnych. Jan Jakub Należyty jest wiceprezesem Krakowskiego Teatru Komedia, w którym grali tacy artyści jak: Adrianna Biedrzyńska, Marta Bizoń, Anna Cieślak, Ewa Dałkowska, Matylda Damięcka, Emilia Komarnicka, Lucyna Malec, Mateusz Damięcki, Dariusz Gnatowski, Marek Siudym, Piotr Skarga i Jan Jakub Należyty, który karierę sceniczną rozpoczął w wieku 16 lat. Jako osiemnastolatek zdobył Nagrodę Grand Prix im. Karola Musioła w konkursie „Promocje” na XX Festiwalu Polskiej Piosenki Opole, w 1984 roku wyróżnienie w kategorii recitali na Ogólnopolskich Spotkaniach Estradowych w Rzeszowie „Oset 84” oraz II Nagrodę na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1985 roku. Okrzyknięto go wówczas odkryciem i nietuzinkową osobowością estradową. Od zawsze fascynowała go piosenka francuska. Jednym z najważniejszych wydarzeń w jego karierze jest recital utworów Jacquesa Brela pt. „Jef…”,. Jan Jakub Należyty miał również recital utworów Georgesa Brassensa „Ja jestem jak ten chwast” w TVP 2. Za granicą występował z piosenką francuską m.in. w Kopenhadze, Helsinkach i Dusseldorfie.

pastuchowieWreszcie ukłon w stronę muzyki ludowej bez granic, czyli małżeństwo Vitalina i Michał Pastuchowie Pochodzą z rodzin, w których muzykowanie to nie tylko sposób na życie, ale przede wszystkim wielka pasja i miłość.. Oboje ukończyli wyższe uczelnie muzyczne. Muzyka, towarzyszyła im od dziecka: Michałowi ta ludowa – Zakarpacka, a Vitalinie bardziej ta, która kojarzy się z wysoką kulturą muzyczną. Jako profesjonalni muzycy oraz soliści rozpoczęli wyjazdy z niewielkim, pięcioosobowym, ukraińskim zespołem wokalno – instrumentalnym „Podgórzanka”. Byli wysoko oceniani na różnorodnych konkursach muzycznych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a późniejsze wyjazdy z koncertami do Francji, Belgii, Niemiec, Ameryki i Polski, przyniosły im duże uznanie i wiele nagród. W 2000 roku Państwo Pastuchowie przyjechali do Szczurowej, do której ściągnął ich entuzjasta i miłośnik kultury ludowej Marian Zalewski – od „zawsze” wójt gminy Szczurowa.

 

Tak przewiduje plan projektu z ministerialnym dofinansowaniem, ale mam nadzieję, że uda się jeszcze zaprosić na spotkanie muzyczne do Jordana inne, nietuzinkowe postaci świata artystycznego. Tymczasem dziękuję za profesjonalną aplikację do Ministerstwa Marii Chruściel oraz burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi za skuteczny lobbing.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.