swieta2020bm

PoplonTaka niecodzienna wystawa, to propozycja grupy artystycznej, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, pod wodzą Patrycji Zelek i Andrzeja Baziaka – kuratorów wystawy na polu w Lusławicach w dniu 4 października 2020 roku. Wydarzenie rozpocznie się na...polu rodziców Patrycji o godzinie 16 - tej. Poplon, roślina uprawiana pomiędzy dwoma głównymi zbiorami plonów, w przypadku pola w Lusławicach rośliną tą jest facelia błękitna. Pole porośnięte facelią staje się przestrzenią wystawy składającej się z prac posiadających odmienne przeznaczenie niż tradycyjne dzieła, zamiast stać się obiektami muzealnymi zostaną skompostowane, ponieważ powstały z materiałów ulegających biodegradacji. Różnorodność dzieł przy współudziale z grzybami i bakteriami połączy się w twórczym procesie butwienia stając się zmineralizowaną materią organiczną i podobnie jak kwitnąca wokół facelia przyczyni się do użyźnienia gleby na której została wystawiona.

 

Uczestniczki i uczestnicy tej oryginalnej wystawy to: Sylwia Aniszewska, Andrzej Baziak, Urszula Bojenko, Tomasz Bugajski, Natalia Cikowska, Magdalena Rębisz, Justyna Klecha, Stanisław Kusiak, Karolina Łukawska, Aneta Misiaszek, Piotr Plewa, Kamil Sosin, Natalia Sarad, Szymon Wal, Natalia Tkaczyk, Patrycja Zelek.

 

Wystawa organizowana była środków własnych ze wsparciem promocji BWA Tarnów oraz Zakliczyńskiego Centrum Kultury, pod patronatem Burmistrza Miasta i gminy Zakliczyn oraz Stowarzyszenia „Klucz”.

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.