tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

gwozmrz

Młodzieżowe zespoły folklorystyczne w dniach od 28 czerwca do 2 lipca rywalizowały w Mrzeżynie (Województwo Zachodniopomorskie), w malowniczo położonym porcie nad rzeką Regą w ramach XXX Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. W Festiwalu udział wzięło około 60 młodych animatorów kultury ludowej. Po raz pierwszy w Festiwalu udział wzięły grupy artystyczne z Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec”, który reprezentował Gminę Zakliczyn i Powiat Tarnowski, nie wspominając o reprezentacji Małopolski. Zresztą Małopolska, dzięki "Gwoźdźcowi", w końcowej klasyfikacji Festiwalu zajęła dwa pierwsze miejsca, o czym przeczytacie poniżej.

Wyjazd na Festiwal nad Bałtykiem możliwy był dzięki wsparciu ze strony Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Powiatu Tarnowskiego. „Gwoździec” nie zawiódł to mało napisane, bo nasz reprezentant spisał się znakomicie wygrywając dwie spośród siedmiu festiwalowych konkurencji; „śpiew” oraz „Małe formy teatralne”. Jak z satysfakcją ogłaszają organizatorzy - Wysoki poziom festiwalu przyciągnął znaczną liczbę widzów przebywających nad morzem na urlopach i wakacjach. Inicjatywa promocji kultury ludowej cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnej i przyjezdnej społeczności, co jest najlepszą nagrodą dla organizatorów -.

Zespoły zmagały się w 7 konkurencjach:

taniec ludowy
śpiew
FOLK- moda młodzieżowa
krasomówstwo - konferansjerka
rękodzieło artystyczne
małe formy teatralne
muzyka instrumentalna

Festiwal w Mrzeżynie wygrał Zespół „Dolina Słomki” ze Stronia (woj. Małopolskie), drugie miejsce zajął Zespół Folklorystyczny „Gwoździec” z Gwoźdźca (woj. Małopolskie), a na trzecim miejscu uplasował się Zespół Folklorystyczny „Kurpiaki” z Myszyńca (woj. Mazowieckie).

Patronat nad Festiwalem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Festiwal w Mrzeżynie otrzymał również wsparcie w ramach projektu realizowanego ze środków Sekretariatu Wojewódzkiego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego.

mrzezyno mrzezyno mrzezyno
mrzezyno mrzezyno mrzezyno
mrzezyno mrzezyno mrzezyno
mrzezyno mrzezyno mrzezyno

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych