Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

IMG 9261W tym roku wyjątkowo w pierwszą sobotę października tj. 01.10.2022 r. zgromadziliśmy się na obchodach 78. rocznicy ataku niemieckiego na szpitalik partyzancki w lasach Woli Stróskiej. Licznie zgromadzonym delegacjom samorządowym, społecznym i uczniowskim oraz pocztom sztandarowym ze szkół, OSP i organizacji kombatanckich nie przeszkadzał jesienny chłód.

 

 


IMG 9236Uroczyste obchody rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego przy akompaniamencie SOD z Filipowic. Kolejno występowali po sobie gospodarz uroczystości - Burmistrz Dawid Chrobak, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, Bogusław Kania - Dyrektor Delegatury MUW w Tarnowie oraz przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Tarnów.


Nie mogło zabraknąć Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Tarnowskiego Ireny Kusion, radnego powiatowego Józefa Gwiżdża, radnych Rady Miejskiej w Zakliczynie - Renaty Dyngosz, Zygmunt Olchawy, Janusz Flakowicza, Nadleśniczego Nadleśnictwa Gromnik Grzegorza Wojtanowskiego, przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, służb mundurowych, OSP z Woli Stróskiej pod kierownictwem Prezesa Sławomira Ramiana, harcerzy, członków SKKT PTTK Compass działającego przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie, dzieci i młodzieży szkolnej oraz wielu mieszkańców regionu.


IMG 9203Mszę świętą poprzedzoną apelem poległych i złożeniem wiązanek połączonym z zapaleniem zniczy we wszystkich ważnych miejscach pamięci na wzgórzu Mogiła, celebrował ks. Arkadiusz Pisarczyk, - wikariusza w parafii pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie, a muzyczną oprawę zapewniła Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic pod batuta kapelmistrza Rafała Bila. Z pięknym programem słowno-muzycznym zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Stróżach pod opieką Łukasza Majewskiego, który służył również pomocą techniczną. Całość wydarzenia poprowadził Mikołaj Kulak.


Po zakończonej mszy świętej Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Stróskiej zaprosiło uczestników na ciepły posiłek, pyszne ciasta i gorącą kawę czy herbatę wg upodobania. Smakowity poczęstunek wynagrodził uczestnikom trud włożony w przybycie i uczestnictwo w obchodach. Warto podkreślić, że tak jak co roku, przygotowania do uroczystości poprzedziła praca wielu druhen i druhów z OSP w Woli Stróskiej oraz społeczności szkolnej, która uporządkowała teren przy szpitaliku oraz miejsca pamięci.

 

WolaS WolaS WolaS
WolaS WolaS WolaS
WolaS WolaS WolaS
WolaS WolaS WolaS
WolaS WolaS WolaS
WolaS WolaS WolaS
WolaS   

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.