Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

kowalskiW sobotę, 12 marca (początek godzina 18 - ta), w zakliczyńskim ratuszu odbędzie się pierwsze z dwóch wydarzeń kulturalnych organizowanych w ramach "Kazimierzowskich spotkań u Jordana." Moimi gośćmi będzie uzdolniona artystycznie rodzina Kowalskich z Makowa Podhalańskiego; Zbigniew Kowalski (ojciec) oraz Anna Kowalska – Wicherek (córka), którym towarzyszyć będzie Aleksander Nowak. Panowie Aleksander i Zbigniew oprócz tego, że grają na instrumentach muzycznych, to także malują. Zatem zanim rozpocznie się koncert, otworzymy w Galerii ZCK "Poddasze" wystawę ich malarstwa. Potem zejdziemy do sali im. S. Jordana by wysłuchać przepięknych ponadczasowych piosenek w wykonaniu Anny Kowalskiej -Wicherek.

 

Podczas sobotniego koncertu usłyszymy najpiękniejsze polskie piosenki okresu okresu międzywojennego, które śpiewali m.in.: Hanka Ordonówna (Na pierwszy znak) czy Eugeniusz Bodo (Dlaczego nie chcesz spać, Umówiłem się z nią na 9-tą) a także powojenne utwory z repertuaru Ludmiły Jakubczyk (Gdy mi ciebie zabraknie), Bogusława Meca (Mały biały domek) czy Hanny Banaszak (Pogoda ducha).

 

Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny (darmowe wejściówki są odebrania w ratuszu - a jeśli ktoś przyjdzie bez wejściówki to też zapraszamy). Zabierzecie też z sobą gości z Ukrainy, którzy schronili się w naszych stronach.

 

Wydarzenie organizowane jest przez ZCK i Stowarzyszenie "Klucz" pod patronatem Burmistrza Dawida Chrobaka, a podczas sobotniego i niedzielnego wydarzenia można będzie wrzucać do puszek wolne datki na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy. O niedzielnym wydarzeniu napisze w kolejnej zapowiedzi na Zakliczyninfo, także opowiem o nim na antenie RDN Małopolska w środę (9 marca) o godzinie 9;40 w programie "Kulturalny środek".

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.