Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

wiatrwolnosci10 października rozpoczęła się II edycja projektu „Wiatr Wolności”, którego autorem i koordynatorem jest tarnowski Teatr Nie Teraz, a współorganizatorem – Starostwo Powiatowe w Tarazemuczestnicyrnowie. Podobnie, jak przed rokiem, Gmina Zakliczyn jest kluczowym partnerem wydarzenia.

W warsztatach teatralnych bierze udział 25 osób, w tym 7-osobowa grupa młodzieżowa z naszego miasta. Chłopcy i dziewczęta wprowadzani są w świat teatru wyjątkowego, ponieważ przepełnionego duchem patriotycznych wartości. Zajęcia opierają się w dużej mierze na pracy grupowej, gdzie nie bez znaczenia jest budowanie zaufania do przyszłych partnerów scenicznych. Innym, bardzo ważnym elementem jest nauka śpiewu pieśni legionowych, takich jak „Pierwsza Brygada” czy „Maszerują strzelcy”.

zajecianawarsztatch

Praca warsztatowa będzie zwieńczona widowiskiem teatralnym o tytule „Wiatr Wolności – Wymarsz”, opartym o reportaż wojenny Juliusza Kadena-Bandrowskiego „Piłsudczycy”. Przewidziane są cztery prezentacje, m.in. 11 listopada o godzinie 11:00 w Zakliczyńskim Centrum Kultury. Pozostałe będą miały miejsce w Tuchowie, Ołpinach i Żabnie, a piąta prezentacja być może na tarnowskim Rynku .

Zajęcia prowadzone są przez reżysera Tomasza A. Żaka i aktorów Teatru Nie Teraz: Agnieszkę Rodzik, Ewę Tomasik, Magdalenę Zbylut i Przemysława Sejmickiego. Ponadto w projekcie przewidziane są spotkania z autorytetami dla młodzieży: Mirosławem Majkowskim – Prezesem Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K., członkiem stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl oraz Stanisławy Wiatr-Partyka – poetki, sybiraczki, Prezes Tarnowskiej Rodziny Katyńskiej.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych