teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

Czytaj więcej: Kto dziękuje, ten dwa razy prosiTytuł zaczerpnąłem od gwardiana Franciszkanów i proboszcza parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie – o. Ariela Krzywdy, zatem od Proboszcza i Gwardiana zaczynamy podziękowania. Dziękujemy bardzo za współorganizację i gościnę u Franciszkanów podczas 10. Dożynek Gminy Zakliczyn.

 

Czytaj więcej: Kto dziękuje, ten dwa razy prosiWraz z panem burmistrzem Dawidem Chrobakiem dziękujemy bardzo:

 

Sołtysowi Słonej Andrzejowi Kulakowi wraz z małżonką Moniką – gospodarzom Dożynek i ich pracowitej armadzie dożynkowej wraz z KGW „U ŹRÓDŁA” ze Słonej, "Bieśniczanie" z Bieśnika oraz Stowarzyszeniu „Pod bocianim gniazdem” ze Stróż , a także starostom Dożynek państwu Barbarze i Łukaszowi Gondkom.

Czytaj więcej: Zbliża się dożynkowa niedziela Rekordowa liczba 18 grup wieńcowych – do 17 wcześniej zgłoszonych dołączyła jeszcze grupa z Wróblowic – zjedzie do zakliczyńskich Franciszkanów w niedzielę 22 sierpnia przed godziną 14 – tą. Przypomnę, że wieńce przyjadą ze Słonej, gospodarza 10. Dożynek Gminy Zakliczyn oraz z Gwoźdźca, Charzewic, Lusławic, Faściszowej, Woli Stróskiej, Bieśnika, Borowej, Wesołowa, Filipowic, Zakliczyna, Kończysk, Paleśnicy, Rudy Kameralnej, Faliszewic, Zdoni, Stróż i Wróblowic.

 

Przy wjeździe do Gminy Zakliczyn od strony Domosławic przy drodze nr 980 już podróżnych wita dożynkowy wystrój, tak jak przed klasztorem Franciszkanów, kolejnych jeszcze nie widziałem, ale wiem że są przygotowywane.

Czytaj więcej: Dożynki Gminy Zakliczyn z O godzinie 10 – tej w Sali im. S. Jordana w ratuszu odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie 10. Dożynek Gminy Zakliczyn, które odbędą się 22 sierpnia w Klasztorze Franciszkanów w Zakliczynie. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli przedstawiciele sołectw i grup wieńcowych odbyło się losowanie kolejności prezentacji grup wieńcowych oraz został uzgodniony program 10. Dożynek Gminy Zakliczyn. Dożynki, Czytaj więcej: Dożynki Gminy Zakliczyn z których gospodarzem jest sołectwo Słona, rozpoczną się Mszą świętą dziękczynna o godzinie 14 – tej przy Grocie Matki Bożej z Lourdes na dziedzińcu kościoła pw. Matki Bożej Anielskiej u Franciszkanów. To godzinę wcześniej niż do tej pory zakładaliśmy, ponieważ odnotowaliśmy rekordową liczbę chętnych grup wieńcowych. Do wczoraj wprowadzałem korekty i licznik wskazywał 16 grup wieńcowych – ostatecznie w Dożynkach weźmie udział aż 17 delegacji sołeckich z wieńcami. Po Mszy świętej w ogrodzie klasztornym odbędzie się obrzęd dożynkowy z udziałem Kapeli „Opatkowice” i grup wieńcowych, a na koniec wystąpi gwiazda wydarzenia Magda Anioł : https://www.youtube.com/watch?v=8baK6vWBZNs

 

Poniżej prezentujemy kolejność prezentacji grup wieńcowych oraz fotorelację ze spotkania organizacyjnego autorstwa Eweliny Siepieli.

Czytaj więcej: Rekord zgłoszeń do udziału w 10. Dożynkach Gminy Zakliczyn16 grup wieńcowych zostało zgłoszonych do udziału w 10. Dożynkach Gminy Zakliczyn, które odbędą się 22 sierpnia 2021 roku u zakliczyńskich Franciszkanów. To rekordowa liczba zgłoszeń.

 

Zgodnie z zapowiedzią, 20 lipca (we wtorek) zostanie przeprowadzone losowanie w Sali im. S. Jordana o godzinie 10:00, które wyłoni kolejność prezentacji i ośpiewania wieńca. Zapraszamy sołtysów lub upoważnionych przez sołtysów reprezentantów grup wieńcowych, do ratusza na losowanie oraz po nim na spotkanie organizacyjne. Przypomnę też, że wyniki losowania zostaną opublikowane na www.zakliczyninfo.pl  w zakładce "Dożynki Gminy Zakliczyn."

Czytaj więcej: Dożynki Gminy Zakliczyn – 2021 u FranciszkanówPowoli powracamy do w miarę normalnych warunków epidemicznych.

 

Czytaj więcej: Dożynki Gminy Zakliczyn – 2021 u FranciszkanówW związku z tym wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn Dawidem Chrobakiem w porozumieniu z Gwardianem Franciszkanów i proboszczem parafii o. Arielem Krzywdą OFM, a także Sołtysem Słonej Andrzejem Kulakiem – sołectwo Słona będzie pełnić honor gospodarza Dożynek, zapraszamy na 10. Dożynki Gminy Zakliczyn, które odbędą się 22 sierpnia 2021 roku u zakliczyńskich Franciszkanów obchodzących jubileusz 400 – lecia działalności w Zakliczynie i na terenach Rzeczypospolitej. Poniżej publikuję Regulamin Grup Wieńcowych.

 

Regulamin Grup Wieńcowych 10. Dożynek Gminy Zakliczyn w Zakliczynie

Czytaj więcej: Gminne Dożynki „za wodą” wypadły okazaleSołectwo w Gwoźdźcu, z jego sołtysem Dariuszem Krakowskim, gościło w tym roku uczestników 8. edycji Dożynek Gminy Zakliczyn. Tym razem „za wodą” dziękowano Opatrzności za obfite plony, mimo tegorocznej zmiennej aury i suszy, która dała się rolnikom nie tylko tu, ale i w całym w kraju mocno we znaki. Rekordową liczbę 15. dożynkowych orszaków z całej gminy witały po drodze pomysłowe witacze, usytuowane na rogatkach wsi. Tak liczny udział delegacji wsi w święcie plonów to fenomen, podkreślali goście uroczystości. Wielce pomocne w tym względzie okazały się mariaże organizacji pozarządowych, w tym istniejące, reaktywowane i nowo powstałe Koła Gospodyń Wiejskich, funkcjonujące z powodzeniem również dzięki rządowemu wsparciu. Wszak nie jest tajemnicą, że przygotowanie godnej reprezentacji wsi wymaga niemałego wysiłku i sprawnej organizacji wspartej funduszami. Trzeba podkreślić, że sołectwa poradziły sobie zarówno z przygotowaniem programu artystycznego, skomponowaniem pięknych i okazałych wieńców, wypiekiem bochnów chleba, jak i ogólnie z całą logistyką. Wiele ciepłych słów można także powiedzieć o organizatorach dożynek i sprawnej organizacji przedsięwzięcia przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego; Gwoździec pokazał się z bardzo dobrej strony, nie ustępując w poziomie dotychczasowym gospodarzom święta plonów. (Będzie reprezentować gminę podczas Dożynek Powiatowych w Wojniczu). W dodatku, co nie jest bez znaczenia w przypadku imprez plenerowych, dopisała piękna aura…

Czytaj więcej: Nadchodzi czas wielkich dożynek Renesans tradycji dożynkowych w Polsce trwa w najlepsze. Co rusz media informują o imprezie dożynkowej w skali parafii, sołectwa, gminy, powiatu czy województwa. Niektórzy nawet zaczynają świętowanie plonów przed dniem 15 sierpnia, który jest w tradycji polskiej dniem, od którego winno rozpoczynać się dożynki. A dlaczego ? 15 sierpnia jest uroczystością kościelną Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, popularne także jako Matki Boskiej Zielnej. W Polsce i innych krajach europejskich o kulturze rolniczej, tego dnia czci się Matkę Boską Wniebowziętą uznaną za patronkę ziemi i roślinności. W tym roku 8. Dożynki Gminy Zakliczyn odbędą się 17 sierpnia w Gwoźdźcu z udziałem 15 sołeckich delegacji wieńcowych. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą dziękczynną w kościele pw. Katarzyny Aleksandryjskiej, a następnie orszak dożynkowy uda się na teren pobliskiego Domu Strażaka, gdzie nastąpi ośpiewanie wieńców w kolejności:

Czytaj więcej: Sołtys zaprasza na DożynkiSerdecznie zapraszamy lokalnych twórców, przedsiębiorców oraz osoby chcące zaprezentować własne wyroby artystyczne i rękodzielnicze do wystawienia swoich stoisk podczas 8. Dożynek Gminy Zakliczyn w Gwoźdźcu. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać do 12 sierpnia telefonicznie u Pana Sołtysa Dariusza Krakowskiego pod numerem 664 974 045. Szczegółowe informacje odnośnie stoiska udzieli Sołtys.

 

Nie przyjmujemy zgłoszeń stoisk gastronomicznych. Prosimy o podanie informacji czy potrzebny jest prąd. Nie zapewniamy namiotów stolików oraz krzeseł. Dożynki rozpoczną się 17 sierpnia 2019 roku o godzinie 14.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Gwoźdźcu - szczegóły na plakacie.

Czytaj więcej: Gwoździec zacznie, Filipowice skończą11 lipca w sali im. S. Jordana w ratuszu odbyła się ceremonia losowania kolejności występów grup wieńcowych sołectw, które uczestniczyć będą 17 sierpnia w 8. Dożynkach Gminy Zakliczyn w Gwoźdźcu. W Dożynkach w Gwoźdźcu zobaczymy grupy wieńcowe z 15 sołectw. Zgodnie z tradycją, ośpiewywanie wieńca na scenie rozpoczną gospodarze – sołectwo Gwoździec. Kolejność ośpiewywania poszczególnych sołectw wynika z czwartkowego losowania. Zasada była prosta: pracownik ZCK Ewelina Siepiela losowała nazwę sołectwa, następnie przedstawiciel wylosowanego sołectwa losował numer, który oznacza kolejność występu. Te sołectwa, których przedstawiciele nie uczestniczyli w losowaniu, wyręczali radni Rady Miejskiej w Zakliczynie. Jako pierwsze do losowania numeru wybrane zostało sołectwo Filipowice. Do losowania podszedł Zygmunt Olchawa (sołtys Filipowic i radny Rady Miejskiej) i wylosował numer 15 – to oznacza, że Filipowice pojawią się na scenie jako ostatnia grupa wieńcowa.

Czytaj więcej: 8. Dożynki Gminy Zakliczyn w Gwoźdźcu - zaproszenie do zgłoszenia sołectwW imieniu burmistrza Dawida Chrobaka, sołtysa Gwoźdźca Dariusza Krakowskiego i swoim, zapraszam sołtysów i sołectwa Gminy Zakliczyn do zgłaszania udziału sołectw w 8. Dożynkach Gminy Zakliczyn, które odbędą się 17 sierpnia w Gwoźdźcu. Szczegółowy program Dożynek prezentuję poniżej. Zgłoszenia pisemne przyjmujemy w siedzibie ZCK w zakliczyńskim ratuszu do 1 lipca 2019 roku od sołtysa lub upoważnionej przez sołtysa osoby.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.