tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

koronawiNa świecie odnotowano już ponad 200 tys. zachorowań na koronawirusa. W Polsce jest już 251 osób zakażonych koronawirusem, z czego 6 w Małopolsce. Według stanu na dzień 18 marca 2020 roku hospitalizowane są 24 osoby, 715 objętych jest kwarantanną, a 763 nadzorem epidemiologicznym. W poniedziałek, 16 marca, 30-latek z Tarnowa zaobserwował u siebie podwyższoną temperaturę. Mężczyzna najpierw skontaktował się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, a następnie trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Przeprowadzony test wykazał obecność koronawirusa w organizmie i pacjent został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Od 12 marca testy na obecność koronawirusa wykonywane są w laboratorium szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie. Pierwszego dnia wykonano - 16 badań. Z kolei 13 marca wykonano już 32 badania, 14 marca – 48 badań, zaś 15 marca – 62 badania, a 16 marca 64 badania. Maksymalnie laboratorium może przebadać ok. 60 próbek dziennie.

 

Urzędy pracują zdalnie

 

 

Pierwszy Urząd Skarbowy w Tarnowie


Zdecydował się na czasowe ograniczenie dostępu do Urzędu ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca 2020 r. US zachęca do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachęca do korzystania z e-usług oraz kontaktu z poprzez e-PUAP i infolinie.Twój e-PIT i e-Deklaracje dostępne na podatki.gov.pl  pozwalają na rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym.

 

Podatnik podatki będzie mógł rozliczyć na 2 sposoby:

 

On-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP

 

W urzędzie – poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.

 

Kontakt telefoniczny do urzędu skarbowego

PIT: ………………………………………………………   14 630 23 25
VAT: ………………………………………………………. 14 630 23 52
CIT: ………………………………………………………   14 630 23 24
podatek akcyzowy (AKC): US Nowy Sącz …………    18 415 63 49
spadki/darowizny (SD): .………………………………   14 630 23 05
rejestracja podatników: ………………………………… 14 630 23 08
egzekucja administracyjna: ..…………………………   14 630 23 12
rachunkowość podatkowa: ……………………………  14 630 23 11
komórka wierzycielska: …………………………………14 630 23 20

Adres e-mail urzędu skarbowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje podatkowe oraz usługę Twój e-PIT znajdziesz na www.podatki.gov.pl

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 

W urzędzie pojawiły się skrzynki, w których można zostawić dokumenty i wnioski, by nie narażać się na bliski kontakt z innymi osobami. ZUS prosi, by w przypadku potrzeby kontaktu korzystać z informacji telefonicznej – numer tel. 22 560 16 00. Konsultanci są dostępni w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00. Można korzystać również z kontaktu mailowego. Adres e-mail do zapytań ogólnych Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Kontakt możliwy jest także za pośrednictwem usług elektronicznych dostępnych na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

 

Powiatowy Urząd Pracy

 

Kontakt z PUP w Tarnowie możliwy będzie w tym okresie wyłącznie za pośrednictwem: telefonu (14 68-82-300), faksu (14 68-82-301), poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP, formularzy umieszczonych na stronie Publicznych Służb Zatrudnienia www.praca.gov.pl oraz poczty tradycyjnej. Rejestracji osób bezrobotnych dokonać można za pomocą internetu, przy wykorzystaniu systemu ePUAP oraz podpisu kwalifikowanego (założenie konta ePUAP możliwe jest m.in. za pośrednictwem serwisów internetowych większości banków – szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.pz.gov.pl ).

 

Starostwo Powiatowe w Tarnowie

 

Obsługuje petentów wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej, telefonicznie i platformy ePUAP

 

Tarnowska Delegatura Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

 

Kontakt został ograniczony  do formy elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej.

 

Nie będzie konkursu palm w Lipnicy

 

W obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa, a także w sytuacji wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego informujemy, że 62. Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zostaje odwołany – czytamy na stronie internetowej gminy Lipnica Murowana.

 

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, który nie ukrywa, że szczyt epidemii jest jeszcze przed nami i że kwarantanna społeczna w całym kraju zostanie wydłużona.

 

 

Komunikaty związane z koronawirusem SARS-CoV-2 publikujemy w zakładce „Koronawirus” widocznej na stronie http://zakliczyninfo.pl/index.php/koronavirus - wejście na seriws również poprzez kliknięcie na baner po prawej stronie w dolnej części witryny.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych