Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

dni zakliczyna W dniach od 26 do 28 czerwca 2015 roku zaplanowany jest powrót do tradycji Dni Zakliczyna. W tym roku imieniny miasta mieć będą szczególny wymiar nie tylko dlatego, że w ich realizację włącza się Powiat Tarnowski, ale też dlatego, że celem charytatywnym imprezy jest zbiórka pieniędzy w formie „cegiełek” na wsparcie młodych osób z rodzin wielodzietnych. Moc dobrej energii - na którą bardzo liczymy tak samo jak na dobra rozrywkę.

26 czerwca 2015 – Rynek – ratusz.
Impreza odbędzie się na zakliczyńskim Rynku, a rozpocznie się dniem „Energii tradycji” w piątek (w dniu kiedy jest zakończenie roku szkolnego – p. K. D.). 26 czerwca z zakliczyńskiego Rynku wystartuje edukacyjny Rajd motocyklowy szlakiem jarosławskiej 24. Dywizji Piechoty płk. B. Krzyżanowskiego. Organizatorem rajdu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie we współpracy z Oddziałem IPN w Katowicach. Współorganizatorem rajdu jest Knight Riders Poland – klub zrzeszający w swoich szeregach m.in. funkcjonariuszy policji, straży granicznej oraz straży pożarnej. Trasa rajdu to: Zakliczyn-Tuchów-Frysztak-Strzyżów-Dynów-Borownica-Bircza-Żurawica k/Przemyśla. Przed rozpoczęciem Rajdu w Sali im. W.S. Jordana w ratuszu zaplanowane jest spotkanie i prelekcja historyczna na temat szlaku bojowego 24. Dywizji Piechoty płk. B. Krzyżanowskiego – zapraszam wszystkich interesujących się historią na godzinę 11:00 do ratusza. Rajd wyruszy z rynku w samo południe.
27 czerwca 2015 – rynek
Od godziny 16:00 rozpoczniemy drugi dzień Dni Zakliczyna - Moc Dobrej Energii, dzień „energii ducha.” Dzień ten koresponduje z faktem ustanowienia przez Sejm roku 2015 „Rokiem św. Jana Pawła II”. Uznaliśmy, że najlepszym sposobem realizacji tego dnia będzie muzyka, śpiew, występy dzieci oraz rodzinne śpiewanie – to co Papież szczególnie sobie upodobał podczas podróży i audiencji. Zaprosiliśmy Joszko Brodę, który najpierw, od godziny 17:00 zaprosi dzieci na warsztaty pod tytułem „Joszko Broda i 40 instrumentów” – proszę przyjść na rynek z dziećmi i skorzystać z tej niecodziennej okazji. Po warsztatach wystąpi zespół „Dzieci z Brodą” który niejednokrotnie koncertował dla papieża Jana Pawła II, a to link do piosenki dla papieża Benedykta zespołu „Dzieci z brodą”: https://www.youtube.com/watch?v=40_odrlZ-kY  Joszko Broda jest jedynym w swoim rodzaju fenomenem na polskiej scenie artystycznej; samo sobie jest sterem okrętem i menadżerem. Pochodzi z „Księstwa Cieszyńskiego” a mieszka i tworzy na terenie dzisiejszych „Kresów” w okolicach Ziemi Hrubieszowskiej. Jest ojcem naprawdę wielodzietnej rodziny i w hołdzie dla swojej żony postanowił nagrać płytę na której wykorzystał piękne piosenki z okolic Cieszyna , które śpiewało się tam już 300 lat temu – tak powstała „Debora” w fantastycznym, współczesnym aranżu i piosenki z tej płyty w tym „Swobodę” usłyszymy na koniec sobotnich koncertów w Zakliczynie https://www.youtube.com/watch?v=IM51vUnHSwg  W nocy rządzić na rynku będzie Krzysztof Węglarczyk ze swoją dyskoteką. Już w sobotę otworzymy strefę dobroczynności w której rozprowadzać zaczniemy „cegiełki” (każdy kto kupi za 10 zł cegiełkę coś wygra) z których dochód przeznaczony będzie na pomoc dzieciom z rodzin wielodzietnych. Akcję kontynuować będziemy w niedzielę. Liczymy na wsparcie naszej akcji ze strony zakliczyńskiego, i nie tylko zakliczyńskiego, biznesu.
28 czerwca 2015 – rynek
Zaczniemy popołudniu między 15 – a 16 –tą od pokazów teatru ulicznego „Niezły cyrk.” Ten dzień to będzie w naszym zamyśle "energia dobroczynności." Chcemy zaprosić na scenę, dodam; na profesjonalną scenę przed ratuszem, naszych artystów zakliczyńskich, bo przecież mamy utalentowaną młodzież, którą zapraszam do kontaktu z nami i do występów w niedzielne popołudnie 28 czerwca na dobry początek wakacji. W niedzielę od 15 – tej otworzymy strefę dobroczynności, która będzie czynna aż do koncertu gwiazdy, zespołu „Elektryczne gitary” i to będzie już koniec: https://www.youtube.com/watch?v=xw_OEU2U4W8
Obsługę gastronomiczną zapewni podczas Dni Zakliczyna - Moc Dobrej Energii zakliczyńska firma „Rynek”, która w czerwcu otwiera działalność gastronomiczno-hotelarską w budynku na rogu Rynku i ul. Piłsudskiego. Będzie też na rynku firma Tivoli z urządzeniami rozrywkowymi typu karuzele, kolejki, dmuchańce, eurobungee.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.