teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

doroli szopkaW dniach 11 – 13.02.2021r , w ramach 49 Karnawału Góralskiego w Bukowinie Tatrzańskiej, odbył się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych. Wśród nominowanych, biorących udział 38 Grup Kolędniczych, znalazła się Grupa Kolędnicza „Z szopką lalkową” Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec”, która dzielnie reprezentowała Miasto i Gminę Zakliczyn. Po trzydniowych zmaganiach, stanęła na trzecim stopniu podium i otrzymała brązową rozetę góralską.

 


Komisja oceniająca w składzie;
prof.dr hab. Stanisław Węglarz – antropolog kulturowy
dr Dorota Majerczyk – etnolog
dr Artur Czesak – językoznawca
mgr Benedykt Kafel – etnograf
wyraziła podziękowanie dla Organizatora Konkursu, za trud zorganizowania go w formie on-line oraz uczestnikom Grup Kolędniczych, którzy – mimo ograniczeń pandemicznych, przygotowali i nagrali swoje programy,z polski południowej, stojące zazwyczaj na wysokim poziomie merytoryczno-artystycznym.

Grupie kolędniczej „Z szopką lalkową” Zespołu Folklorystycznego „Gwoździec” serdecznie gratulujemy i wyrażamy słowa uznania za piękne reprezentowanie naszej gminy na przeglądach i podjęty trud kultywowawania tradycji kolędniczych a przede wszystkim za przygotowanie programu artystycznego na wysokim poziomie merytoryczno-artystycznym w tym trudnym czasie pandemicznym.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.