Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Pastuszki z GwozdzcaW miniony weekend w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbył się już po raz dwudziesty piąty ogólnopolski przegląd grup kolędniczych Pastuszkowe Kolędowanie, do którego zakwalifikowali się również reprezentanci naszej gminy - dziecięca grupa kolędnicza Pastuszki z Gwoźdźca. Organizatorem wydarzenia było Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu i GOK w Podegrodziu.

 

 

Pastuszki z Gwozdzca1

Przez dwa dni ogólnopolskiego spotkania Pastuszkowe Kolędowanie na scenie w Podegrodziu wystąpiło 27 grup kolędniczych w dwóch kategoriach wiekowych. Na scenie zaprezentowały swój program grupy kolędnicze z dwóch województw, małopolskiego i śląskiego, w tym  19 grup dziecięcych i 8 młodzieżowych, łącznie w przeglądzie udział wzięło około 200 osób. 

 

Występy oceniała Komisja Artystyczna w składzie:
Maria Danuta Cetera – etnograf, przewodnicząca komisji
dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog
Benedykt Kafel – etnograf
Jadwiga Adamczyk – muzyk / MCK SOKOŁ
Marta Smólczyńska – etnolog / MCK SOKÓŁ

 

Po obejrzeniu i gruntownej ocenie wszystkich 27 grup kolędniczych Komisja postanowiła przyznać w kategorii grup dziecięcych Nagrodę Główną w postaci rzeźby Pastuszka i nagrodę pieniężną w wysokości 1000,00 zł Grupie Kolędniczej z Cichego.

 

ZFG logoJedno z pięciu równorzędnych II miejsc i nagrodę pieniężną w wysokości 550,00 zł otrzymała grupa Pastuszki z Gwoźdźca pod opieką instruktora i choreografa Janusza Cierlika, grupa ta składała się z członków Zespołu Folklorystycznego Gwoździec. Transport dzieci do Podegrodzia zapewniło Zakliczyńskie Centrum Kultury swoim niedawno podarowanym przez Gminę Zakliczyn busem, pod opieką specjalistki ds programów grantowych w ZCK Eweliny Siepieli.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej gminy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Występ wszystkich grup, a szczególnie naszej reprezentacji można zobaczyć na kanale youtube MCK Sokół: https://www.youtube.com/watch?v=2DGRuN_phcI.

 

źródło: https://mcksokol.pl/aktualnosc/wyniki-25-pastuszkowego-koledowania

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.