Przejście do firmy KM-Net

SKO

Misztrz ortografii"Moje podróże
Gdybym mogła urzeczywistnić swe pragnienia, całe życie spędziłabym na podróżowaniu. Najpierw zwiedziłabym Polskę. Lubię piesze wędrówki, przeszłabym więc całe Tatry i Sudety. Potem wybrałabym się na jeziora kajakiem, bo umiem pływać i wiosłować. Zwiedziłabym też wszystkie ważniejsze i ciekawsze wojewódzkie miasta polskie. Poznałabym ich historię, zabytki, ciekawą, nowoczesną architekturę".


To fragment dyktanda, do którego przystąpiło trzynaścioro uczniów naszych szkół podstawowych. Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii" został przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Zakliczynie. Bartłomiej Cichy, reprezentujący filię w Charzewicach zakliczyńskiego Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, po raz drugi z rzędu został gminnym Mistrzem Ortografii. Drugie miejsce przypadło Kasi Krakowskiej z SP Stróże, trzecie wywalczył Jakub Truchan z SP Faściszowa. Pozostali uczestnicy dyktanda, przygotowanego przez zespół nauczycieli-specjalistów edukacji wczesnoszkolnej, to: Michał Pochroń i Kacper Szewczyk z SP Paleśnica, Michał Wróbel i Natalia Sarwa z SP Filipowice, Rafał Kwiek i Dominika Antosz z SP Zakliczyn, Emilia Ludwa z SP Faściszowa, Amelia Kornaś z SP Stróże, Arkadiusz Pawlik i Jan Koza z SP Gwoździec. Jury pod przewodnictwem Ewy Jednorowskiej, składające się z opiekunów uczniów, wymiennie poprawiało dyktanda. Poznawszy wyniki, wiceburmistrz Stanisław Żabiński i dyrektor ZSPiG Józef Gwiżdż wręczyli dyplomy i upominki uczestnikom konkursu. W tej ceremonii wzięła też udział dyrektor Szkoły Podstawowej w Zakliczynie Krystyna Sienkiewicz-Witek.
Dyktando nie należało do najłatwiejszych, piszący mieli sporo problemów, zwycięzca też nie ustrzegł się błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Świadczy to o konieczności propagowania poprawnej pisowni w naszych szkołach i ustawicznej pracy w tej dziedzinie. Wielce pomocne w opanowaniu tej trudnej sztuki jest oczytanie się dzieci. Dzięki ćwiczeniu pamięci wzrokowej, przestrzeganie zasad ortografii jest łatwiejsze, aczkolwiek człowiek uczy się przez całe życie. Podstawowa zasada: nie ufać zbytnio edytorom tekstu komputerowego i często sięgać po słowniczek ortograficzny.

 

 

ortografia ortografia ortografia
ortografia ortografia ortografia
ortografia ortografia ortografia

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.