Baner festiwalu

 

Artystyczne życie 

 

sodfilipowicemZ młodym kapelmistrzem Dominikiem Malikiem, wychowankiem Orkiestry, SOD "Filipowice" kwalifikuje się do Festiwalu "Echo tombity" w Nowym Sączu. 22 czerwca 2014 roku, tym razem w Gródku nad Dunajcem, a nie w Ryglicach. O prawo uczestnictwa w finale 37. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo trombity” ubiegało się 10 orkiestr dętych. „Filipowice” zagrały w Gródku trzy utwory: „Mieszankę melodii filmowych”, „Tokajer” oraz „Tequilę” i to właśnie wykonanie przez naszą młodą Orkiestrę tego ostatniego utworu wzbudziło uznanie jurorów i aplauz widzów, a w konsekwencji kwalifikację do finału festiwalu. Tam w dniach od 27 do 29 czerwca 2014 roku w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu zjechały orkiestry dęte z całej Małopolski.

 

W gronie najlepszych małopolskich orkiestr, „Filipowice” zostały dostrzeżone, czego efektem było wyróżnienie w kategorii orkiestr strażackich. To niewątpliwie był największy sukces ostatnich kilku lat i naszym młodziutkim muzykom oraz instruktorom (Malikowi pomagał wtedy jeszcze Hubert Fałowski) i opiekunom należały się zasłużone gratulacje. Podobnie było w obecnym, 2018 roku podczas 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "Echo trombity". Największy małopolski festiwal orkiestr dętych odbył się w dniach 22 – 24 czerwca 2018 roku w sądeckim Miasteczku Galicyjskim. Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice" obchodząca w tym roku jubileusz 25 – lecia działalności, brała wcześniej sodfiliudział w eliminacjach w Wieliczce, gdzie zajęła 2 miejsce i do Nowego Sącza jechała po podium. Zagraliśmy bardzo dobrze, o czym świadczyły reakcje i opinie publiczności. – mówił po festiwalu rozżalony Dominik Malik: https://www.youtube.com/watch?v=pw6qD-pJ7Jo . Od 2 lat staramy się nawiązać ściślejszą współpracę pomiędzy Szkołą Muzyczną im. ks. Prof. J. Tischnera w Domosławicach a Orkiestrą. Wsparciem instruktażowym służą członkom Orkiestry muzycy ze Szkoły z doktorem Waldemarem Groniem na czele. Dominik Malik gra w szkolnej Orkiestrze Symfonicznej. Raz w roku, wspólnie z Klubem Przyjaciół SOD "Filipowice" staramy się organizować warsztaty muzyczne w Jodłówce Tuchowskiej. Te działania z pewnością podnoszą poziom artystyczny Orkiestry. SOD "Filipowice" coraz częściej grywa już nie tylko w Filipowicach, w Jamnej czy w Zakliczynie, ale poza gminą Zakliczyn, odpowiadając na zaproszenie instytucji i organizacji. 6 stycznia jubileuszsodplakat"Filipowice" zagrały na Małopolskim Opłatku Ludowym w sali im. W. Wody w Tarnowskiej filii Urzędu Wojewódzkiego. Na prośbę kapelana OSP i PSP, księdza Mateusza Hojdaka „Filipowice” wzięły udział w II Diecezjalnej Pielgrzymce Strażaków oraz XIII Pielgrzymce Strażaków Ziemi Mieleckiej na Jasną Górę, która odbyła się w niedzielę 15 Kwietnia 2018 roku. 12 sierpnia zostali zaproszeni do uświetnienia 110 rocznicy powstania OSP w Biadolinach Radłowskich. 15 sierpnia "Filipowice" zagrają podczas Uroczystości 20 lecia koronacji obrazu Matki Bożej Niezawodnej Nadziei na Jamnej i 16 Święto Pojednania. 2 września dadzą koncert jubileuszowy podczas 19. Święta fasoli – to tylko najbliższe w kalendarzu wydarzenia, podczas których można będzie podziwiać kunszt SOD "Filipowice".

Najbardziej będzie jednak miło "Filipowicom", jeśli pojawicie się na ich jubileuszu w Filipowicach 4 sierpnia.  Początek jubileuszu o 16:00. Więcej przeczytacie na plakacie obok.   Pokażcie, że ich wspieracie tak od serca, a nie jak to się zdarza tym, co obiecują "Złote góry", a jak przyjedzie co do czego to....sami wiecie. W tym miejscu należy się szacunek Staroście i Powiatowi Tarnowskiemu z naszymi radnymi, bo z ul. Narutowicza w Tarnowie na Jubileusz połynie 2 500 zł. Dziękujemy. 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.