tance

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Gwoździec zacznie, Filipowice skończą11 lipca w sali im. S. Jordana w ratuszu odbyła się ceremonia losowania kolejności występów grup wieńcowych sołectw, które uczestniczyć będą 17 sierpnia w 8. Dożynkach Gminy Zakliczyn w Gwoźdźcu. W Dożynkach w Gwoźdźcu zobaczymy grupy wieńcowe z 15 sołectw. Zgodnie z tradycją, ośpiewywanie wieńca na scenie rozpoczną gospodarze – sołectwo Gwoździec. Kolejność ośpiewywania poszczególnych sołectw wynika z czwartkowego losowania. Zasada była prosta: pracownik ZCK Ewelina Siepiela losowała nazwę sołectwa, następnie przedstawiciel wylosowanego sołectwa losował numer, który oznacza kolejność występu. Te sołectwa, których przedstawiciele nie uczestniczyli w losowaniu, wyręczali radni Rady Miejskiej w Zakliczynie. Jako pierwsze do losowania numeru wybrane zostało sołectwo Filipowice. Do losowania podszedł Zygmunt Olchawa (sołtys Filipowic i radny Rady Miejskiej) i wylosował numer 15 – to oznacza, że Filipowice pojawią się na scenie jako ostatnia grupa wieńcowa.

Czytaj więcej: 8. Dożynki Gminy Zakliczyn w Gwoźdźcu - zaproszenie do zgłoszenia sołectwW imieniu burmistrza Dawida Chrobaka, sołtysa Gwoźdźca Dariusza Krakowskiego i swoim, zapraszam sołtysów i sołectwa Gminy Zakliczyn do zgłaszania udziału sołectw w 8. Dożynkach Gminy Zakliczyn, które odbędą się 17 sierpnia w Gwoźdźcu. Szczegółowy program Dożynek prezentuję poniżej. Zgłoszenia pisemne przyjmujemy w siedzibie ZCK w zakliczyńskim ratuszu do 1 lipca 2019 roku od sołtysa lub upoważnionej przez sołtysa osoby.

Czytaj więcej: Podziękowania za organizację Gminnych i Powiatowych Dożynek w ZakliczynieW imieniu władz Miasta i Gminy Zakliczyn serdecznie dziękuję wszystkim instytucjom, sołtysom, mieszkańcom, stowarzyszeniom oraz grupom nieformalnym za wspólną organizację i przeprowadzenie Gminnych i Powiatowych Dożynek w Zakliczynie w dniach 25-26 sierpnia 2018 r. Organizacja dwudniowego wydarzenia o zasięgu powiatowym to duże wyzwanie logistyczne, finansowe i ludzkie, wymagające wielomiesięcznego planowania i sprawnego zarządzania.

Podziękowanie za wsparcie i pracę podczas Dożynek Gminy Zakliczyn i Powiatu Tarnowskiego

 

Czytaj więcej: Dożynkowy serwis 2018 (5)Za nami 7. Dożynki Gminy Zakliczyn i 20. Dożynki Powiatu Tarnowskiego, a przed nami 19. Święto fasoli – to już w najbliższy weekend, a w kolejną niedzielę "Eko-festyn" na zakliczyńskim Rynku. Przygotowujemy się do kolejnych wydarzeń i rozliczamy Dożynki. Największe wydatki dożynkowe realizowane są z dofinansowania, jakie ZCK otrzymało z budżetu Gminy Zakliczyn oraz z budżetu Powiatu Tarnowskiego. Spośród sponsorów najwyższe kwoty uzyskaliśmy (bądź uzyskamy, bo część sponsorów przeleje nam środki po uzyskaniu od nas sprawozdań z realizacji umów sponsorskich) z Grupy Azoty oraz Tarnowskiej Organizacji Turystycznej – po 10 tys. zł. Na kolejnym miejscu znajduje się Stowarzyszenie "Klucz" działające przy ZCK z kwotą ponad 9 tys. zł , kCzytaj więcej: Dożynkowy serwis 2018 (5)tórą uzyskaliśmy z grantu "Docenić lokalne dziedzictwo" finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego (8 tys. zł) oraz wkładu własnego Stowarzyszenia, firma Bruk – Bet; 5 tys. zł, Zakłady Mechaniczne – 4 tys. zł. Krakowski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz firma Gładysz i Synowie dają na Dożynki po 1 tys. zł, a Małopolska Izba Rolnicza – 700 zł.

Czytaj więcej: Jubileuszowe Dożynki Powiatu na KamieńcuZakliczyn przez ostatni weekend był stolicą powiatu. 20. edycja Dożynek Powiatowych została przeprowadzona na Kamieńcu na zielonym terenie przy Orliku, który na drugi dzień, w niedzielę, z racji uciążliwego deszczu zamienił się w… brązowy. Niespecjalna aura nie wpłynęła jednak zbytnio na ogólną atmosferę święta, wszak organizatorzy Dożynek zabezpieczyli się na wszelkie sposoby, stawiając wielką estradę pokrytą brezentem, oraz namioty i wiaty, co docenili uczestnicy święta plonów - rolnicy reprezentujący 16 gmin powiatu.

Czytaj więcej: Dożynki Gminy Zakliczyn AD 201813 misternych wieńców zaprezentowały orszaki z 13 sołectw podczas Dożynek Gminy Zakliczyn AD 2018. Wszystkie misternie skomponowane cieszyły oko, a jeden z nich - z sołectwa Stróże - reprezentował Gminę Zakliczyn podczas konkursu nazajutrz w niedzielę w ramach 20. jubileuszowych Dożynek Powiatu Tarnowskiego, które w tym roku Starostwo z pomocą zakliczyńskiego samorządu zorganizowało na Kamieńcu.

Czytaj więcej: Dożynkowy serwis 2018 (4)Bardzo dużo pracy przed inauguracją Dożynek Gminy Zakliczyn i Powiatu Tarnowskiego w Zakliczynie. Pracownicy oraz wolontariusze ZCK mają pełne ręce roboty. Pracują pracownicy ZUK z Tadeuszem Bukrym, ekipa firmy "Tropic" Mariusza Osyski, gospodarz obiektów LKS "Dunajec" Antoni Soból, panię sprzątające z UM w Zakliczynie. W czwartek dojechał transport akcesorów ze Starsotwa Powiatowego w Tarnowie, Stanisław Socha przywiózł "Bramę powitalną", państwo Zelkowie z córką Patrycją przetransportowali podesty podłogowe z Wojnicza i przywieźli snopy do dekoracji, państwo Gucwowie bale słomy... dokonujemy ostatnich ustaleń z menadżerami zespołów oraz firm patronackich wydarzenia.

Czytaj więcej: Dożynkowy serwis 2018 (3) Dzisiaj, 22 sierpnia 2018 roku, tak naprawdę rozpoczyna się wizualnie operacja „Dożynki Gminy Zakliczyn i Powiatu Tarnowskiego w Zakliczynie”. Na Kamieńcu pojawi się w godzinach południowych podłoga, która ustawiona będzie przed sceną (scena dojedzie do Zakliczyna w piątek). Po południu, po zakończeniu jarmarku, na Rynek zacznie przyjeżdżać sprzęt Lunaparku z Moraw – cała północna część Rynku użyczona przez Burmistrza na ten cel Zakliczyńskiemu Centrum Kultury będzie zajęta do 4 września przez Lunapark. Pragnę przypomnieć, że w sobotę 25 sierpnia Msza święta odbędzie się na scenie dożynkowej na Kamieńcu o tej samej godzinie jak pierwotnie planowaliśmy, czyli o 14:00. W związku z tym proszę delegacje dożynkowe o przyjazd na Rynek zakliczyński do godziny 13:20. Proszę o ustawianie się pojazdów dożynkowych za bryczką ze Starostami Dożynek oraz Burmistrzem i Starostą Tarnowskim (bryczka będzie stać na wysokości budynku Poczty) w następującej kolejności; zaprzęgi konne, a następnie zaprzęgi mechaniczne. Wjeżdżać proszę ulicą koło Urzędu Miejskiego i dalej w stronę budynku Poczty i Domu Handlowego – pokierują was strażacy z OSP Zakliczyn.

Czytaj więcej: Dożynkowy serwis 2018 (2) Po raz 20. Powiat Tarnowski zaprasza na dożynki powiatowe – tym razem do Zakliczyna, zresztą w naszej gminie dożynki tej rangi będą odbywać się po raz pierwszy zważywszy na historię Powiatu Tarnowskiego. Drugi dzień świętowania plonów w Zakliczynie na Kamieńcu, w niedzielę 26 sierpnia, rozpocznie się Mszą świętą – polową, która zostanie odprawiona na scenie dożynkowej. Uroczysta polowa Msza święta dożynkowa rozpocznie się o godzinie 12 – tej. Wcześniej powitamy w Zakliczynie, (mamy taką nadzieję), delegacje wszystkich szesnastu gmin Powiatu Tarnowskiego – naszą gminę reprezentować będą Stróże. Po Mszy świętej starostowie dożynek powiatowych – państwo Lucyna i Jan Zelkowie z Lusławic – powitają gospodarza Powiatu starostę Romana Łucarza oraz burmistrza Dawida Chrobaka dożynkowym chlebem. Na scenie pojawi się nasz znakomity chór "Cantando canzoni" i zaprezentuje wiązankę utworów, które są klasyką polskiej kultury ludowej – w tym czasie gospodarze dożynek częstować będą gości chlebem. Około 2 godzin będzie trwać ośpiewywanie wieńców, po czym komisja konkursowa uda się na oględziny wieńców i sporządzenie protokołu konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Czytaj więcej: Dożynkowy serwis 2018 (1) Rozpoczął się miesiąc sierpień, a to oznacza, że już bardzo blisko do 7. Dożynek Gminy Zakliczyn i 20. Dożynek Powiatu Tarnowskiego. To będzie największa impreza dożynkowa, jaka kiedykolwiek odbyła się w Zakliczynie. Dwa dni świętowania na Kamieńcu w Zakliczynie, podczas których łącznie zobaczymy blisko 30 grup wieńcowych, gwiazdy estrady i szereg atrakcji towarzyszących tegorocznemu gminnemu i powiatowemu świętu plonów, które wspólnie organizuje Powiat Tarnowski i Gmina Zakliczyn. Wśród gości zagranicznych spodziewamy się delegacji z Węgier i Francji. Obsługą gastronomiczną imprezy zajmie się firma "Tropic" pana Mariusza Osyski z Faściszowej. Konferansjerkę poprowadzą Katarzyna Adamczyk i Sebastian Fołta. Od środy (22 sierpnia) na zakliczyńskim Rynku instalować się będzie Lunapark z Moraw, który będzie stacjonował w Zakliczynie do zakończenia Święta fasoli (2 września).

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych