Przejście do firmy KM-Net

SKO

W najbliższą sobotę 4 grudnia 2021 roku w Chatce Włóczykija w Jamnej odbędzie się koncert Marka Andrzejewskiego; autora tekstów, kompozytora i wokalisty.

Marek

W latach 90–tych Andrzejewski współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. Jako autor i wykonawca piosenek zadebiutował w 1993 roku. W 1994 roku otrzymał Pierwszą nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku).

 

W 1995 roku razem ze znakomitymi muzykami z Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach utworzył siedmioosobową „Grupę Niesfornych”. Nagrał z nimi płytę pt. Trolejbusowy Batyskaf (1997), a w gorącej dziesiątce „Muzycznej Jedynki” znalazły się dwa teledyski: tytułowy „Trolejbusowy batyskaf” oraz „Jak listy”. Wielokrotnie reprezentował środowisko lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 1999 roku powstała Lubelska Federacja Bardów. Marek wprowadził zespół do Kawiarni Artystycznej Hades w miejsce swoich wcześniejszych „Piwnicznych spotkań z piosenką”.

W 2003 roku ukazała się druga autorska płyta Marka „Dziesięć pięter”. Oprócz muzyków z Grupy Niesfornych płytę współtworzyli: Vidas Švagždys, Tomasz Szymuś i przyjaciele Marka z Grupy MoCarta. Piosenki z tej płyty można było usłyszeć w radiowej Trójce, a jedną z nich – „Tylko misie” śpiewali później Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski.

Następna płyta „Elektryczny sweter” (2012) pokazuje bardziej rockową duszę autora. Oczywiście nie brakuje na niej typowych dla Marka piosenek o charakterze przebojowym, jak „Kiedykolwiek”, czy ballad, jak „Idzie grudzień”, które śmiało nawiązują do wielkich hitów – „Jak listy” z pierwszej płyty, czy „Lot Amsterdam Tokio” z drugiej. Teraz Andrzejewski lubi od czasu do czasu „przyłożyć” – utwory „Na razie gramy” czy „Droga nas zmienia” brzmią mocno i przekonywająco pokazują, że współcześni balladziści nie boją się ostrzejszych form wyrazu.
W 2015 roku ukazała się nowa płyta Marka z projektem „AKUSTYCZNIE”, gdzie towarzyszą mu Kasia Wasilewska – skrzypce, śpiew oraz Jakub Niedoborek – oud, bandżo, mandolina, gitara klasyczna i inne instrumenty strunowe. W 2016 roku Marek Andrzejewski jako Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury, tworzy nowy projekt z piosenkami o Lublinie p.t. „LUBLIMANIA”.

W kwietniu 2018 ukazała się piąta, autorska płyta Marka „HASZTAGI” nagrana znów razem z Grupą Niesfornych. Obok „profesorów” w nagraniach wziął udział szesnastoletni syn Marka Michał Andrzejewski odpowiedzialny za wszystkie instrumenty klawiszowe.

plak 

Warto skorzystać z zaproszenia i zabrać najbliższych, zwłaszcza Barbary w dniu ich święta. Wstęp jest wolny - serdecznie zapraszamy do skorzystania z zaproszenia.  Koncert jest realizowany w ramach projektu Kultura bez granic współfinansowanego z Województwa Małopolskiego. Partnerem projektu jest również ZCK.

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.