teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

Dziecica z gwiazdPodobnie jak wiele festiwali i przeglądów w czasie pandemii, również  39. Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej przyjął formę online ze względu na obowiązujące obostrzenia. Na sali lipnickiego Domu Kultury zamiast kolejno prezentujących się grup kolędniczych, stanął sprzęt multimedialny, za pomocą którego   jury mogło ocenić przygotowane prezentacje w formie nagranych materiałów filmowych – widowisk teatralnych.  To było nowe wyzwanie dla wszystkich i chociaż konkurs został przeprowadzoony sprawnie to chyba wszyscy mają nadzieję, że to  jedyny przegląd w takiej formie.

 

Podczas przeglądu naszą gminę reprezentowały grupy kolędnicze z Gwoźdźca i to z sukcesem. Komisja artystyczna w składzie: dr hab. Stanisław Węglarz, prof. UŚ – etnolog – przewodniczący jury, Beata Rompała - regionalista i Aleksander Smaga – muzyk, po obejrzeniu 23 grup kolędniczych w tym: 7 grup dziecięcych, 6 grup młodzieżowych i 10 grup dorosłych z powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego,  przyznała kolędnikom z Gwoźdźca następujące modzie droby miejsca i nagrody:

  • w kategorii grup dziecięcych, przyznano  dwa równorzędne II MIEJSCA i nagrody finansowe w wysokości po 200 zł każda: grupie kolędniczej Z GWIAZDĄ z Lipnicy Dolnej i grupie kolędniczej Z GWIAZDĄ z Gwoźdźca,
  • w kategorii grup młodzieżowych  - dwa równorzędne I MIEJSCA i nagrody finansowe w wysokości po 250 zł każda: grupie kolędniczej Z GWIAZDĄ z Lipnicy Górnej oraz grupie kolędniczej DROBY z Gwoźdźca,
  • w kategorii grup dorosłych przyznano trzy równorzędne II MIEJSCA i nagrody finansowe w wysokości po 600 zł każda: grupie kolędniczej HERODY z Połomia Dużego,  grupie kolędniczej Z SZOPKĄ z Gwoźdźca oraz grupie kolędniczej Z GWIAZDĄ z Bobrownik Wielkich.

Do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych 24. PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE w Podegrodziu, Komisja zakwalifikowała m.in. młodzieżową grupę kolędniczą DROBY z Gwoźdźca.

doroli szopkaNatomiast w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych 49. GÓRALSKIEGO KARNAWAŁU w Bukowinie Tatrzańskiej, naszą gminę będzie reprezentować grupa kolędnicza Z SZOPKĄ z Gwoźdźca.

 

Nagrody na Przegląd ufundował Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej. Kolędnikom z Gwoźdźca, kierownikowi zespołu Pani Agacie Nadolnik oraz choreografowi Panu Januszowi Cierlikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych przeglądach. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji Grup Kolędniczych z Gwoźdźca w filmiku na kanale youtube: https://www.youtube.com/watch?v=zWx3GYqE8go&feature=emb_logo .

 

 

źródło: http://kulturalipnica.pl/2-aktualnosci/914-wyniki-39-malopolskiego-przegladu-grup-koledniczych-o-lipnicka-gwiazde

http://www.kulturalipnica.pl/2-aktualnosci/914-wyniki-39-malopolskiego-przegladu-grup-koledniczych-o-lipnicka-gwiazde

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.