Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

fasola1Tuż po Dożynkach Gminy Zakliczyn tj. w niedzielę 28 sierpnia 2022 r. na zakliczyńskim Rynku, odbył się Festiwal pod nazwą "Co nam w sercu gra". Był to projekt Stowarzyszenia "Klucz", który uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

na tytułową stronęRękodzieło, potrawy i produkty regionalne, dobra muzyka, konkursy, atrakcje dla dzieci i młodzieży no i oczywiście fasolka Burmistrza, którą częstował włodarz gminy wraz ze swoim zastępcą, to w skrócie wszystko z czego mogli skorzystać uczestnicy wydarzenia.

 


fasola5Festiwal "Co nam w sercu gra" to nowa, zmieniona formuła znanego przez dwie dekady zakliczyńskiego Święta Fasoli. Tegoroczne wydarzenie, który w szczególności adresowany było do dzieci, młodzieży i rodzin, miało również na celu promowanie naszych rodzimych artystów.

 


heligoniścinascenieOprócz zorganizowanych i przeprowadzonych przez koordynatorkę projektu Marię Chruściel czterech konkursów artystycznych, na scenie zobaczyć i posłuchać można było Dawida Maturę w roli DJ-a, Kapelę Opatkowice oraz Kapelę Podwórkową "Gulony" działające przy Zakliczyńskim Centrum Kultury, Zakliczyński Klub Małopolskich Heligonistów i Harmonistów Stowarzyszenia "Klucz", Łukasza "Strunę" Kornasia z zespołem, a na finał gwiazdę wieczoru - zespół Megitza.


megitzaWydarzenie poprowadził sam Prezes Stowarzyszenia Klucz, a jednocześnie Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie - Kazimierz Dudzik wraz z znanym artystą i konferansjerem Łukaszem Kornasiem.


Dzięki kreatywnej pracy załogi Zakliczyńskiego Centrum Kultury pod przewodnictwem Dyrektora Dudzika i skutecznemu lobbingowi Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka udało się pozyskać środki na realizację tego projektu.


fasola6Jak podaje organizator budżet Festiwalu "Co nam w sercu gra" zamknął się w kwocie 56 250 zł, z czego dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniosło 45 000 zł, natomiast wkład finansowy Stowarzyszenia "Klucz" to kwota 11 250 zł. Ten wkład udało się uzyskać dzięki przede wszystkim firmie Jarosława Bodziocha „Wiking – Gastro”, która zapewniła profesjonalną obsługę gastronomiczną wydarzenia. Na wkład do projektu przeznaczono również wniesione przez wystawców Jarmarku Fasoli i Produktu Tradycyjnego Małopolski opłaty, z tytułu wynajęcia placu pod stoiska, które zlokalizowane były na drogach gminnych przylegających do płyty Rynku.


Podczas wydarzenia stoisko promocyjne miała również firma BGD sp. z o.o, która zapewniła liczne konkursy ekologiczne i słodkie atrakcje dla najmłodszych oraz firma Topicar s.c. z Tarnowa, firmy te również wsparły organizację wydarzenia.


Festiwal nagłaśniała firma GD Sound Gabierl Dumana a obsługą techniczną i realizacją wydarzenia zajął się Artur Potępa, zaś firma Grupa Reedy Media Piotr Derlaga przygotowała materiał filmowy. Druhowie z OSP Gwoździec zapewnili punkt medyczny a pracownicy Zakładu Usług Komunalnych na bieżąco czuwali nad utrzymaniem porządku na płycie rynku. Na festiwalu obecne były również delegacje zagraniczne z Węgier i Ukrainy, które gościły w gminie Zakliczyn. Jak zapowiadał Prezes Klucza, stowarzyszenie planuje ponownie ubiegać się o środki na drugą edycję festiwalu w przyszłym roku.

 

8 8 8
8 8 8
8 8 8
8 8 8
8 8 8

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.